Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ďalšia nová linka Lauda: Bejrút od marca 2020!

Po poslednej dávke nových liniek z Viedne dnes nízkonákladová spoločnosť Lauda prináša ďalšiu novinku. Libanon! Priamy let do Bejrútu pribudol v ponuke s frekvenciou 2x týždenne (streda – nedeľa).

Reklama

Pozor! K ceste do Libanonu treba mať platný cestovný pas, nestačí občiansky preukaz.

Lauda po úspešnom štarte na viedenskom letisku pridalo v roku 2019 ďalšie atraktívne linky. K existujúcim priamym leteckým spojeniam z letiska Schwechat pribudlo v októbri 17 nových liniek.

Kúp si letenku ako prvý/á! Už sú v predaji

Viedeň Priamy let Bejrút Priamy let Viedeň
3h 25m 3h 40m
od 74 Rezervuj

Staňte sa členom V.I.P. klubu Pelipeckárov!

Chcete prístup k najlepším cestovateľským ponukám? Kliknite nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň vás neminú:

Ak už odoberáte naše najlepšie ponuky, tlačidlo vám nebude fungovať. ????

Zdroj titulnej fotografie: Mike Fuchslocher / Shutterstock.com

 • Aká batožina je v základnej cene letenky Lauda?

  Letecká spoločnosť Lauda ku každej letenke povoľuje jeden kus malej príručnej batožiny. Tú si zoberiete so sebou na palubu, avšak nemôže byť väčšia ako 40x20x25 cm a ťažšia ako 5 kg. Najčastejšie ide o štandardnú veľkosť batohu, dôležité je, aby sa takáto batožina zmestila pod sedadlo pred Vami.

 • Ako si môžem zakúpiť väčšiu batožinu k letenke s Lauda?

  V prípade Lauda sú v ponuke dve možnosti. Obidve možnosti si viete zakúpiť priamo pri rezervácii cez Pelikán.

  Prvou z možností je zakúpenie tzv. Priority boardingu (za poplatok 6-14 €), kedy batožina cestuje s vami na palube. Väčšiu batožinu do 10 kg si môžete vziať na palubu iba vtedy, ak si priplatíte za spomínané Priority. So službou Priority tak môžete mať pri sebe obe batožiny, malú v rozmeroch 40x20x25 cm do 5 kg, aj veľkú príručnú batožinu v rozmeroch 55x40x20cm do 10 kg. Okrem batožiny Priority znamená aj prednostný nástup do lietadla. Takisto nestrácate čas po prílete do destinácie, obidve batožiny totiž máte ihneď po ruke.

  Druhou alternatívou je dokúpenie tzv. podanej batožiny s váhou do 10 alebo 20 kg. Túto batožinu odovzdáte na odbavovacom pulte (check-in pult) ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Batožinu teda už neberiete cez bezpečnostnú kontrolu a môžete v nej prevážať aj tekutiny vo väčšom množstve ako 100 ml (alkohol, drogéria, atď.) Za najľahšiu vo váhe 10 kg a v rozmeroch 55x20x45 cm zaplatíte 10-25 €, prevoz 20 kg-ovej batožiny rezervujete od 25 €.

  Batožinu aj Priority boarding možno dokúpiť aj neskôr po zaplatení leteniek v Správe objednávky na Pelikáne. Ideálne ak to stihnete najneskôr deň pred odletom. Na stránke Ryanair sa dá dokúpiť batožiny do 2 hodín (batožina do 20 kg) alebo 40 minút (batožina do 10 kg) pred odletom.

 • Čo ak je batožina väčšia ako predpísaný rozmer?

  Podmienky batožiny sú v prípade nízkonákladových spoločností veľmi prísne. Rozmery a váha musia byť na 100% dodržané. Ak si nie ste istí, batožinu si radšej doma odvážte a zmerajte. Nezabúdajte, že do rozmerov sa započítavajú napríklad aj kolieska batožiny. Letecká spoločnosť Lauda v zmysle svojich prepravných podmienok Vám v opačnom prípade môže zaúčtovať poplatok v hodnote 25 €.

 • Čo všetko môžem mať v príručnej batožine Lauda?

  Batožina prechádza tiež cez bezpečnostnú kontrolu a preto by nemala obsahovať žiadne tekutiny s objemom nad 100 ml. Preto tomu prispôsobte svoju kozmetiku. V príručnej batožine môžete prevážať lieky – ak sú na predpis, vezmite si aj ten predpis od lekára so sebou. Všeobecné pravidlá rozoberáme aj v článku o príručnej batožine.

 • Ako cestovať s dieťaťom aerolinkami Lauda?

  Preprava detského kočíka je bezplatná. Za iné detské doplnky (autosedačka/vysoká stolička/cestovná postieľka) však zaplatíte poplatok minimálne 15 €. Dieťa do 2 rokov nemá nárok na batožinu, ale dospelá osoba okrem vlastnej batožiny môže mať u seba detskú tašku s hmotnosťou do 5 kg v rozmeroch 45x35x20 cm. Toto dieťa musí sedieť na kolenách dospelého a mať vek maximálne do 2 rokov, najmenej však 8 dní.

  Dieťa staršie ako 2 roky a mladšie ako 16 rokov cestuje s osobou staršou ako 16 rokov.

 • Ako rezervovať sedadlá u leteckej spoločnosti Lauda?

  Ak si chcete zarezervovať miesto v lietadle podľa vlastného výberu, môžete tak urobiť za poplatok (3-7 €). V opačnom prípade Vám spoločnosť Lauda priradí sedadlo podľa náhodného výberu. Nezabudnite na to, že dospelých cestujúcich v rámci tej istej rezervácie Lauda rozsádza. Ak sa cestujúci rozhodnú využiť službu výberu preferovaného miesta za poplatok, budú mať povolený online check-in 60 dní pred odletom.

 • Ako kúpiť jedlo na letoch Lauda?

  Letecká spoločnosť Lauda na svojich letoch predáva nápoje a menšie občerstvenie priamo na palube. Teplé jedlo alebo detské menu od 10 € si môžete vopred objednať počas check-inu, avšak skôr ako 48 hodín pred odletom.

 • Ako urobiť online check-in s Lauda?

  Keď cestujete spoločnosťou Lauda, nezabudnite na to, že online check-in je povinný. V opačnom prípade sa musíte zacheckovať priamo pred odletom na letisku za poplatok od 55 € za let. Ak ste si zakúpili konkrétne sedadlo v lietadle, tento krok môžete vykonať už 60 dní pred odletom. Ak ste sa rozhodli túto službu nevyužiť a sedieť na mieste podľa náhodného výberu, online check-in bude pre Vás otvorený 2 dni pred odletom.

 • Dá sa zmeniť letenku s Lauda?

  Zmeniť svoju letenku s Lauda môžete len za poplatok. Ak sa rozhodnete pre iný dátum alebo inú destináciu, poplatok za zmenu je min. 35 €/let v závislosti od trasy a sezóny (plus cenový rozdiel leteniek). Zmena cestujúceho v Lauda stojí minimálne 115 €.

  Poplatok za zmenu mena na letenke sa nevzťahuje na prípady, ak sa meno cestujúceho v cestovnom doklade v čase medzi kúpou letenky a samotným letom zmenilo kvôli sobáši. Vtedy sa meno na letenke prepíše bez poplatku.

  Malé chyby a preklepy do 3 znakov je možné opraviť bez poplatku do 48 hodín po rezervácii letu.

 • Ako cestovať so zvieratkom aerolinkami Lauda?

  Preprava zvierat je v prípade leteckej spoločnosti Lauda zakázaná.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Grandhotel Starý Smokovec je luxus pre každého (reportáž) https://t.co/jisBOdOk6U #cestopisy6 dní dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 dní dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 dní dozadu
Dovolenkové chartre už lietajú aj z Košíc. AirExplore spustili lety na Cyprus https://t.co/jlVCrXslBO #novinky6 dní dozadu
China Southern Airlines ponúkajú neobmedzenú permanentku za 530 dolárov https://t.co/Nf368yL1OH #novinky6 dní dozadu
Letisko Mníchov ponúka prilietajúcim cestujúcim bezplatný test na COVID-19 https://t.co/m1txJrIIVq #novinky6 dní dozadu
Grandhotel Starý Smokovec je luxus pre každého (reportáž) https://t.co/jisBOdOk6U #cestopisy7 dní dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 249€ https://t.co/3hyWx6EkCd7 dní dozadu
Luxusná Viking Star má vyraziť v roku 2021 na plavbu okolo sveta https://t.co/WRij2wqJkO #novinky7 dní dozadu
Bahamy majú nové pravidlá. Odporúčajú pricestovať len v nutnom prípade https://t.co/kux9Vozxxn7 dní dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore