Nájdeš nás aj na:

Novinky

Z lietadla rovno za mreže. Muž sa pokúsil otvoriť núdzové dvere počas letu

Z lietadla rovno za mreže. Muž sa pokúsil otvoriť núdzové dvere počas letu

V stredu 28. októbra sa muž letiaci spoločnosťou Hawaiian Airlines z Los Angeles do Honolulu pokúsil počas letu otvoriť núdzové dvere lietadla. Nepochopiteľné správanie cestujúceho však ihneď zastavili členovia posádky a policajný dôstojník mimo služby. Osobu zadržali a hneď po pristátí odovzdali do rúk policajtov. Odborníci následne vysvetlili, že otvoriť dvere na kabíne počas letu je takmer nemožné.

Reklama

Ako uvádzajú americké médiá, Airbus A330 viezol 194 cestujúcich a 11 členov posádky a lietadlo napokon bez problémov pristálo na letisku v Honolulu. Prípad naďalej vyšetrujú a je veľmi pravdepodobné, že cestujúci za svoje správanie bude postavený pred súd.

Dajú sa núdzové dvere otvoriť počas letu? Je to takmer nemožné

Aj vy ste sa niekedy zamýšľali nad tým, či a ako je možné otvoriť dvere lietadla počas letu? Nasledujúce riadky vám to dostatočne vysvetlia.

Dvere kabíny lietadla sú navrhnuté tak, aby ich počas letu nebolo možné otvoriť. Na prúdových lietadlách sú totiž všetky dvere pod tlakom a zvyčajne sa otvárajú dovnútra a potom von. To znamená, že dvere je potrebné najskôr zatiahnuť dovnútra, aby sa uvoľnila západka. Kabína pre cestujúcich v lietadle má vyšší vnútorný tlak ako vzduch vonku a preto je takmer nemožné, aby niekto otvoril dvere proti tomuto tlaku, píše SimpleFlying.

Ak by aj niekto nabral dostatočnú silu, vytrhol by kľučku dávno predtým, ako by sa otvorili dvere, upozorňujú leteckí odborníci. Dvere sú navyše počas celého letu zamknuté.

Takže v prípade, že sa v lietadle opäť objaví nejaký šialenec, žiaden strach – dvere sa len tak otvoriť nedajú!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky17 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky17 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky19 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky21 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky22 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky22 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky23 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore