Nájdeš nás aj na:

Tipy

Ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu

Ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu

Dovolenka s deťmi môže byť plná malých radostí, hradov z piesku, farieb a smiechu. Niekedy však stačí malý okamih a všetky vaše pohodové predstavy o oddychu sa rozplynú. To je nie je negativizmus, ale bežný scenár, ktorý dobre pozná hádam každý rodič. Avšak pri správnom nastavení a príprave sa mu dokážete veľmi obratne vyhnúť. Prinášame vám naše rady, ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu.

Urobte si online check-in

Školské prázdniny sú doslova za rohom, čo okrem iného avizuje i dlhé fronty na letiskách. Naplánujte si preto svoj výlet dostatočne v predstihu a dostavte sa na letisko tak skoro, ako je to len možné. Množstvo času vám ušetrí i online check-in. Po príchode vás tak budú čakať len dve povinnosti; odovzdanie batožiny a bezpečnostná kontrola. Vyhnite sa nepríjemnému zážitku z náhlenia sa po letisku s dieťaťom v závese.

Zabezpečte si detský lokátor

Možno si hovoríte, že vám sa to predsa nemôže stať. Niekedy však stačí krátky okamih nepozornosti a vaša dovolenka sa premení na nočnú moru. Detský lokátor je rozhodne investícia, ktorú nebudete ľutovať, aj keby mala slúžiť len ako prevencia. Na trhu si môžete vybrať z mnohých verzií; také, ktoré ľahko pripnete k opasku či z vnútornej strany podošvy detskej topánky, alebo hodinky, ktoré majú lokátor zabudovaný ako funkciu. Ak sa vaše dieťa vyberie priďaleko, vysielač spustí alarm.

Pochúťky pre vaše ratolesti objednajte dopredu

Lepšie, ako zásobovať svoje deti cukríkmi či inými energicky nabitými sladkosťami, je objednať im vyvážené jedlo dopredu. Letecké spoločnosti ponúkajú jednoduché menu, na ktorom si vaši potomkovia pravdepodobne radi pochutia i doma; kuracie karbonátky či makaróny so syrom sú ich pravidelnou súčasťou.

Nezabudnite na lieky

Cestovanie sa pre deti môže veľmi ľahko premeniť na stresujúci zážitok; a to najmä v prípade nedostatku spánku a nie úplne ideálnej stravy. Zbaľte si so sebou tabletky, ktoré sa ľahko prehĺtajú a nezabudnite na pravidelnú hydratáciu.

Zvážte i kočík

Ak premýšľate nad cestovaním s kočíkom, zvážte niekoľko dôležitých aspektov. Aký ťažký je váš kočík? Akú podstatnú časť vášho výletu bude tvoriť chôdza? Aký je stav ciest a chodníkov v destinácii, do ktorej vycestujete? Vo všeobecnosti však platí, že ak je váš kočík ľahký a skladný, môže byť veľmi nápomocný. Oceníte ho napríklad v prípade, že na vaše dieťa príde popoludňajšia únava alebo vás znenazdajky prepadne dážď.

Pri balení myslite na predpokladané počasie v destinácii

Keďže sa vaše dieťa často nemusí pohybovať tak intenzívne ako vy, ochladenie pocíti rýchlejšie. Uistite sa preto, že ste mu zbalili dostatočné množstvo vrstiev, ktoré možno ľahko natiahnuť, či ho z nich vyzliecť. Do klimaticky teplých destinácii zvoľte kvôli potníčkom a vyrážkam predovšetkým prírodné materiály. Pri balení sa riaďte pravidlom minimálne dvoch súprav odevov denne, pričom sa pokojne môže stať, že dieťa budete prezliekať aj trikrát za jeden deň.

Vychutnávajte si okamih

Cestovanie s vašimi ratolesťami môže byť krásnym spoločným časom, avšak pravdepodobnosť, že sa v okamihu zmení na zlý sen je stále akosi „za dverami“. Ostaňte preto realistami a myslite na to, že to najhoršie, čo sa vám môže prihodiť, zažilo už mnoho rodičov pred vami. Nebuďte príliš úzkostliví. Spomienky (dobré ako i tie zlé) vám z dovolenky s deťmi ostanú ako suvenír a vždy, keď sa k ním vrátite, budete mať dôvod na úsmev.

Dovoľte im objavovať svet

Vložte im do rúk fotoaparát a povzbuďte ich, aby okolitý svet skúmali! Ten ich totiž vidia z inej výšky, a predovšetkým perspektívy. Urobte im zo zozbieraných obrázkov a pohľadníc pamätník a nechajte ich pre svoje budúce ja napísať odkaz.

Buďte pripravení na všetky modriny a baktérie

Nechajte ich postaviť si vlastný hrad z piesku, avšak nezabudnite všetky tie baktérie držať pod kontrolou dezinfekčným gélom. Spolu s vlhčenými utierkami ho na cestách s deťmi zakomponujte do svojej každodennej výbavy. Na všetky tie modriny a ľahké zranenia vám na škodu určite nebude ani balíček prvej pomoci.

Zamestnajte ich aktivitami

Na palube lietadla sa dnes deti dokážu zabaviť bez toho, aby ste toho museli byť súčasťou. Klasický spôsob –omaľovánky a farbičky pre ich umelecké zručnosti, či stovky a stovky aplikácií, hier a filmov, ktoré sú k dispozícii na palubných obrazovkách či priamo k stiahnutiu do vášho tabletu.
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore