Nájdeš nás aj na:

Tipy

Ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu

Ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu

Dovolenka s deťmi môže byť plná malých radostí, hradov z piesku, farieb a smiechu. Niekedy však stačí malý okamih a všetky vaše pohodové predstavy o oddychu sa rozplynú. To je nie je negativizmus, ale bežný scenár, ktorý dobre pozná hádam každý rodič. Avšak pri správnom nastavení a príprave sa mu dokážete veľmi obratne vyhnúť. Prinášame vám naše rady, ako sa počas dovolenky s deťmi vyhnúť stresu.

Urobte si online check-in

Školské prázdniny sú doslova za rohom, čo okrem iného avizuje i dlhé fronty na letiskách. Naplánujte si preto svoj výlet dostatočne v predstihu a dostavte sa na letisko tak skoro, ako je to len možné. Množstvo času vám ušetrí i online check-in. Po príchode vás tak budú čakať len dve povinnosti; odovzdanie batožiny a bezpečnostná kontrola. Vyhnite sa nepríjemnému zážitku z náhlenia sa po letisku s dieťaťom v závese.

Zabezpečte si detský lokátor

Možno si hovoríte, že vám sa to predsa nemôže stať. Niekedy však stačí krátky okamih nepozornosti a vaša dovolenka sa premení na nočnú moru. Detský lokátor je rozhodne investícia, ktorú nebudete ľutovať, aj keby mala slúžiť len ako prevencia. Na trhu si môžete vybrať z mnohých verzií; také, ktoré ľahko pripnete k opasku či z vnútornej strany podošvy detskej topánky, alebo hodinky, ktoré majú lokátor zabudovaný ako funkciu. Ak sa vaše dieťa vyberie priďaleko, vysielač spustí alarm.

Pochúťky pre vaše ratolesti objednajte dopredu

Lepšie, ako zásobovať svoje deti cukríkmi či inými energicky nabitými sladkosťami, je objednať im vyvážené jedlo dopredu. Letecké spoločnosti ponúkajú jednoduché menu, na ktorom si vaši potomkovia pravdepodobne radi pochutia i doma; kuracie karbonátky či makaróny so syrom sú ich pravidelnou súčasťou.

Nezabudnite na lieky

Cestovanie sa pre deti môže veľmi ľahko premeniť na stresujúci zážitok; a to najmä v prípade nedostatku spánku a nie úplne ideálnej stravy. Zbaľte si so sebou tabletky, ktoré sa ľahko prehĺtajú a nezabudnite na pravidelnú hydratáciu.

Zvážte i kočík

Ak premýšľate nad cestovaním s kočíkom, zvážte niekoľko dôležitých aspektov. Aký ťažký je váš kočík? Akú podstatnú časť vášho výletu bude tvoriť chôdza? Aký je stav ciest a chodníkov v destinácii, do ktorej vycestujete? Vo všeobecnosti však platí, že ak je váš kočík ľahký a skladný, môže byť veľmi nápomocný. Oceníte ho napríklad v prípade, že na vaše dieťa príde popoludňajšia únava alebo vás znenazdajky prepadne dážď.

Pri balení myslite na predpokladané počasie v destinácii

Keďže sa vaše dieťa často nemusí pohybovať tak intenzívne ako vy, ochladenie pocíti rýchlejšie. Uistite sa preto, že ste mu zbalili dostatočné množstvo vrstiev, ktoré možno ľahko natiahnuť, či ho z nich vyzliecť. Do klimaticky teplých destinácii zvoľte kvôli potníčkom a vyrážkam predovšetkým prírodné materiály. Pri balení sa riaďte pravidlom minimálne dvoch súprav odevov denne, pričom sa pokojne môže stať, že dieťa budete prezliekať aj trikrát za jeden deň.

Vychutnávajte si okamih

Cestovanie s vašimi ratolesťami môže byť krásnym spoločným časom, avšak pravdepodobnosť, že sa v okamihu zmení na zlý sen je stále akosi „za dverami“. Ostaňte preto realistami a myslite na to, že to najhoršie, čo sa vám môže prihodiť, zažilo už mnoho rodičov pred vami. Nebuďte príliš úzkostliví. Spomienky (dobré ako i tie zlé) vám z dovolenky s deťmi ostanú ako suvenír a vždy, keď sa k ním vrátite, budete mať dôvod na úsmev.

Dovoľte im objavovať svet

Vložte im do rúk fotoaparát a povzbuďte ich, aby okolitý svet skúmali! Ten ich totiž vidia z inej výšky, a predovšetkým perspektívy. Urobte im zo zozbieraných obrázkov a pohľadníc pamätník a nechajte ich pre svoje budúce ja napísať odkaz.

Buďte pripravení na všetky modriny a baktérie

Nechajte ich postaviť si vlastný hrad z piesku, avšak nezabudnite všetky tie baktérie držať pod kontrolou dezinfekčným gélom. Spolu s vlhčenými utierkami ho na cestách s deťmi zakomponujte do svojej každodennej výbavy. Na všetky tie modriny a ľahké zranenia vám na škodu určite nebude ani balíček prvej pomoci.

Zamestnajte ich aktivitami

Na palube lietadla sa dnes deti dokážu zabaviť bez toho, aby ste toho museli byť súčasťou. Klasický spôsob –omaľovánky a farbičky pre ich umelecké zručnosti, či stovky a stovky aplikácií, hier a filmov, ktoré sú k dispozícii na palubných obrazovkách či priamo k stiahnutiu do vášho tabletu.

Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

1. Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

2. Zľavy na ubytovanie

Booking.com

3. Ušla ti výborná letenka či dovolenka? 

Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš notifikáciu na:

  • najlepšie letenky, dovolenky a iné cestovateľské #pelipecky
  • zľavové kódy na cestovanie a zaujímavé výhody

4. Výhodný spoj na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

5. Vybavíme ti Revolut kartu zdarma

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

6. Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

EMIRATES majú parádne letenky do TOP destinácií od 359€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky23 hodín dozadu
Výpredaj: TOP 10 leteniek z Viedne pod 30€ https://t.co/PyyBmw3SlK23 hodín dozadu
Paríž z Bratislavy od 25€! Uchmatni si letenku aj ty https://t.co/Y62n30ZMDt #letenky24 hodín dozadu
Krásna Kodaň teraz za 20€! https://t.co/hgqj59jWr5 #letenky24 hodín dozadu
Marseille v marci za 20€! Čo povieš? https://t.co/508T3AZXo3 #letenky24 hodín dozadu
Ako si užiť Mexiko za 8 dní? Pozri si reportáž Diany a Maggie: https://t.co/9EgaeTgPul #reportaz2 dni dozadu
Wizz Air otvorí 5 nových liniek z Viedne. Potešia sa milovníci letných destinácií: https://t.co/aqr0wMHjJA #novinky2 dni dozadu
USA za šialene nízke ceny: New York a Los Angeles od 279€! (+ termíny na leto) url: https://t.co/Zp36P5gzkd4 dni dozadu
LAST MINUTE DOVOLENKA v Egypte: Letenky, hotel, all inclusive na 7 nocí za 290€ https://t.co/kVMduKJYzR #ponukadna4 dni dozadu
Nová linka z Bratislavy: PETROHRAD! https://t.co/JDU5n6H5mR #novinky4 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform