Nájdeš nás aj na:

Európa

AKTUALIZOVANÉ: Informácia o teste po príchode do Bulharska neplatí

AKTUALIZOVANÉ: Informácia o teste po príchode do Bulharska neplatí

Včera sme na základe tlačovej správy Smartwings informovali o vstupných podmienkach do Bulharska v nasledovnom znení:

Reklama

Na základe rozhodnutia bulharských úradov môžu byť cestujúci po prílete do Bulharska (Burgas, Varna) testovaný na COVID-19. Udiať sa tak môže v prípade podozrenia na chorobu COVID-19. V takom prípade je cestujúci povinný zaplatiť poplatok vo výške 80 EUR.

Dnes nám prišlo vyjadrenie, že išlo o nedorozumenie a teda informácia neplatí. Do Bulharska možno naďalej voľne cestovať bez testovania na COVID-19.

Slovensko má s Bulharskom otvorené hranice, takže ho toto leto zatiaľ bez problémov môžete navštíviť.

Bulharsko označil slovenský krízový štáb ako bezpečnú krajinu, môžeme sa odtiaľ domov vrátiť bez nutnosti karantény či testu na COVID-19.

Akciové letenky do Bulharska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore