Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Brussels Airlines ohlásili návrat od 15. júna

Brussels Airlines ohlásili návrat od 15. júna

Po dvanástich týždňoch uzemnenia flotily sa lietadlá Brussels Airlines znovu vrátia na oblohu už 15. júna. Belgický dopravca bude v nadchádzajúcich týždňoch postupne pridávať destinácie, najprv obnoví 30% svojho obvyklého európskeho letného programu.

Reklama

Po dvoch mesiacoch prevádzky budú pribúdať ďalšie destinácie. V letnej sezóne majú Brussels Airlines prevádzkovať 30% európskych letov a 40% diaľkových letov. V auguste dopravca očakáva, že bude prevádzkovať 240 letov týždenne.

Európska sieť sa zatiaľ bude týkať 45 destinácií v 20 krajinách vrátane Španielska, Portugalska, Grécka, Talianska, Francúzska, Švédska či Dánska.

Brussels Airlines sú dcérskou spoločnosťou Lufthansy a vsádzajú tiež na to, že sa v Európe postupne vráti aj dopyt po diaľkovej doprave. Na základe súhlasu belgickej vlády budú preto belgické aerolinky od 22. júna obsluhovať 13 zo svojich 17 tradičných afrických destinácií. Zoznam zahŕňa trasy do západnej Afriky, ako napríkld Kamerun alebo Ghana, ale tiež tradičné dovolenkové destinácie v severnej Afrike ako egyptská Hurghada.

Belgická vlajková loď pridá od júla aj pravidelné lety na newyorské letisko JFK. Nová trasa Brussels Airlines do Montrealu, ktorá bola naplánovaná na marec tohto roku, sa odkladá na rok 2021.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore