Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Austrian Airlines nepoletia minimálne do 17. mája

Austrian Airlines nepoletia minimálne do 17. mája

Zatiaľ čo Rakúsko tento týždeň začalo opatrne zmierňovať obmedzenia v rámci krajiny, letecká spoločnosť Austrian Airlines oznámila, že nebude lietať ešte niekoľko týždňov.

Reklama

Aerolinky v oficiálnej správe uviedli, že sú pripravené na pomalé opätovné spustenie v závislosti od cestovných predpisov. Leteckú premávku rakúske aerolinky obnovia najskôr 17. mája 2020.

Ďalšie dva týždne

Operácie mali pôvodne pokračovať 3. mája, tento dátum však predstavitelia rakúskych aeroliniek posunuli o ďalšie dva týždne. Predĺženie odstávky nie je ničím výnimočné, podobné opatrenia urobili až na pár výnimiek (napr. Emirates) aj ďalšie aerolinky z celého sveta.

Dcérska spoločnosť Lufthansy tiež uviedla, že obnovenie pravidelných letov závisí od zrušenia zákazov cestovania celosvetov a tiež od dopytu cestujúcich.

Špeciálne lety pokračujú

Rakúšania budú naďalej prevádzkovať špeciálne diaľkové cargo lety z Viedne do Ázie každý deň na strojoch Boeing 777 a 767. Doteraz sa z Číny a Malajzie v rámci leteckej dopravy prepravilo celkom 400 ton zdravotníckeho materiálu.

Austrian Airlines od 13. marca prevádkujú tiež repatriačné lety v spolupráci s rakúskou vládou. Celkovo ich bolo zatiaľ približne 30. Všetky lety boli pilotované posádkou, ktorá sa dobrovoľne zúčastnila misie. Vďaka nim letecká spoločnosť lietala na neobvyklých trasách – napríklad do Austrálie, kedy išlo o najdlhší let v histórii rakúskych aeroliniek. Na repatriačné lety Rakúska sa môžu ako občania EÚ prihlásiť aj Slováci.

Generálny riaditeľ Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech tiež pred nedávnom uviedol, že očakáva výrazný pokles dopytu leteckej dopravy a tiež predpovedá, že na čísla spred korona-krízy sa aerolinky dostanú najskôr v roku 2023.

„Svet, do ktorého budeme lietať, bude iný. Ľudia budú opäť cestovať, ale hospodárstvo, cestovný ruch a potreby cestujúcich sa po korónovej kríze zmenia. Chceme pomôcť nasmerovať našu spoločnosť, aby zvládla túto výzvu,“ dodáva na záver CEO Austrian Airlines.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore