Nájdeš nás aj na:
letisko tel aviv

Novinky

Austrálčan nesmie opustiť Izrael do roku 9999 kvôli nezaplateným alimentom

Austrálčan nesmie opustiť Izrael do roku 9999 kvôli nezaplateným alimentom

Austrálčan Noam Huppert dostal zákaz vycestovať z Izraela do roku 9999 kvôli nezaplateným alimentom na deti. V krajine je bez možnosti odísť už od roku 2013, kedy súd vydal tento príkaz.

Reklama

V roku 2013 súd Huppertovi nariadil zaplatiť viac ako 3 milióny dolárov ako výživné jeho deťom predtým, než dovŕšia vek 18 rokov. Izrael môže opustiť, keď výživné zaplatí, inak tu zostane ďalších 7977 rokov.

Nie je zrejmé, prečo stanovili mužovi zákaz práve do roku 9999. Pravdepodobne ide o maximálny dátum, ktorý počítačový systém rozoznáva, píše Paddle Your Own Kanoo. Izraelské súdy používajú zákaz opustenia krajiny ako nástroj vo viacerých prípadoch nesplnených dlhov.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore