Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Akými jedlami liečia stav „po opici“ rôzne národy. Od Chorvátov až po Mexiko

Je už skoro poobede a vaša posledná spomienka siaha k barmanovi či barmanke vášho obľúbeného baru, ponúkajúc vám ešte zopár vodiek. Máte silnú bolesť hlavy, zvláštny pocit v žalúdku a pocit nekonečnej Sahary v ústach. Je to už tak a žiaľ sa tomu nevyhneme. Po preflámovanej noci je “kocovina” jej univerzálnym vedľajším nežiadúcim účinkom.

Poďte, ochutnajte niektoré z jedál, ktorými si rôzne národy liečia svoj stav po opici. Možno získate inšpiráciu, keď budete nabudúce potrebovať vzkriesiť po pretancovanej noci, alebo len dostanete chuť na netypickú večeru. Poďte sa s nami pozrieť, akými jedlami liečia stav po opici rôzne národy.

Anglicko

Londýn ale aj Angličania majú povesť, že sa radi a hýrivo zabávajú. Pri triezvení potom siahajú po britskej klasike – anglických raňajkách. Tie zahŕňajú fazuľu, vajcia, slaninu, klobásu, huby, grilované paradajky a toast.

Francúzsko

V krajine známej výrobou šampanského je liekom na post párty bolehlav jedlo, jedlo a ešte raz jedlo. Na rozdiel od Angličanov a ich mastných raňajok, plných karbohydrátov, je tá francúzska verzia podstatne lahšia – cibuľová polievka.

Nemecko

Nemci a pivo, pivo a Nemci – to je dlhodobý a trvácny vzťah. Ak si myslíte, že nápad s cibuľovou polievkou je dosť zlý, nemecký Katerfrühstück pravdepodobne nebude vašou šálkou kávy už vôbec. Skladá sa z nakladaneho sleďa, kyslej uhorky a cibule. Ako slávny nemecký výraz hovorí, erst denken, dann trinken! (Najprv premýšľať, potom piť!)

Taliansko

Je paradoxné, že v krajine, ktorá vynašla pizzu, nie je konzumácia jedla považovaná za tú správnu liečbu po opici. Taliani vtedy pijú espresso a dúfajú, že to jednoducho odíde.

Turecko

Kúzlo Raki má svoje bolestivé obete každý deň. Našťastie, Turci vedia, ako to zvládnuť. Po prehýrených nociach sa spoliehajú na Kokoreč: grilované ovčie črevá, nakrájané a podávané s paradajkami a paprikami.

Amerika

Amerika je krajinou, kde je alkohol a jeho predpisy neustálym predmetom debaty. Američania vymysleli nápoj, ktorý má zachrániť ráno po bláznivých večerných párty. Prairie Oyster, kokteil, namiešaný z vajec, čaju, Worčestrovej omáčky, soli, korenia a Tabasco omáčky. 

Austrália

Pokiaľ ide o vytriezvenie, Austrálčania odporúčajú opečený toastový chlieb s vegemitom a maslom. Za vyskúšanie určite stojí – buď ho milujete, alebo nenávidíte.

Rakúsko

Rakúšania nedovolia, aby ich „kocovina“ ovládla. Pred spaním si ešte stihnú pochutiť na gulášovej polievke alebo grilovaných Würstels, vďaka čomu sa na druhý deň prebudia svieži.

Poľsko

Točí sa vám po opici svet? Poľský astronóm Koperník, ktorý predstavil heliocentrický obraz sveta a zistil, že Zem sa otáčala okolo Slnka, pravdepodobne o liečbe po prehýrenej noci vôbec nepremýšľal. Dnes si na to Poliaci vymysleli trik. Šťavou z kyslých uhoriek zapíjajú rozhodnutia minulých večerov.

Mexiko

Mexičania si po prepitej noci radi nalejú za misku sýtej a hustej polievky. Menudo by sme v našej gastronómii mohli prirovnať k držkovej polievke. Je uvarená z kravských vnútorností, korenia a papriky.

Chorvátsko

Chorváti vedia, akým spôsobom zvládnuť svoje rána po opici. Nazývajú ho Börek. Krehké pečivo, naplnené rôznymi ingredienciami je ich obľúbeným liekom. Takisto, ako konzumácia vskutku veľkého množstva paradajok.

Slovinsko

Ak sa chcete po dlhej noci v meste cítiť lepšie, Slovinci odporúčajú kyslú polievku, nazvanú Štajerska Kisela Juha. Každopádne vládne spoločné presvedčenie, že vždy, keď ste po opici, mastné jedlá budú tou správnou voľbou. 

4.5 (90%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Streda, 26. jún 2019
14:38 | Šialená ponuka na cestu okolo sveta platí aj dnes! Zaži jednou cestou Kaliforniu, Tahiti, Nový Zéland a Šanghaj za 1499 eur.

Utorok, 25. jún 2019
9:25 | Veľmi lacný Štokholm! Leť v lete za 33 eur z Viedne.

1 2 3 62

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore