Nájdeš nás aj na:

Novinky

Hodinový let doubledeckrom. Toto je najkratšia trasa, na ktorej dočasne premáva Airbus A380

Emirates dočasne použijú dvojpodlažný Airbus A380 na trase medzi Dubajom a Bahrajnom. Chcú tak uspokojiť vyšší dopyt v dôsledku náboženského festivalu Eid. Bude to dočasne najkratšia komerčná linka dvojposchodovým lietadlom.

Reklama

Emirates A380 z Dubaja do Bahrajnu

Emirates použijú dvojpodlažný Airbus A380 na trasu s dĺžkou približne 488 km. Udeje sa tak 13. a 14. júna 2024.

V rámci komerčnej dopravy a letov Airbusom A380 možno hovoriť o rekorde. Linka Dubaj – Bahrajn totiž prekoná o 43 % menšiu vzdialenosť, než linka z juhokórejského Soulu do japonskej Osaky.

Údaje Emirates naznačujú, že dvojpodlažný Airbus A380 nasadený na linku Dubaj – Bahrajn bude v konfigurácii dvoch tried a 615 sedadiel. V tejto úprave tak cestujúcim nebude k dispozícii prvá trieda.

Flightradar24 ukazuje, že doba letu na tejto linke sa pohybuje od 45 minút do približne hodiny. Nástupná procedúra a check-in tak budú pravdepodobne trvať dlhšie ako samotný let.

 • Z Dubaja do Bahrajnu: 20:50 – 21:05 (13. júna); 01:30 – 01:45 (14. júna)
 • Z Bahrajnu do Dubaja: 22:50 – 01:15+1 (13. júna), 03:30 – 06:00 (14. júna)

Letenky Emirates za špeciálne ceny

Zdroj: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore