Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nemôžu pristáť v Amerike, tak lietajú z Paríža priamo na Tahiti

Nemôžu pristáť v Amerike, tak lietajú z Paríža priamo na Tahiti

Trumpov zákaz príletov do USA z Európy prinútilo niektoré letecké spoločnosti k istej dávke kreativity. Hlavu nezvesili ani francúzske Air Tahiti Nui, ktoré siahli ďaleko – po najdlhšom domácom lete na svete.

Reklama

Za normálnych okolností prebehol let z Papeete do Paríža so stopoverom v Los Angeles. Keďže však platí zákaz európskych letov do USA, francúzske aerolinky sa rozhodli namiesto zrušenia letieť nonstop. Let s časom 16 hodín a 30 minút a Dreamlinerom Boeing 787-9 sa stal najdlhším domácim letom.

Let sa uskutočnil 15. marca s dosiahnutou vzdialenosťou 15 715 kilometrov.

Ako to, že ide o domáci let?

Papeete je hlavným ostrovom Francúzskej Polynézie, ktorá je zámorským územím Francúzska.

Kto mal prvenstvo predtým?

Air Tahiti Nui zobrali korunu za najdlhší domáci let leteckej spoločnosti Hawaiian Airlines, ktorá v apríli 2019 začala prevádzkovať let z Bostonu na Honolulu trvajúci 11 hodín so vzdialenosťou takmer 8 200 kilometrov.

Dôležité: Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť

Zdroj informácií: businessinsider.com, airtahitinui.com, forbes.com
Zdroj a autor hlavnej foto: shutterstock.com, Philip Pilosian


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore