Nájdeš nás aj na:

Amerika

Leť komfortnejšie do Ameriky i exotiky. Premium Economy od Air France už od 899€!

Leť komfortnejšie do Ameriky i exotiky. Premium Economy od Air France už od 899€!

Aerolinky Air France začali od septembra 2022 modernizovať kabínu svojich lietadiel a významejšími zmenami okrem biznis triedy prešli aj Premium Economy a štandardná ekonomická trieda. Prémiová ekonomická trieda má lepšie a komfortnejšie sedačky a bohatšie reštauračné menu. Francúzske aerolinky dokonca nedávno získali ocenenie World Travel Awards za najlepšiu ekonomickú triedu pre dlhé lety. Poďme si ukázať, v čom je prémiová ekonomická trieda výnimočná a na záver pripájame aj super letenky so zľavou do Bangkoku, Ameriky, Brazílie či Kostariky, už od výborných 899€. Toľko zvyknú stáť letenky do exotiky v nižšej, teda ekonomickej triede!

Reklama

Jednoduchšie odbavenie

Rýchly a prednostný nástup do lietadla na ceste tam aj späť určite poteší.

V kabíne lietadla môžeš prepravovať aj 2 kusy príručnej batožiny, do celkovej hmotnosti 12 kg. Podpalubná batožina je pri týchto lacných letenkách v prémiovej ekonomickej triede za príplatok.

Do letiskových salónikov Air France/KLM, ktoré sa nachádzajú na mnohých medzinárodných letiskách, máš prístup za poplatok.

Kabína, v ktorej si odpočinieš

Využi kabínu prémiovej ekonomickej triedy na odpočinok, čítanie alebo prácu. Vďaka väčšiemu priestoru a väčšiemu pokoju a tichu budeš cestovať v osobnej oáze pohodlia.

Nová kabína, ktorá je celá navrhnutá s ohľadom na tvoju pohodu, je k dispozícii na medzikontinentálnych letoch. Jej elegantný dizajn prináša pocit uvoľnenia a priestoru, ktorý je ideálny na odpočinok alebo prácu. Kabína je z oboch strán oddelená priečkou a obsahuje obmedzený počet sedadiel.

Takto vyzerá Premium Economy od Air France, ak letíš lietadlom Airbus A350:

Takto vyzerá Premium Economy od Air France, ak letíš lietadlom Boeing 777:

Pohodlnejšie sedenie, lepšie jedlá

Premium Economy je známa svojim väčším a pohodlnejším sedením. V porovnaní s kabínou Economy poskytuje viac priestoru, ako aj viacero odkladacích priestorov. Pre maximálnu pohodu sa stará opierka hlavy, opierka nôh a opierka na nohy sa zase výborne prispôsobí kontúram tela.

Vychutnaj si kvalitné jedlo na palube bez ohľadu na tvoju destináciu. V Premium Economy ťa okrem šampanského čakajú aj prémiovejšie jedlá od šéfkuchárov.

Premium Economy poteší tiež širokým osobným dotykovým displejom, ktorý je k dispozícii počas celého letu, slúchadlami s funkciou redukciou okolitých zvukov, osobnú nastaviteľnú lampu na čítanie, zásuvku na elektronický počítač a port USB.

Pre maximálne pohodlie má každý cestujúci v prémiovej ekonomickej triede flísovú deku a plyšový vankúš. Na sedadle cestujúceho čaká tiež fľaša vody a komfortný kozmetický balíček, ktorá obsahuje masku na spanie, pár ponožiek, štuple do uší a zubnú kefku s pastou.

Takto vyzerá Premium Economy od Air France, ak letíš lietadlom Airbus A330:

Takto vyzerá Premium Economy od Air France, ak letíš lietadlom Boeing 787 Dreamliner:

Tu malé porovnanie novej prémiovej ekonomickej triedy vs. economy v Air France:

Ocenenie World Travel Awards: Air France je TOP v ekonomickej triede na dlhé lety

Dňa 1. októbra 2022 sa odovzdávali ceny World Travel Awards a aerolinky Air France získali ocenenie pre poprednú európsku leteckú spoločnosť za svoju ekonomickú triedu na dlhé vzdialenosti.

„Toto ocenenie oceňuje náš neustály pokrok. V kabíne Economy na dlhé vzdialenosti ponúkame našim zákazníkom sedadlá na najvyšších priemyselných štandardoch, bohatý a rozmanitý palubný zábavný systém a cateringovú ponuku vo francúzskom štýle so šampanským pre všetkých!“ povedal Fabien Pelous, supervízor zážitku z lietania v ekonomickej tride Air France.

Air France sa okrem vyššie spomínaného ocenenia ešte umiestnila na druhom mieste aj v kategóriách „Európska letecká spoločnosť 2022“, „La Première“ a „Business“.

Každoročné odovzdávanie cien World Travel Awards je prestížne podujatie, ktoré odmeňuje aktérov v sektoroch cestovania, cestovného ruchu a pohostinstva. Ocenenia, uznávané ako značka excelentnosti v tomto odvetví, sú založené na širokom hlasovaní zákazníkov a odborníkov v cestovnom ruchu. Len na oceneniach za rok 2022 bolo odovzdaných viac ako 2,3 milióna hlasov.

Zdroj foto: Air France

Akciové letenky biznis triedy Air France


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore