Nájdeš nás aj na:

Letenky

3v1 MULTICITY: Viedeň – Toronto – Vancouver – Sydney a späť s Air Canada od 1299€!

Zaži behom jednej cesty niekoľko nádherných destinácií, ktoré majú rozmanitú kultúru, históriu aj podnebie. Vždy si túžil/a po ceste okolo sveta ako z filmu? My ti práve ponúkame jednu z nich. Zaži dobrodružstvo vďaka Multicity letenke na trase Viedeň – Toronto – Vancouver – Sydney – Viedeň, kde núdza o zážitky určite nebude. S Pelikánom môžeš teraz získať túto peckovú letenku už od 1299€. Ešte váhaš?

Reklama
Australia cesta
Zdroj: Shutterstock

Čo všetko stihneš cestou z Viedne do Sydney?

Pri ceste tam ťa čaká Vancouver, kde sme nastavili zastávku na 4 dni. Z Vancouveru smeruješ priamo do Sydney, ktoré si môžeš užiť tak dlho, ako ti vyhovuje. Dovolenku si tu môžeš prispôsobiť v našom akciovom kalendári od novembra až do marca. Všetky ostatné destinácie sa tomuto termínu automaticky prispôsobia. Cestou zo Sydney ťa ešte čaká kozmopolitné Toronto, kde stráviš ďalšie 4 dni.

Letenka na cestu okolo sveta?

 • Odkiaľ? Z Viedne
 • S kým? Air Canada
 • Kedy? November až marec 2023
 • Príklad? napríklad 14. novembra – 22. novembra 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Letenky v ekonomickej triede, 46kg podpalubná batožina, 1ks príručná batožina do 10 kg, 1ks príručná batožina do 2kg

Multicity letenky s Air Canada

Vancouver ako brána do najkrajších miest Kanady

Na svete zrejme ani nie je veľkomesto, ktoré by krásu divokého Pacifiku a vysokých hôr skĺbilo tak špecificky a veľkolepo, ako Vancouver. Najdôležitejšia metropola Britskej Kolumbie je vďaka svojej unikátnej polohe východiskovým bodom pre lyžiarov, surfistov, turistov a všetkých milovníkov prírody, ktorých doslova fascinuje rozsiahlosť a neporušenosť kanadskej divočiny.

Európanom je kanadská krajina veľmi blízka a najmä lesnaté ostrovy pobrežia Tichého oceánu akoby z oka vypadli škandinávskej scenérii. Vancouverské mrakodrapy sú obrastené zeleňou a známy Stanley Park nabáda k nekonečným prechádzkam. Prstenec hôr okolo mesta a nie príliš vzdialené Rocky Mountains so slávnymi národnými parkami umožňujú záujemcom využiť Vancouver ako ideálnu základňu pre najrôznejšie výlety.

Vancouver panoráma
Zdroj: Shutterstock

Toronto je mesto, v ktorom cítiť európsky vplyv

Najpestrejšie veľkomesto Kanady je sviežou zmenou popri stereotype amerických veľkomiest. Toronto si so svojou etnickou rozmanitosťou a umeleckou orientáciou získa aj toho najnáročnejšieho cestovateľa a ponúka jedinečnú atmosféru so závanom Európy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je len ďalším mrakodrapmi preplneným veľkomestom severoamerického kontinentu a od južných kolegov ho odlišujú iba hranice a prihojné používanie francúzskeho jazyka

Značný európsky vplyv sa mieša s najrôznejšími kultúrami planéty a dotvára tak atmosféru veľkomesta. Toronto ponúka nezabudnuteľný obraz jedinečného multikulturalizmu. V uliciach sa prechádza celý svet a vo vzduchu je počuť zmes tých najrôznejších jazykov.

Toronto mesto
Zdroj: Shutterstock

Sydney je mesto, ktoré proste musíš zažiť!

Sydney je zahalené do slávy svojho krásneho prístavu a pláží so samými prekvapeniami. Mesto obklopujú národné parky a prenikajú aj priamo do jeho srdca. Zeleň si vytrvalo hľadá svoju cestu pomedzi mrakodrapy a predmestia. Slávna opera, azda najznámejší symbol mesta, je potešením pre oko nie len milovníkov tohto štýlu hudby. Osviežiš sa tu na jednej z najpopulárnejších pláží Bondi Beach a úžasný výhľad i trocha adrenalínu zažiješ vďaka unikátnemu prístavnému mostu Harbour Bridge, na ktorý sa môžeš vyšplhať.

Sydney je miestom, kde sa neustále čosi deje. Vydaj sa na potulky po starej časti the Rocks, pozri sa „či je všetko v súlade so zákonmi prírody“ na čudných „protinožských“ tvoroch v miestnej ZOO. Toto je 20 vecí, ktoré treba vidieť a zažiť v Sydney.

Sydney opera
Zdroj: Shutterstock

Povolenie na vstup do Kanady (ETA)

Pri ceste do/cez Kanadu je potrebné požiadať o cestovné povolenie ETA. Vybavíte ho online a za pár minút – podrobný návod nájdete v tomto článku, prípadne sa obráťte na náš Zákaznícky servis.

Povolenie na vstup do Austrálie

Pri krátkodobých pobytoch do 3 mesiacov za účelom turistiky sa vyžaduje eVisitor vízum. Umožňuje viacnásobný vstup do Austrálie v rámci jeho 12 mesačnej platnosti odo dňa udelenia. Vybavuje sa elektronicky a nie je spoplatnené.

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Ak toto nie je tá pravá ponuka pre teba, nezúfaj, pozri si kompletnú ponuku Multicity leteniek.

Zdroj ilustračnej foto: Shutterstock, Vytautas Kielaitis


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore