Nájdeš nás aj na:

Amerika

Air Canada je späť vo Viedni. Do Toronta lieta 3-krát týždenne a chystá sa na otvorenie hraníc

Air Canada je späť vo Viedni. Do Toronta lieta 3-krát týždenne a chystá sa na otvorenie hraníc

Od dnes 22. júla 2021 lieta spoločnosť Air Canada opäť na viedenské letisko. Kanadské aerolinky tak opäť spájajú Viedeň s kanadskou metropolou Toronto vo frekvenciitrikrát týždenne. Trasu obsluhuje obľúbený a supermoderný Boeing 787-9 Dreamliner. Novinka prichádza v súvislosti s uvoľnením hraníc – Kanada od 7. septembra 2021 sa opäť otvorí pre európskych dovolenkárov. Od tohto dátumu bude plne očkovaným ľuďom z Európy umožnený opätovný vstup do Kanady.

Reklama

Opätovné otvorenie hraníc s Kanadou bude významná udalosť

„Návrat spoločnosti Air Canada do Viedne je dôležitým krokom pre celú turistickú lokalitu Viedne a Rakúska a tešíme sa, že v budúcnosti v našej krajine privítame ďalších hostí zo zámoria. Po obnovení spojenia z Viedne do Toronta a uvoľnení kanadských vstupných predpisov pre európskych cestujúcich od septembra 2021 bude dôležitý región pre Európu opäť prístupný. Krok za krokom sa vracia medzikontinentálna doprava na dlhé vzdialenosti,“ hovorí Julian Jäger, Generálny riaditeľ spoločnosti Flughafen Wien AG.

Air Canada síce spustila lety z Viedne do Kanady už v júli, avšak slovenskí turisti budú môcť linku využívať až po otvorení hraníc s Kanadou. Zatiaľ bude slúžiť najmä pre obchodných pasažierov, či cestujúcich smerujúcich za rodinou, od 7. septembra pre všetkých ostatných.

Akciové letenky do Kanady na rok 2021

Do Kanady zatiaľ trikrát týždenne, lety budú pribúdať

Od dnešného dňa bude teda spoločnosť Air Canada prevádzkovať spojenie trikrát týždenne – pondelok, štvrtok a sobotu. Prostredníctvom dopravného v Toronte sa cestujúci z Viedne môžu rýchlo a ľahko dostať do približne 25 destinácií v Kanade – vrátane Vancouveru, Calgary, Winnipegu, Montréalu, Ottawy, Halifaxu a ďalších. Cez Toronto je tiež možné dostať sa do približne 10 destinácií v USA, vrátane metropol ako San Francisco, Los Angeles, Denver a New York – americké hranice však zatiaľ zostávajú zatvorené pre Kanaďanov, aj cestujúcich zo Schengenu. 

So zvyšujúcim sa dopytom a požiadavkami na zjednodušený vstup bude Air Canada v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch postupne rozširovať ponuku letov v rámci Kanady a do USA. V budúcnosti bude cez Toronto prístupných až 40 destinácií v USA a približne 30 destinácií v Kanade.

Nielen Kanada, ale aj Karibik

Slováci a Česi zvykli minulé roky lietať s Air Canada veľmi výhodne do kanadských miest, mimoriadne obľúbené boli tiež lety na karibské ostrovy.

Spoločnosť Air Canada v roku 2020 výrazne znížila svoje letecké služby, to sa však v roku 2021 postupne mení so zlepšujúcou sa pandemickou situáciou. „Od 16. marca 2020 spoločnosť Air Canada v dôsledku COVID-19 znížila svoj letecký harmonogram o viac ako 90 percent,“ uviedla spoločnosť Air Canada v tlačovej správe.

Zdroj fotografií: Aircanada.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1073€ https://t.co/IkPhU8eQmg #dovolenky6 hodín dozadu
Silvester v New Yorku: letenky od 377€ vo sviatočných termínoch https://t.co/8iI4nIKYv56 hodín dozadu
Austrian Airlines už spustili svoju novú najdlhšiu linku: Viedeň – Cancún https://t.co/GaFCSkdPVO #letenky6 hodín dozadu
Chaty, chalupy a apartmány. Lacné ubytovanie na Slovensku a 8 dôvodov, prečo sa v roku 2021 oplatí https://t.co/GqCQ6NUMSm #dovolenky7 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 36€ spiatočne! https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky8 hodín dozadu
Gdansk so zľavou od 29€! Zaži unikátne poľské mesto https://t.co/UiCWvxv5vr #letenky8 hodín dozadu
LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 239€! https://t.co/PzfzAdgqRQ #letenky8 hodín dozadu
Leť na rozprávkový Zanzibar s Turkish Airlines od 449€! https://t.co/zRKxV4Um78 #letenky8 hodín dozadu
Londýn a Edinburgh majú nové low-costové vlakové spojenie. Okrem cien má znížiť aj uhlíkovú stopu https://t.co/YdaWRL36gP #letenky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore