Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aeroflot vyhradí sedadlá pre tých, čo nebudú chcieť cestovať s rúškom

Aeroflot vyhradí sedadlá pre tých, čo nebudú chcieť cestovať s rúškom

Nosenie rúšok sa tento rok stalo novým štandardom pri nakupovaní, pohybe v uzavretých priestoroch, ale aj cestovaní lietadlom. Takmer všetky letecké spoločnosti od cestujúcich vyžadujú nosenie rúška počas celého letu. Ruský dopravca Aeroflot však minulý týždeň priniesol prekvapivú novinku – vytvára špeciálnu časť sedenia pre cestujúcich, ktorí odmietajú nosiť rúška.

Reklama

„Je pre nás kriticky dôležité zaistiť bezpečnosť všetkých cestujúcich a to nevylučuje uplatnenie ďalších opatrení zodpovednosti za porušenie pravidiel týkajúcich sa používania osobných ochranných prostriedkov na palube.“ uviedol hovorca spoločnosti Aeroflot pre CNN

Rovnako ako väčšina ostatných leteckých spoločností, aj Aeroflot uplatňuje prísnu politiku povinných rúšok, pri ktorej je možné rúško zložiť iba v období stravovania, pitia či výmeny rúšok. Bohužiaľ sa zdá, že niektorí pasažieri leteckej spoločnosti odmietajú dodržiavať tieto pravidlá a tvrdia, že nemôžu alebo nebudú nosiť rúška, všíma si SimpleFlying.

Namiesto toho, aby aerolinky presmerujúce cestujúceho na najbližšie letisko a vykážu ho z lietadla sa dopravca snaží dosiahnuť kompromis – premiestnenie nevyhovujúceho cestujúceho na „vyhradené miesta pridelené cestujúcim, ktorí deklarujú svoje odmietnutie používať rúška“ uvádza sa v správe agentúry Reuters.

Vstupné podmienky do Ruska (koronavírusové opatrenia)

  • Cestujúci s ruskými pasmi bez obmedzenia, po prílete však musia do 3 dní podstúpiť ruský test na COVID-19. Ruský test po prílete je možné nahradiť českým / slovenským negatívnym testom PCR pred odletom, ktorým sa v Moskve preukážete v ruskom alebo anglickom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.
  • Cestujúci s ostatnými pasy / cudzinci s pracovnými vízami – musia doložiť potvrdenie, že môžu do Ruska vstúpiť. Potvrdenie žiada ruský zamestnávateľ cez príslušné ministerstvo. Bez tohto dokladu nie je možné vstúpiť na územie Ruska. Pre týchto cestujúcich je nutné sa pred odletom preukázať platným testom PCR nie starším 72 hod v anglickom alebo ruskom jazyku. Registrácia na gosuslugi.ru nie je povinná.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore