Nájdeš nás aj na:

Ázia

Lacné letenky do Abu Dhabi a TOP atrakcie a zážitky (letíš od 115€!)

Lacné letenky do Abu Dhabi a TOP atrakcie a zážitky (letíš od 115€!)

Prepychové, žiarivé, tajomné, priame, nezvyčajné, luxusné, priateľské, nezabudnuteľné, čudné, úžasné, megalomanské, atraktívne. Keby sme si chceli vybrať iba jediné z týchto prídavných mien na charakterizáciu mesta, ktoré ti dnes predstavíme, mali by sme problém. Máš pocit, že spoznanie miesta, ktoré je nositeľom zmesi tohto všetkého by bola celkom veľká zábava? Potom si na dobrom mieste. Virtuálna prehliadka hlavného mesta Emirátov, Abu Dhabi, práve začína. Aktuálne navyše rezervuješ spiatočnú letenku do Abu Dhabi od 107€. Pecka, čo povieš?

Reklama

Je Abu Dhabi drahé?

Ešte predtým než sa pozrieme na nami vybraných 14 miest v Abu Dhabi, poďme sa trošku porozprávať o financiách. V Spojených arabských emirátoch sa platí dirhamom, hodnota 1 dirhamu je cca 0,25 eur. Keďže ide o jedno z najbohatších miest celého sveta, mnohí si môžu myslieť, že tu všetko stojí celý majetok. Toto je však celkom mylná predstava. Žije a pracuje tu veľa cudzincov, ktorí nedostávajú veľmi luxusný plat.

Môže to znieť celkom čudne, ale v Abu Dhabi sú aj lacné čínske, indické a orientálne bistrá. Nie na každom rohu, ale ten kto hľadá, nájde. Skoro každý hotel ponúka svojim návštevníkom 1-2 reštaurácie, ale tieto sú zvyčajne drahšie ako vonkajšie kantíny alebo rýchle občerstvenie napríklad v obchodných centrách. Podľa portálu budgetyourtrip.com priemerný turista na stravu minie 58 dirhamov denne a na hromadnú dopravu 116 dirhamov. Hikersbay.com dokonca tvrdí, že v Abu Dhabi vieš nakúpiť o 1,14-krát lacnejšie než v USA.

Lacné letenky do Abu Dhabi

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne alebo Budapešti
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizz Air
 • Kedy? Napríklad 17. – 23. januára 2024 (POZRI KALENDÁR)

Letenky do Abu Dhabi

Ale teraz už nastal čas pozrieť sa na to, aké krásy ťa čakajú počas návštevy Abu Dhabi.

Mešita Sheikh Zayed Grand Mosque

Mešita šejka Zayeda je tá typická nevynechateľná atrakcia. Medzi najväčšími mešitami sveta je na ôsmom mieste, a keď povieme, že je obrovská, tak to myslíme naozaj vážne. Má kapacitu 40 000 návštevníkov a zaberá plochu 4 futbalových ihrísk. Takže oplatí sa ju vidieť už aj kvôli jej dychberúcich rozmerov. Ale ak ťa nenecháva chladným ani architektúra a dizajn, tak to, čo bude mať na teba ešte väčší vplyv, je jej multikulturálny ráz. Turecké, marocké, pakistanské, egyptské a aj iné prvky pochádzajú od architektov z Emirátov, Talianska a Anglicka. Všímaj si detaily, ale aj „vplyv celku“. Kde inde by si videl 82 bielych mramorových kupol, 1096 vonkajších stĺpov, blýskavé bazény, 24-karátové zlato a krištáľové lustre v rámci jedného komplexu?

Otváracie hodiny:

 • sobota-štvrtok: 09:00-22:00
 • piatok: 16:30-22:00

Otváracie hodiny počas Ramadanu:

 • sobota-štvrtok: 09:00-15:00

Vstup: bezplatný

Sokolia nemocnica

Neďaleko Medzinárodné letisko Abu Dhabi, pozdĺž cesty Sweihen sa dejú úžasné veci. Tam niekde nájdeš slávnu sokoliu nemocnicu (Abu Dhabi Falcon Hospital), kde choré a zranené dravé vtáky trávia svoje dni v rukách odborníkov a trpezlivo čakajú na uzdravenie. Medzitým majú čas aj na návštevníkov, nemocnica víta aj širokú verejnosť. Prehliadka pre turistov ti umožní vidieť sokolov zblízka, okrem toho, vďaka miestnemu múzeu sa môžeš dozvedieť niekoľko zaujímavých vecí aj o ich histórii.

Otváracie hodiny (začiatok organizovaných prehliadok)

 • nedeľa-štvrtok10:00 a 14:00
 • sobota (iba od 1. októbra do 31. mája): 10:00

Otváracie hodiny (začiatok organizovaných prehliadok) počas Ramadanu:

 • nedeľa-štvrtok: 10:00

Vstup: 170 AED/dospelý, 60 AED/dieťa

Vstupné na organizované prehliadky sú dostupné len online: https://www.falconhospital.com/services/adfh-tourism/online-tour-booking

Neparížsky Louvre

224 rokov po založení múzea Louvre sa zrodila inštitúcia s odvahou stať sa nositeľom rovnakého názvu. Stalo sa tak v Abu Dhabi. Za týmto projektom stojí Jean Nouvel, francúzsky architekt a nositeľ Pritzkerovej ceny. Jedným z jeho úžasných výtvorov v Louvri je kupola Nouvel. Je to zložitá geometrická štruktúra pozostávajúca z 7850 hviezd. Hviezdy sa opakujú v ôsmich rôznych vrstvách, v rozličných veľkostiach a uhloch. Pri striedaní častí dní cez perforácie kupoly svetlo preniká vždy inak, vytvára tak magickú atmosféru. Tento jav sa nazýva „svetelný dážď“. Ako inšpirácia k jeho stvoreniu slúžili palmy v Abu Dhabi, a symbolizuje úctu k prírode.

Louvre zobrazuje umelecké aktivity ľudstva od neolitu po súčasnosť prostredníctvom 12 galérií a svojej geniálnej zbierky. Ale nedodržiava obvyklé múzejné normy. Zoskupuje diela podľa tém a časových rámcov, nie podľa krajín alebo konkrétnych civilizácií, čím poukazuje na univerzálnosť umenia a kultúry.

Otváracie hodiny:

 • sobota, nedeľa, utorok, streda: 10:00-20:00
 • štvrtok, piatok: 10:00-22:00

Vstup: 63 AED

Centrálna tržnica, ktorá nie je až tak tržnica

Souk centrálna tržnica alebo Souk Central Market je v zmysle svojho „žánru“ arabským trhom, teda ak preložíme slovo „souk“ doslovne. Ale tento moderný komplex pripomína skôr obchodné centrum. Je náhradou starej centrálnej tržnice, ktorá v roku 2003 zhorela. Nájdeš tu všetko od luxusného tovaru cez tradičné jedlo až po rôzne „konzumné zážitky“, až kým sa tvoj pohár materiálnej hojnosti nenaplní.

Tristovkový výhľad

Pohľad na Abu Dhabi z vtáčej perspektívy je naozaj exkluzívny, mesto ani nemá v úmysle túto panorámu schovať pred turistami. Rozhľadňu Observation Deck at 300 nájdeš v hoteli Jumeirah Etihad Towers. Tí, čo sa výšok neboja, sa môžu tešiť na 360 stupňový výhľad zo 74. poschodia a z výšky 300 metrov. Je to taká scenéria a tvár pulzujúceho mesta, ktorú by si „dole“ našiel iba na pohľadniciach.

Otváracie hodiny:

 • pondelok-nedeľa: 10:00-19:00

Vstup: https://www.jumeirah.com/en/dine/abu-dhabi/etihad-towers-observation-deck-at-300

Ostrov Yas

Cestovatelia milujúci luxus určite poznajú ostrov Yas, pravdepodobne ho už majú na svojom bucket liste. Je to časť mesta plná prepychových hotelov, megalomanských atrakcií, miesto na celodenné bezstarostné ničnerobenie na lehátku, nikto ti tu nevyčíta hedonistické chúťky. Je domovom niekoľkých najznámejších turistických atrakcií Abu Dhabi, napríklad pláže Yas Beach, nákupného centra Yas Mall, okruhu Yas Marina Circuit, Warner Bros World a mnoho ďalších.

Nákupné centrum Yas Mall

Souk Central Market neuspokojil tvoje shopoholické chúťky? Pre mentalitu Abu Dhabi je to vynikajúca správa. Máš poruke dobrý dôvod na návštevu nákupného centra Yas Mall, ktorého obchody nie sú len miestom bezduchého procesu kúpy a predaja. V súčasnosti sú takmer také malé kultúrne centrá, a Yas Mall v povedomí verejnosti žije trochu ako platforma pre spoločenské udalosti. Vyzerá ako luxusný hotel, do tejto noblesnej jaskyne vstupuješ cez vchod vo futuristickom štýle.

Otváracie hodiny:

 • sobota-streda: 10:00-22:00
 • štvrtok-piatok: 10:00-22:00

Warner Bros World, svet filmových hrdinov

Predstav si, že navštíviš iba jedinú atrakciu a dostaneš sa takto na 6 takých miest, ktoré si už párkrát videl cez obrazovku svojej telky, a to naraz. Neznie táto veta logicky? Predstavujeme ti tematický park na ostrove Yas, Warner Bros World. Má čo ponúknuť každej generácii, umožňuje „návštevu“ 6 filmových alebo rozprávkových pľacov. Tí najmenší sa môžu prejsť vo svete Cartoon Junction, ale dospelých túžiacich po nejakom vzrušení čaká horská dráha smerujúca do Gotham City. Prebúdzajú sa futuristické zákutia tvojej mysle? Nechaj im voľnú cestu, návštevu Warner Bros World určite neoľutuješ.

Otváracie hodiny: momentálne nedostupné

Vstupné: https://www.wbworldabudhabi.com/en/park-overview#park-updates

Svet rýchlosti, Ferrari World

Ferrari World je prevažne krytý zábavný park na ostrove Yas, zároveň prvý od Ferrari. Ak miluješ rýchlosť a adrenalín, tak túto atrakciu by si naozaj mal navštíviť napríklad kvôli najrýchlejšej horskej dráhe sveta, Formule Rossa. Alebo, ak uprednostňuješ pokojné programy, môžeš pár hodín venovať starým modelom Ferrari, môžeš sa dokonca zúčastniť aj rôznych kvízov. Ak sa ti zdá, že tieto aktivity sú kompatibilné skôr so svetom dospelých, tak sa pozri na ponuku Ferrari World, nájdeš zopár zaujímavých programov aj pre deti.

Otváracie hodiny: momentálne nedostupné

Vstupné: https://www.ferrariworldabudhabi.com/en/booking

Tam, kde sa rodí Veľká cena, Yas Marina Circuit

Ďalšou atrakciou na ostrove Yas je pretekársky okruh Yas Marina Circuit. Ale nejde len o turistické miesto. Od roku 2009 je domovom Veľkej ceny Abu Dhabi, a pre fanúšikov Formuly 1 toto asi nie je nič nové. Takúto súťaž vždy sprevádza mocná atmosféra, eufóriu prežívajú aj tí, ktorí nesedia za volantom. Tak si predstav, aké by to bolo, keby si dostal možnosť zajazdiť si na takomto mieste? Na Yas Marina Circuit môžeš.

Starý Qasr Al Hosn

Aby táto virtuálna túra nebola nudná ani na jedinú chvíľku (aj keď toto slovo nie je úplne zlučiteľné s Abu Dhabi), po atrakciách 21. storočia ťa pozývame do minulosti. Predpokladal by si, že aj v tomto meste sa môžeš dostať do sveta historickej minulosti a umenia v tom klasickom ponímaní? Najstaršia kamenná  budova Abu Dhabi je Qasr Al Hosn. Bola postavená na konci 18. storočia, jej strážna veža mala dôležitú rolu v riadení komerčnej premávky. Od roku 2018 je ale kultúrnym centrom, a ak by si už bol prestimulovaný povahou mesta, tak tu sa na pár hodín môžeš stratiť v tichom úkryte nejakej výstavy.

Otváracie hodiny:

 • sobota-štvrtok: 09:00-19:00
 • piatok: 12:00-22:00

Vstupné: od cca. 44 AED

Púštne safari

Ak do svojho prehliadača naťukáš slovné spojenie Empty Quarter, pravdepodobne sa ti najrpv zobrazí niekoľko fotiek prázdnych štvrtí. Vo výsledkoch vyhľadávania však určite nájdeš aj nejaké piesočné duny. „Prázdna štvrť“ alebo Empty Quarter, čiže Rab-el-Hali, je jednou z najväčších plynulých piesočných púští na svete. Aj keď pre tento zážitok musíš opustiť mesto, určite stojí za to obetovať pár hodiniek, možno celý deň za túto skúsenosť. Rôzne organizované výlety ponúkajú zaujímavé programy v rôznych časoch (dokonca aj večer).

Vstupné a otváracie hodiny: https://www.abudhabi-desert-safari.com/

Sila prírody v národnom parku Mangrove National Park

Národný park Mangrove sa nachádza celkom blízko mesta. Je považovaný takmer za zázrak prírody. Toto centrum biodiverzity je chránené Environmentálnou spoločnosťou Abu Dhabi a predstavuje asi 75% z celkovej mangrovovej lesnej plochy v Spojených arabských emirátoch. Vo svete mangrovových lesov, slaných močiarov, bahna a rias a 60 druhov vtákov si môžeš vychutnať upokojujúce účinky prírody, a bude to úplne iný typ zážitku než by si v Abu Dhabi čakal. Pri hľadaní organizovaných výletov uprednostni tie, ktoré ponúkajú služby šetrné k životnému prostrediu a prírode, aby tvoja návšteva zanechala iba minimálnu stopu.

Otváracie hodiny:

 • podnelok-nedeľa: 10:00-24:00

Dedinka arabských nomádov, a Heritage Village

Ako sa žilo v Emirátoch ešte predtým ako sa k moci dostala ropa? Môžeš to zistiť v Heritage Village, čiže tradičnej dedinke, ktorá je vlastne beduínskym skanzenom. Uvidíš, aké nástroje používali arabskí kočovníci, budeš svedkom práce remeselníkov a tkáčov, môžeš sa s nimi vrátiť do čias, keď hlavným zdrojom príjmu krajiny nebola ropa, ale poľnohospodárstvo a perly.

Otváracie hodiny:

 • sobota-štrvrtok: 09:00-16:00
 • piatok: 15:30-21:00

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre
Hore