10 dôvodov, prečo ísť na Island za 579€

1. Blue Lagoon – geotermálny prameň, ktorý sa stal vychyteným termálnym kúpaliskom.

Jedna z najobľúbenejších turistických atrakcií Islandu. Nachádza sa v mieste vytvorenom lávou. Voda je bohatá na minerálne látky a pomáha ľudom s kožnými problémami. Teplota vody sa pohybuje medzi 37 až 39°C

Termálny pramen - Island

2. Polárna žiara

Niektorým šťastlivcom sa v noci v plnej kráse predvedie polárna žiara. Nočná obloha sa sfarbí do niekoľkých žiariacich farieb, ktoré tancujú nad obzorom.

Island ziara

3.  Golden Circle – Nádherné scenérie

Turisticky obľúbený okruh po Islande, ktorý vás prevedie 300 kilometrov od Reykjaviku, až do stredu krajiny a späť. Počas cesty uvidíte všetky nádherné scenérie, vodopády, gejzír a iné turisticky obľúbené miesta.

Island - priroda

4. Príroda – krásna až neuveriteľná

Island - Priroda - skaly

5. Nesmierne fotogenické miesto – obľúbené najmä fotografmi

Množstvo farieb a útvarov, že sa neviete vynadívať. Fotografi balia celú výbavu, širokouhlý objektív a fotografie sa fotia sami.

Island Landscape
David Varga Photography

6. Gejzíry – Najväčší gejzír strieka vodu do výšky 20 metrov.

Tento nádherný prírodný úkaz sa opakuje každé tri minúty.

Gejzír - Island

7. Na ostrove je 30 aktívnych sopiek

Sopky na Islande vyprodukujú tretinu z celkového svetového množstva lávy.

Sopka - Island

8. Polárny deň trvá pol roka

V lete je v noci len príjemné šero, ale úplne sa nezotmie až 6 mesiacov.

Island

9. Nádherné pohoria

Niet čo dodať, jednoducho nádhera!

Hory na Islande

 10. Úžasné vodopády

Vodopady island

Snívate o Islande? Lacnejšie to už nepôjde 🙂

8-dňový pobyt a obojsmerná letenka, ubytovanie v hoteli Reykjavik Lights*** a raňajky za super cenu, môžete kúpiť TU.

Island - deal

Všetky cool letenky dávame na náš facebook, stačí iba lajknúť TU



Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.


Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár

Žiaden strach, tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.