Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Toto sú najlepšie miesta pre relax v roku 2015

Aj vy snívate o dokonalom odpočinku? Vybrali sme pre vás 15 miest, ktorými sa môžete inšpirovať.

1. Národný Park – Ang Thong, Thajsko

Ko Samui a Ko Pha Ngan majú veľa nádherných pláží, ktoré sa oplatí vidieť, v národnom parku Ang Thong si však najlepšie oddýchnete od všetkých pracovných povinností. Nachádza sa mimo dosahu húfov turistov a je ako stvorený pre tichú a pokojnú dovolenku.

Reklama

Ang thong

2. Budapešť

Budapešť je užasná metropola. A určite sa netreba nechať odradiť tým, že sa len ťažko dohovoríte po anglicky. Je to jedna z najkrajších metropol Európy. Dokonalá architektúra a relax v termálnych kúpeľoch.

budapest

3. Seychelly

O Seychellách netreba veľa písať. Seychelly sú jednoducho synonymom dokonalej dovolenky.

Seychelly4. Nový Zéland

Ideálne miesto na odpočinok, ale aj na adrenalínové športy. Dobijete tu svoje vlastné batérie a prídete na nové myšlienky. Ak budete mať šťastie, možno stretnete aj hobbita.

NEW ZEALAND

5. Cairngorms National Park, Škótsko

Škótsko. To je úžasná krajina! Počasie sa mení z minúty na minútu, no príroda ostáva rovnako krásnou vždy.

scotland

6. Torres Del Paine National Park, Čile

Národný park Torres Del Paine musíte vidieť, ak ste milovníkom dychvyrážajúcich výhľadov.

Torre

7. Caye Caulker, Belize

Ponáhľaj sa pomaly. Takého hesla sa držia v Belize. Caye Caulker je pre mnohých útek z reality do raja. V tieni paliem si odpočiniete a vychutnáte drink pri pohľade na jachty, ako sa húpu na vlnách. Takýto relax by chcel zažiť asi každý z nás.

belize

8. Bora Bora

Buďme úprimní. Robili by ste radšej niečo iné, ako relaxovať na Bora Bora? Tešiť sa zo slnečných lúčov, z priezračného mora a vychutnať si nádherné západy slnka. O tom snívame asi všetci.

bora bora

9. The Dorgdogne, Francúzsko

V tejto časti Francúzska sa vrátite do stredoveku. Hrady, zámky a malebné dedinky vytvárajú dokonalú atmosféru dokonalej dovolenky.

France

10. Ubud, Indonézia

Kultúrne centrum Bali. Príroda sa teší bohatej zeleni, ktorá sa stala magnetom pre mnohých návštevníkov. Užiť si tu môžete aj mnohé kultúrne podujatia, ktoré osladia váš voľný čas.

Ubudu

11. Valladolid, Mexico

Mnoho miest sa oplatí vidieť na Yukatáne. Nádherné skalnaté útvary sa ukrývajú ďalej od pobrežia. Nezabudnite si dobrú turistickú obuv a preskúmajte zákutia tohto bohatého kraja. Vyskúšajte miestne špeciality a spoznajte miestnych obyvateľov a ich zvyky.

Mexico

12. Joshua Tree National Park, USA

Ticho púšte na vás doľahne, keď sem prídete prvýkrát. Chumáčiky ihličia a pohľad na vzdialené hory vytvára úžasný pocit. Joshua tree sa stal inšpiráciou aj pre hudobné skupiny. Napríklad U2 dali na obal túto rastlinu, ktorej sa mimoriadne darí aj v tých najťažších podmienkach.

Joshua tree National Park

13. Sacred Valley, Peru

V doline severne od Cusca sa rozkladá dedinka smerom k Machu Picchu. Nájdete tu mimoriadne zachovalé ruiny, ktoré tu po sebe zanechali Inkovia. Uvidíte hory, ktoré umocňujú dramatickosť pohľadov. Tento div sveta sa zapáči určite každému.

Sacred Valley, Peru

14. Landmannlaugar, Island

Island je krajina farieb. Na horách sa vynímajú odtiene hnedej s nádychom oranžovej a podľa ročného obdobia sa sfarbia do zelenej alebo modrej. Názov si ale radšej napíšte na papier, lebo si dolámete jazyk.

LANDMANNALAUGAR
15. Amsterdam, Holandsko

Amsterdam je mesto v ktorom sa nikto nikam neponáhľa. Zákutia mesta môžete preskúmať na bicykli. Mosty nad riekou, ktorá sa vinie centrom mesta, vytvárajú fotogenické scenérie, kde si určite užijete príjemný odpočinok.

Amsterdam

Staň sa Pelipeckárom aj TY a precestuj svet za málo peňazí! Náš facebook nájdeš TU

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore