V juhovýchodnom Sibíri na rieke Angara, ktorá ako jediná odteká z neďalekého jazera Bajkal, leží Irkutsk – vraj najkrajšie sibírske mesto. Volajú ho Parížom Sibíru, no mne sa viac páči starý názov oblasti – Pribajkalsko. Odkedy som zatúžila po objavovaní tohto chladného kusu Zeme, po prste na glóbuse ukazujúc na Oymyakon a Kamčatku, prišiel rad aj na toto...
