Nájdeš nás aj na:
svajciarsko kandersteg

Letenky

Švajčiarsko otvorilo novú turistickú trasu s nádhernými výhľadmi na Alpy a jazerá

Švajčiarsko otvorilo novú turistickú trasu s nádhernými výhľadmi na Alpy a jazerá

Švajčiarsko má novú turistickú trasu, ktorá sa tiahne na 300 kilometroch cez mestá, jazerá aj hory. Trasu nazvali ViaBerna.

Reklama

ViaBerna má 20 úsekov, ktorých dĺžka je rôzna – od 10,5 kilometra až po 24,3 kilometra a sú ľahkej, strednej aj ťažkej úrovne. Prvých 5 úsekov pokrývajú trasy od lesnatých kopcov pohoria Jura ďalej cez hlavné mesto Bern, jazero Thun a následne pomedzi Alpy a horský priesmyk Sustenpass s krásnymi výhľadmi. Nová turistická trasa zahŕňa zastávky v švajčiarskych mestách Biel, Bern, Thun a Spiez.

sustenpass svajciarsko

Trasa začína v regióne Bellelay, kde sa turisti pokochajú roklinami a a veternými mlynmi.

4 highlighty turistickej trasy ViaBerna:

1. Úsek z Bernu to Münsingenu, dlhý 15,5 kilometra, v doline Aare je nádhernou túrou cez riečnu krajinu. Bern je na zozname UNESCO, má bohatú históriu a priateľských obyvateľov. Jeho stredoveké centrum je úžasným miestom najmä vďaka krytým 6-kilometrovým pasážam, pivničným obchodom a barom pozdĺž uličiek.

bern

2. Výstup na Mont-Sujet v pohorí Jura ponúka úžasnú výhľady na zalesnené pastviny, lesy a rozkvitnuté lúky. Na samom vrchu turistov zasa čakajú nádherné výhľady na Alpy.

jura svajciarsko

3. Trasa cez mystickú roklinu Taubenloch je jedna z najpopulárnejších v regióne pre celú rodinu. Preteká ňou rieka Suze, ktorá tečie až do mesta Biel/Bienne.

biel bienne svajciarsko

4. Alpské mesto Thun má nádherný hrad Schloss, ktorého charakteristická veže pochádzajú z 12. storočia. Aj odtiaľto sa naskytajú rozprávkové výhľady na Alpy a jazero. Kostol v meste má osemhrannú vežu a barokovú halu zo 14. storočia. Park Schadau je domovom botanických záhrad.

thun

Zdroj: Lonely Planet

Akciové letenky do Švajčiarska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore