Nájdeš nás aj na:

Amerika

Horúce Sao Paulo s Turkish Airlines a 2 batožinami za 449€

Poď a zaži Brazíliu! V predaji sa objavili úžasné letenky s odletom z Viedne do Sao Paulo za 449 EUR! Letíš s jedným krátkym prestupom v Istanbule a s výbornými aerolinkami Turkish Airlines. To znamená, že v cene máš super služby na palube, komfortné sedenie a 2x 23kg podpalubnú batožinu. Navyše, vyberáš si z termínov na hlavnú sezónu (november – marec). Klikni nižšie na akciový kalendár a vyber si letenku za peckovú cenu. Odporúčame ti rezervovať čím skôr.

Reklama

Lacné letenky do Brazílie

 • Odkiaľ? z Viedne (POZRI LETENKY)
 • S kým? Turkish Airlines
 • Kedy? November – Marec 2020
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, výborný palubný servis, 30kg podpalubná batožina
Viedeň 1 prestup Sao Paulo 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 449 Rezervuj

Čo robiť, vidieť a zažiť v Sao Paulo

17 miliónová metropola sa môže pýšiť niekoľkými prívlastkami naj. Najväčšie mesto Brazílie. Najväčšie mesto Južnej Ameriky. Najväčšie mesto južnej hemisféry zemegule. A napokon jedno z najkozmopolitnejších miest na svete. 

Pre turistov je najzaujímavejší asi ten posledný prívlastok. Žije tu neskutočne veľa komunít. Portugalské, africké, čínske, kórejské, japonské, arabské, talianske, francúzske, židovské a mnoho ďalších. Skrátka, ak si inej národnosti ako domáci, rýchlo sem zapadneš. Vďaka svojmu priaznivému počasiu ľudia často prezývajú Sao Paolo „tropickým New Yorkom“. 

V bedekroch sa dočítaš, že aj napriek svojmu statusu veľkomesta zvládneš prejsť Sao Paolo za veľmi krátku dobu. To najdôležitejšie zvládneš v pokoji aj za 2 dni. S touto parádnou letenkou si však môžeš dať pokojne aj 2 týždne spoznávania tejto unikátnej brazílskej metropoly, ktorá patrí medzi to najkrajšie z Latinskej Ameriky.

Ubytovanie v Sao Paulo: Booking.com s Pelikánom

Ubytovanie v Sau Paulo vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie môžeš rezervovať už od 7€/noc.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma. Ak nevieš ako na to, pozri si našu recenziu.

Cestovné doklady do Brazílie

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny, Slováci majú do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň).

Kedy cestovať do Sao Paulo?

Brazília leží v tropickom pásme na južnej pologuli, preto sú ročné obdobia obrátené. Leto prichádza v decembri a trvá do marca. Toto obdobie je suché a teploty sa môžu vyšplhať až na 32ºC. Zimné obdobie je vlhké a trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 13 – 18ºC.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky6 hodín dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy7 hodín dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy8 hodín dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy8 hodín dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky8 hodín dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky8 hodín dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky9 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky9 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore