Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ryanair zruší tieto tri linky z Viedne. Trápia ho vysoké poplatky na letisku

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair oznámila, že presúva tri zo svojich 19 lietadiel z viedenského letiska a ruší niektoré letecké spojenia. Medzi zrušenými trasami sú lety do dánskeho Billundu, španielskeho Santandera a estónskeho Tallinnu. Správa prichádza po nedávnom ozname konkurenčného Wizz Airu, ktorý z Viedne odchádza úplne. Informuje o tom agentúra Reuters.

Reklama

Pred pár dňami sme tiež informovali, že Ryanair spustí až 7 nových leteckých spojení z letiska v Bratislave.

Ryanair zruší tri letecké linky z Viedne

Generálny riaditeľ Ryanair, Michael O’Leary, uviedol, že rozhodnutie bolo ovplyvnené vysokými nákladmi na prístup k letisku a rakúskou daňou z letectva vo výške 12 eur na pasažiera. Tieto náklady podľa riaditeľa Ryanair robia prevádzku v Rakúsku neudržateľnou pre nízkonákladového dopravcu. O’Leary tiež poznamenal, že Rakúsko je jednou z mála krajín EÚ, ktorá ešte neobnovila predpandemickú úroveň leteckej dopravy, napriek tomu, že Ryanair zaznamenal v Rakúsku od roku 2019 nárast o 160 %.

Dopad na cestujúcich, ktorí už majú letenky

Cestujúci, ktorí mali rezervované lety na zrušených trasách, by mali byť informovaní o zmenách a ponúknutých alternatívach. V prípade, že let bol zrušený menej ako 14 dní pred plánovaným odletom, majú pasažieri nárok na náhradný let alebo vrátenie peňazí. Ak cestujúci nevyužijú ponúknutý alternatívny let, môžu požiadať o plnú refundáciu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore