Nájdeš nás aj na:

Novinky

Väzenie, ktoré dáva ľudom slobodu. Netradičný hotel v Južnej Kórei

Väzenie, ktoré dáva ľudom slobodu. Netradičný hotel v Južnej Kórei

Zabudni na luxusné hotely, Juhokórejčania sa hrnú do falošného väzenia. Túto nezvyčajnú dovolenku využívajú na to, aby sa vyrovnali so stresom každodenného života.

Unikátny hotel s názvom Inside Me ponúka zážitok z väznice, ktorá je takmer na nerozoznanie od skutočnej. Nachádza sa v Hongcheon, neďaleko Soulu. Ubytovať sa tu môže verejnosť v cele na 24 alebo 48 hodín. Vybavenie je obmedzené a väzni trávia svoj pobyt v absolútnom tichu. Hoci to nemusí znieť lákavo, presne preto sem ľudia chodia.

zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters

Kórejskí študenti a zamestnanci sú totiž známi svojou obrovskou súťaživosťou, ktorá sa odzrkadluje vo vysokej úrovni stresu, poruchách spánku a samovraždách. Spoluzakladateľka väzenského hotela Noh Ji-Hyang otvorila toto zariadenie s myšlienkou úplného odstrihnutia od každodennej reality aspoň na krátku chvíľu. Hoci sú podľa nej dojmy z hotelu najskôr skeptické, po ukoneční pobytu si ho ľudia chvália.

Mnohí z nich sa dokonca vyjadrili, že nešlo o žiadne väzenie. Do toho sa podľa vlastných slov vracajú po pobyte v tejto simulovanej väznici.

Obyvatelia Južnej Kórei v roku 2017 pracovali v priemere 2 024 hodín. Pre porovnanie napríklad Američania pracujú v priemere 1 780 hodín ročne. Dokonca aj juhokórejská vláda sa začína o svojich občanov báť, preto nariadila zníženie maximálneho odpracovaného času týždenne zo 68 na 52 hodín.

zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters

Ako hotel – väznica funguje?

  • Ubytovanie v cele sa pohybuje okolo 90 dolárov na deň.
zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters
  • Pointou je úplná izolácia a ticho, v ktorom majú návštevníci nájsť pokoj.
zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters
  • Po príchode ľudia odovzdajú svoje mobilné telefóny a hodinky. Dostanú len pár nevyhnutností vrátane modrej väzenskej uniformy, čajového setu a podložky na spanie.
zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters
  • Izby sú malé a skromné. Ich rozloha je niečo vyše 5 metrov štvorcových. V každej izbe je záchod, no zrkadlo tu nenájdeš.
zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters
  • Väzni spoločne meditujú a jedia skromné jedlo. Stolovanie však prebieha samostnane bez spoločnosti. Raňajky, obed aj večeru dostanú do svojej cely.
zdroj: Kim Hong-Ji/Reuters
  • Po ukoneční pobytu hostia dostanú certifikát podmienečného prepustenia.

zdroj informácií a hlavnej foto: insider.com

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ 5* EVA AIR: https://t.co/JjsFgzC5ok Priame lety do Bangkok a iné od 499€!20 hodín dozadu
VIDELI STE? https://t.co/wYKTLJdTJK Týchto 8 miest museli kvôli turistom zavrieť!22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/O7dYjJSFkQ Grécko s 4* all-inclusive za 509€!22 hodín dozadu
NEW YORK AJ DNES ZA 279€ 🔥 https://t.co/2lisJqSteb Neváhaj dlho!1 deň dozadu
BOLI SME V ŠTOKHOLME: https://t.co/f7wq59E43A Čo všetko stihneš za 1 víkend?1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore