Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Nemecko už vyžaduje negatívny test aj pri tranzite. Akceptuje PCR i antigén nie starší ako 48 hodín

Nemecko už vyžaduje negatívny test aj pri tranzite. Akceptuje PCR i antigén nie starší ako 48 hodín

Všetci cestujúci smerujúci do Nemecka alebo cez Nemecko vo veku od 6 rokov musia v čase odletu predložiť negatívny výsledok testu Covid-19. Akceptované sú výsledky PCR testu či antigénového testu, prípadne aj RT-LAMP alebo TMA.

Reklama

Dôkaz o negatívnom teste Covid-19 nesmie byť v čase vstupu starší ako 48 hodín a pred odletom ho skontroluje letecká spoločnosť. Výnimku už nemajú ani tí cestujúci, ktorý letecký tranzitujú cez krajinu.

Nemecko tiež od 28. marca vyradilo Slovensko zo zoznamu rizikových oblastí s mutáciami koronavírusu. Od uvedeného dátumu budú tieto krajiny v Nemecku zaradené medzi krajiny s vysokou incidenciou.

Čo to znamená pre cestujúcich?

Vstup na územie Nemecka zo Slovenskej republiky bude opäť možný cez Rakúsko i Českú republiku, bez podmienky trvalého, resp. registrovaného pobytu v Nemecku. Takisto bude znovu umožnený tranzit cez Nemecko.

Pri vstupe na územie Nemecka je nutné preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového, alebo PCR testu na Covid-19, nie starším ako 48 hodín od jeho odberu. Výsledok testu musí byť v nemeckom, anglickom, alebo francúzskom jazyku.

Pri vstupe na územie Nemecka je nutné registrovať sa na: www.einreiseanmeldung.de. Pre všetky osoby vstupujúce na územie Nemecka platí v zásade povinnosť 10-dňovej karantény. Najskôr po 5 dňoch je možné otestovať sa na Covid-19. Informácie o výnimkách z povinnej karantény poskytujú príslušné Úrady verejného zdravotníctva jednotlivých spolkových krajín v Nemecku.

Aké antigénové testy akceptujú Nemci?

Akceptované sú výsledky AG testu v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku. Na potvrdení musí byť uvedený výrobca antigénového testu a Nemecko si vyhradzuje právo neuznať test, ak bude pochybnosť o spoľahlivosti jeho výsledku. Na Slovensku sa na takýto antigénový test môžete objednať za poplatok.

Rizikové oblasti rozdelené do 3 blokov

Od 14. januára 2021 Nemecko rozlišuje 3 druhy rizikových oblastí:

1. doteraz platné kategórie rizikových krajín/oblastí;
2. vysokorizikové oblasti s vysokou incidenciou (od 200 nových prípadov denne/100 tisíc obyvateľov/za posledných 7 dní)
3. oblasti s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu.

Zdroj: MZV.sk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky2 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky5 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky6 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy6 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky6 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky6 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky6 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore