Nájdeš nás aj na:

Novinky

Letisko Košice hlási rekordný júl. Metropola východu odbavila takmer 100-tisíc cestujúcich

Letisko Košice hlási rekordný júl. Metropola východu odbavila takmer 100-tisíc cestujúcich

Ešte nikdy v júli neprešlo bránami letiska Košice toľko cestujúcich ako v júli 2023. Spolu na všetkých letoch bolo počas uvedeného mesiaca vybavených 97 066 cestujúcich, čo je o 1,4 % viac ako v júli minulého roka. Celkovo za prvých sedem mesiacov roka pracovníci košického vzdušného prístavu vybavili 344 876 cestujúcich.

Reklama

To predstavuje medziročný nárast až o 19 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 9 %. Vyše 243 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň). Ďalších, takmer 100 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch a zvyšné necelé dve tisícky cestujúcich využili lety všeobecného letectva.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak: „Tešíme sa, že záujem o lietanie z Košíc naďalej rastie, čo potvrdzujú aj historicky najvyššie júlové čísla. Ďalším pozitívnym faktom je, že počas prebiehajúcej letnej sezóny evidujeme na našom letisku cestujúcich nielen z Košického a Prešovského kraja, ale aj zo stredného a severného Slovenska, čo si veľmi vážime.“

Letná dovolenková sezóna na letisku Košice prebieha naplno od júna. V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc dostupných desať destinácií v ôsmich krajinách: v Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir), na Cypre (Larnaca) a v Taliansku (Lamezia Terme). Novými destináciami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo, sú chorvátsky Brač a egyptské letovisko Marsa Matruh.

Letný letový poriadok 2023 na letisku Košice:

 • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.
 • Austrian Airlines 7x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
 • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne).
 • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (5x týždenne).

Akciové letenky z Košíc

Zdroj info a fotografie: airportkosice.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore