Nájdeš nás aj na:

Novinky

Airbus A380 Emirates už opäť lieta aj z Viedne. Aerolinky ho nasadia celoročne

Dubajské aerolinky Emirates nasadili na obľúbenú priamu linku z Viedne do Dubaja dvojpodlažný Airbus A380. S týmto obrom sa tak po dlhšej dobe opäť môžeš stretnúť aj na Schwechate. Lietadlo začalo premávať od 21. februára 2024, teda ešte počas hlavnej zimnej sezóny. Navyše, aerolinky ho pre veľký záujem nechajú na linke Viedeň – Dubaj lietať celoročne.

Reklama

Airbus A380 Emirates vo Viedni (časový harmonogram)

Airbus bude v zimnej sezóne k dispozícii sedem dní v týždni, teda denne, a to v nasledujúcich časoch:

 • Trasa Viedeň – Dubaj: odlet 15:10, prílet 23:40
 • Trasa Dubaj – Viedeň: odlet 08:55, prílet 12:25

Nočný let potom bude ako doteraz operovať Boeing 777.

Linka však bude naďalej premávať aj v lete a to len s jemnými zmenami:

 • Trasa Viedeň – Dubaj: odlet 15:30, prílet 23:05
 • Trasa Dubaj – Viedeň: odlet 08:55, prílet 12:55

Airbus A380 v číslach:

 • váži od 510 do 575 ton
 • je dlhý ako 2 modré veľryby a vysoký ako 5 žiráf
 • má 4 milióny dielov

Letenky do Dubaja s Emirates

V čom spočíva kúzlo A380?

Legendárny Airbus A380 sa preslávil najmä svojimi priestrannými kabínami vo všetkých triedach a najrôznejšími špecialitami, od sprchových kúpeľov v prvej triede až po palubný salónik v biznis triede.

Teš sa na pohodlné kabíny, rovnako ako na charakteristické produkty, ktoré ti zaručia tie najlepšie zážitky v oblakoch – napríklad niekoľkochodové menu odrážajúce chute tvojej cieľovej destinácie či nápoje zadarmo po celú dobu letu. Oceňovaný systém palubnej zábavy ponúkajúci viac ako 5 000 kanálov zábavy so širokým výberom multimediálneho obsahu sa následne postará o to, aby si sa cestou nenudil(a).

Ekonomická trieda Emirates
Prvá trieda Emirates
Prvá trieda Emirates

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Hore