Nájdeš nás aj na:

Novinky

Slováci už cestujú do Chorvátska bez obmedzení. Zaradili nás na zoznam zelených krajín

Slováci už cestujú do Chorvátska bez obmedzení. Zaradili nás na zoznam zelených krajín

Chorvátsko na začiatku letnej turistickej sezóny úplne uvoľňuje podmienky pre príchod do krajiny. Slováci sa do krajiny dostanú bez obmedzení.

Reklama

Slovensko je podľa rozhodnutia Chorvátska od piatkovej polnoci na zozname tzv. zelených krajín. Zrušené sú všetky doterajšie obmedzenia pre Slovákov pri vstupe do krajiny. Slováci môžu do Chorvátska vstupovať bez potvrdenia o teste alebo potvrdenia o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19. Stačí im iba občiansky preukaz alebo pas.

Pri ceste do Chorvátska je však naďalej odporúčané vypĺňať formulár EnterCroatia pre ľahšie a rýchlejšie vybavenie na hraniciach. Pri príchode na chorvátsku hranicu môžu totiž osoby, ktoré ho vyplnili, využiť rýchlejší pruh (fast track) s označením EnterCroatia.

Chorvátska národná letecká spoločnosť Croatia Airlines plánuje v lete prevádzkovať charterové lety pre cestovné kancelárie z Bratislavy na chorvátsky ostrov Brač. Spojenie bude fungovať od 3. júla raz týždenne v sobotu. „Záujem prevádzkovať priame lety z Bratislavy do Chorvátska prejavila opäť aj letecká spoločnosť AirExplore. Vlani vybavila na linke do Splitu a z neho takmer tritisíc cestujúcich,“ informovala portál NašaDoprava.sk hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Demovičová s tým, že lety pre tento rok sú v súčasnosti v štádiu rokovaní.

Akciové letenky do Chorvátska

Zdroj: Webnoviny.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore