„Kto nikdy nebol v čilských lesoch, nepozná túto planétu“, povedal čilský básnik a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Pablo Neruda. Máloktorá krajina sa môže pochváliť toľkými prírodnými krásami ako Čile. Ak milujete putovanie prírodou s batôžtekom na chrbte, tu ste na správnom mieste. Každých 15 minút totiž budete „híkať“ a obdivovať miestami až neuveriteľné scenérie. Čile, to sú patagónske Andy, Torres del Paine, 32 národných parkov a možnosť uniknúť od uponáhľanej civilizácie.
Spoznajte nádherné Čile len za 499 eur Chcem zažiť Čile
Jeden z dôvodov prečo si vybrať Čile sú Andy. Majestátne vrcholy siahajú až do výšky 6000 m.n.m.
Prvý Európan, ktorý vstúpil na toto územie bol Fernao de Magalhaes a stalo sa tak v roku 1520. Ako to neskôr popísal, objavil Ohnivú zem.
Pod Čile spadajú aj ostrovy. Veľkonočný, Sv. Félixa, Sv. Ambróza, Ostrovy Juana Fernándeza, neobývaný malý ostrov Sala-y-Gómez.
Najobľúbenejším spôsobom prepravy je preprava autom. Alternatívou je miestna doprava alebo taxi, no najkrajšie výhľady získate, ak si požičiate auto a cestou na svoj výlet pôjdete po diaľnici Pan America.
Domáci sú veľmi priateľskí a čilská kuchyňa je to, čo by ste určite nemali vynechať. A ak milujete mäso, prídete si na svoje. Empanada, humitas, cazuela de ave, bifo a la pobre či parillada. Vlastne vám bude jedno, ako sa to všetko volá, chutí to vynikajúco!
Teploty v mesiacoch október-december sa pohybujú na veľmi príjemnej úrovni. Ak by sme mali byť konkrétni, štatisticky od 22 do 28 stupňov Celzie.
To všetko a ešte oveľa viac zažijete, ak sa vydáte do Čile. A teraz máte letenku do Čile za neuveriteľnú cenu 499 eur v termínoch od októbra do decembra 2016. Letíte so spočnosťou Alitalia z Ríma do Santiaga, no naspäť už máte zabezpečenú letenku aj z Ríma do Viedne. Takže potrebujete ešte jednosmernú letenku napríklad z Bratislavy do Ríma. Tá vás môže vyjsť v týchto termínoch v cene 26,99 eur (viď screenshot).
Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku
Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.
Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.
Špeciálne ponuky pre našich čitateľov
- Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
- Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
- Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
- Ubytovanie cez Booking.com za kamošské ceny, klikni a vyhľadaj si konkrétnu destináciu.
- Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.









Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár