Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ktoré vianočné trhy budú tento rok otvorené?

Ktoré vianočné trhy budú tento rok otvorené?

Rok 2020 bude po dlhom čase prvým, kedy nás v mnohých destináciách nečakajú vianočné trhy, za ktorými sa cestovatelia v zimnom období vyberajú do celého sveta. Niektoré mestá sa však na potešenie milovníkov Vianoc rozhodli udržať tradíciu s upravenými bezpečnostnými pravidlami, bez podujatí v interiéri či v skrátenom termíne. Ktoré to sú?

Reklama

Pred vycestovaním odporúčame pozrieť si aktuálne informácie z jednotlivých destinácií, rozhodnutia sa ešte môžu meniť podľa vývoja situácie.

Viedeň, Rakúsko

Chronicky známe vianočné trhy, ktoré hádam nemusíme ani predstavovať. Viedeň rozprávku pred radnicou či na námestí Maria-Theresien-Platz nezrušila ani tento rok. Otvorenie vianočných trhov sa tu však zrejme kvôli koronavírusu posunie na začiatok decembra a platiť budú aj špeciálne pravidlá:

 • Rúška pre návštevníkov aj zamestnancov s výnimkou konzumácie jedla a nápojov
 • Dezinfekčné prostriedky na ruky
 • Žiadne indoorové aktivity
 • Menej stánkov
 • Odporúča sa neorganizovať program pre deti
 • Pri stole v určených zónach môžu byť max. 4 ľudia
 • Na Radničnom námestí bude prístup kontrolovaný systémom semafóru

Barcelona, Španielsko

Oslavy nazvané Fira de Santa Llucia začali prvýkrát v roku 1786. Z jednodňového eventu sa stali oslavy Svätej Lucie trvajúce 3 týždňe. Miestni si sem chodia užiť dobré jedlo, vystúpenia, turistov lákajú originálne ručne vyrobené suveníry a jedinečná atmosféra. Podľa aktuálnych informácií sa sviatočná Fira koná aj v roku 2020.

V rámci bezpečnostných opatrení by sa tradičný počet stánkov 280 mal zredukovať na 133.

Kedy: 29. november – 23. december

Florencia, Taliansko

Prechádzka popri Piazza del Duomo odmení každého návštevníka nádherným betlehemom a obrovským vianočným stromčekom, ktorý sa tradične rozsvecuje 8. decembra. Vôňa sviatočných dobrôt v historickom prostredí je krásnym zážitkom.

Kedy: 27. november – 23. december

Helsinki, Fínsko

Krásne škandinávske trhy na Senátskom námestí pri soche Alexandra II. sú neodmysliteľnou každoročnou tradíciou. Hlavným bodom je vintage kolotoč. Nechýbajú tradičné delikatesy, fínske nealkoholické varené víno a remeselné výrobky.

Kedy: 5. – 22. decembra

Kodaň, Dánsko

O vianočných trhoch v Kodani sa hovorí, že boli inšpirované Disneylandom. Tento dánsky zábavný park je známy najmä očarujúcimi záhradami Tivoli. Tradíciou je tiež pochod na počesť svätej Lucie, v ktorom 100 dievčat nesie sviečky spievajúc sviatočné piesne.

Akutálne je povinné nosenie rúška na niektorých kolotočoch, v reštauráciách a kaviarňach. Návštevníci majú zakázané spievať a tancovať na hudbu počas vystúpení.

Kedy: 13. november – 3. január

New York, USA

Bryant Park na Manhattane sa v zime premieňa na rozprávkovú Bank of America Winter Village. Domáci i turisti sa tešia na stánky s pochúťkami a obrovské klzisko, na ktorom sa návštevníci môžu korčuľovať zdarma.

Tento rok bude v zimnom mestečku menej stánkov a všetko sa bude sústrediť na outdoor zážitky. Na slávnom klzisku sa budú takisto dodržiavať nové pravidlá:

 • dezinfekcia dotykových povrchov
 • bezkontaktné platby a online rezervácia
 • rezervácia na určitý čas
 • povinné rúško počas návštevy

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky7 hodín dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy7 hodín dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy8 hodín dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy8 hodín dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky8 hodín dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky9 hodín dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky9 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky9 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore