Nájdeš nás aj na:

Afrika

Hľadáme najlepšie letenky na Zanzibar: najnižšiu cenu má KLM, TOP servis Turkish Airlines

Zanzibar sa už počas minulého roka zaradil medzi jedny z najžiadanejších destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Je výborne namiešaným koktejlom, ktorý zachutí nielen fanúšikom relaxu na bielych plážach s tyrkysovou vodou, ale aj milovníkom autentických miest, pretože si stále drží svoje nezameniteľné čaro a tradičnú kultúru.

Reklama

Veľkou prednosťou dovolenky na Zanzibare sú aj priaznivé vstupné podmienky pre Slovákov, stačí ti negatívny PCR test nie starší ako 96 hodín a exotickú dovolenku si užívaš bez karantény. Pýtaš sa, ako sa do tohto exotického raja najlepšie dostať? Pozri si naše porovnanie aktuálne ponúkaných leteniek a vyber si podľa svojho.

Ceny leteniek jednotlivých leteckých spoločností začínajú rôzne, no my sme sa tentokrát zamerali na dve aerolinky, ktoré Slováci pri ceste na Zanzibar obľubujú najviac. Pri porovnávaní sme brali do úvahy najmä servis, poskytované limity batožiny, prestupy, cenu a ponuku termínov. Rozhodnutie o najlepšej letenke na Zanzibar však už nechávame na tebe.

KLM: nízke ceny, komfortné sedenie, dobrý zábavný systém

Moderne, ekologicky, do krásnych exotických destinácií a s možnosťou kedykoľvek zmeniť termín či destináciu. Tak sa lieta s holandskými kráľovskými aerolinkami KLM v roku 2021. Túto leteckú spoločnosť lietajúcu z Viedne, Budapešti a Prahy cez Amsterdam do celého sveta si veľmi rýchlo obľúbiš. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú naozaj príjemný zážitok z letu už aj v ekonomickej triede. S Holanďanmi sme mali tú česť letieť hneď niekoľkokrát, poďme si teda rozobrať, čo si na nich najviac ceníme. Ich cena leteniek na Zanzibarz Viedne štartuje na sume 439 eur.

Veľa benefitov za málo peňazí

 • BATOŽINA: V cene letenky KLM na Zanzibar máš 2ks príručnej batožiny (2kg+10kg) a 1 klasickú podpalubnú batožinu (23kg).
 • CHECK-IN: Check-in si vieš spraviť jednoducho on-line, buď z domu alebo samoobslužne na letisku, rovnako tak batožinu vieš odovzdať tak, že nemusíš s nikým prísť do kontaktu.
 • JEDLO NA PALUBE: Na lete z Viedne do Amsterdamu dostaneš chutný snack a tiež občerstvenie vo forme rôznych nealkoholických (vrátane kávy a čaju) a alkoholických (pivo a víno) nápojov. Pokiaľ cestuješ mimo Európy v ekonomickej triede KLM, môžeš sa tešiť zo štandardného menu, teda teplého jedla a z rôznych nápojov. Okrem hlavného jedla dostaneš aj šalát a dezert + snacky. V ponuke sú tiež alkoholické (pivo a víno) a nealko nápoje (vrátane kávy a čaju)
Cintra van Westen FB
 • SEDENIE: Sedadlá v ekonomickej triede na európskych letoch sú rovnako ergonomické ako na dlhých letoch. Rozdiel je v tom, že priestor pre nohy je o pár centimetrov menší (76 cm), takisto ako aj uhol, do ktorého ich dokážeš sklopiť (9 cm). Z Amsterdamu na Zanzibar už letíš opäť o niečo komfortnejšie. Poteší ťa vankúš s prikrývkou a veľmi pohodlné ergonomicky tvarované sedadlá s nastaviteľnou opierkou hlavy, priestor pre nohy je 79 cm. Obe strany opierky hlavy sa dajú ohýbať, takže si tvoja hlava môže odpočinúť, aj keď sedíš v strede alebo v uličke. Ekonomická trieda KLM zvyčajne poskytuje na tejto linke sedenie 3-3-3. Na dlhších letoch sú pohodlnejšie sedadlá a dajú sa sklopiť do 12,5 cm. Samozrejmosťou je tiež fľaša vody, hygienické utierky a sada slúchadiel.
 • ZÁBAVNÝ SYSTÉM A INTERNET: Palubný zábavný systém obsahuje 200 filmov, rôzne hudobné albumy a hry, poteší aj deti kanálom špeciálne vytvoreným pre nich. Táto ponuka sa obnovuje každý mesiac. Na väčšine letov sa cestujúci môžu zabaviť cez vlastnú interaktívnu obrazovku. To, či na palube je dostupná aj WiFimôžeš skontrolovať na tejto stránke 3 dni pred dátumom tvojho odletu.

TERMÍNY ODLETOV: Málokedy sa počas hlavnej exotickej sezóny objavia tak výhodné termíny z Viedne, ale KLM ich tento rok majú. Teda, mali, teraz sú v ponuke posledné miesta, takže určite odporúčam rezervovať čím skôr. Vyberať možno z dátumov od januára do apríla 2022. Cestou tam je kratučký prestup v Amsterdame (55 minút), cestou naspäť zo Zanzibaru domov je jeden technický stop v Dar Es Salaam a jeden dlhší prestup v Amsterdame.

Turkish Airlines: veľká batožina, krátke prestupy, výborný servis

Turkish Airlines patria v ponúkanom servise a kvalite jedla medzi najlepšie a už niekoľko mesiacov ho opäť ponúkajú na všetkých diaľkových letoch. Nechýbajú logické a komfortné odlety z Budapešti, ohromná 46kg batožina a aj tu ti let spríjemní výborný zábavný systém. Kým iné letecké spoločnosti sa pretekajú v tom, kto má drahšiu a luxusnejšiu prvú triedu, Turkish Airlines nezabúdajú na bežného cestujúceho, ktorý chce letieť pohodlne a za dobrú cenu. A snahu Turkish Airlines pravidelne oceňuje aj prestížny SKYTRAX.

Trojchodové menu už na ceste z Budapešti do Istanbulu

BATOŽINA: Za normálnych okolností máš pri lete s Turkish Airlines 20-kg batožinu, na Zanzibar (tak ako aj pri väčšine letov do Afriky a Ameriky s Turkish Airlines) máš batožinu 2x 23kg, teda až 46 kg na osobu. Ak využiješ celú povolenú váhu batožiny, nezabúdaj na to, že váha jednej batožiny nemôže presiahnuť 23 kg.

CHECK-IN: Opäť ide o tradičného dopravcu, na letisku nemusíš mať nič vytlačené, len prídeš k check-in pultu, ukážeš pas a odovzdáš batožinu. Ak si chceš vybrať miesto na sedenie a mať hotový check-in za dve minúty, odporúčam ti šikovnú mobilnú aplikáciu Turkish Airlines.

JEDLO NA PALUBE: Turkish Airlines ťa svojim servisom na palube prekvapia ihneď. V Turkish Airlines dostaneš aj v ekonomickej triede klasický príbor a namiesto malého snacku (tak ako to býva zvykom pri krátkych letoch v rámci Európy) dostaneš plnohodnotné menu – obsahujúce dve menšie jedlá, dezert, vodu a akýkoľvek alkoholický (pivo, víno) alebo nealkoholický nápoj z ponuky.

Pri dlhom lete (napr. na Zanzibar) si môžeš vyberať z viacerých jedál a vzhľadom k dĺžke letu dostaneš jedlo aj viackrát. Čakajú ťa dve hlavné jedlá, niekoľko snackov a neobmedzené množstvo nápojov (alkoholické a nealkoholické). Ak máš špeciálnu diétu alebo intoleranciu, Turkish Airlines ti pripravia menu na požiadanie. A že je toho skutočne veľa, o tom sa môžete presvedčiť napríklad na tejto stránke, kde si vyberáte z bezlepkových jedál, vegánskej stravy, bezlaktózových jedál, kóšer stravy, diabetických jedál a mnohých ďalších špeciálnych jedál.

SEDENIE: Turkish Airlines ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort. Sedadlá cestujúcich figurujú s 6-palcovým (15 cm) sklonom, opierkou hlavy a nôh, šírkou viac ako 19 palcov a pevným 31 cm (79 cm) priestorom pre nohy. Na nálade ti pridá aj balíček s maskou na spanie, štuplíkmi do uší a pohodlnými protišmykovými ponožkami. Ak máš pred sebou klasický dlhší let, môžeš sa tešiť na luxusný set od značky Chopard. Takéto balíčky v ekonomickej triede nájdeš iba u málo aeroliniek.

ZÁBAVNÝ SYSTÉM: Na trase Budapešť – Istanbul Turci lietajú menším Airbusom (A319-321), ktorý aerolinky používajú najmä v rámci Európy. Lietadlo však na ceste tam zvykne mať v sedadlách zabudovaný zábavný systém, takže let do Istanbulu ubehne rýchlo. Z Istanbulu na Zanzibar sa potom odvezieš Boeingom 737-800/900 „Sky Interior“ s najmodernejším multimediálnym systémom vo flotile. Hlavnú úlohu v ňom hrá 12-palcový multimediálny displej nabitý hodinami filmov (aj pre deti), hudby a TV a nabíjacím zariadením pre elektronické zariadenia na každom sedadle.

TERMÍN ODLETOV: Turkish Airlines lietajú na Zanzibar takmer každý deň v týždni, takže si môžeš vybrať z veľkého časového rozpätia. V ponuke sú termíny od marca do júna 2022 a v prípade letu z Budapešti do Istanbulu možno tiež vyberať z dvoch rôznych termínov odletu (9:05 a 14:00).

 • Podľa indexu SKYTRAX 2021 majú Turkish Airlines najlepšiu ekonomickú triedu v Európe
 • Tento rok boli tiež ocenení za prístup k ochrane pasažierov počas COVID-19
 • Turecké aerolinky majú tiež niekoľko rokov najlepšie jedlo na palube i TOP biznis salónik na svete (SKYTRAX).
 • Priemerný vek lietadiel Turkish Airlines je veľmi nízky a to preto, že letecká spoločnosť pridáva do svojej flotily nové stroje

Akciové letenky na Zanzibar

Vstupné podmienky na Zanzibar

 • preukázať negatívny výsledok PCR testu nie staršieho ako 96 hodín pri vstupe
 • povinnosť vyplnit formulár najneskôr 24 hodín pred príletom do Tanzánie.
 • na letisku merajú turistom telesnú teplotu
 • Všetci cestujúci budú po prílete podrobení vykonaniu antigénového testu; cena testu je 25 USD.
 • povinnosť mať zdravotné poistenie po dobu celého pobytu v Tanzánii

Pri návrate na Slovensko nezabudnite na povinnú registráciu na korona.gov.sk/ehranica.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (15 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky7 hodín dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy7 hodín dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy8 hodín dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy8 hodín dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky8 hodín dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky8 hodín dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky9 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky9 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore