Nájdeš nás aj na:

Európa

Za Vikingami a pivom: Dublin v októbri od 38€!

Za Vikingami a pivom: Dublin v októbri od 38€!

Dublin je žijúcim múzeom čias Vikingov s krásnymi stredovekými hradmi a katedrálami. Hoci nie je jedno z najrozprávkovejších klišé miest, aké si navštívil, ani sa naň nehrá. Jeho prednosťami sú priateľskí miestni, množstvo histórie a kultúry i kompaktnosť. Ak máš chuť na niečo iné, leť s nami do Dublina už v októbri od 38€! Ako získať túto cenu?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYAUGUST10

a budeš to mať o 10€ lacnejšie!

Ceny pri jednotlivých destináciach sú uvedené už po uplatnení 10€ zľavy.

DUBLIN v septembri od 38€

Bratislava Priamy let Dublin Priamy let Bratislava
od 38 Rezervuj

Tisícročná história a architektúra

Dublin bol po väčšinu svojej existenciu “druhým mestom” Britského impéria, čo do veľkej miery ovplyvnilo aj architektúru v meste. Mesto, viac ako tisíc rokov staré, je poprepletané ukážkami bohatej histórie. Od viktoriánskych budov, cez dvere v gruzínskom štýle až po stredoveké hradz. Dublinský hrad bol postavený v 13. storočí na vikingskom usadlisku. Vďaka svojej centrálnej polohe je neprehliadnuteľným symbolom mesta.

V Katedrále Kristovej cirkvi môžeš výjsť na zvonicu a vyskúšať si rozozvučať majestátne zvony. Okrem toho sa povráva, že sú tu uložené mumifikované pozostatky Toma a Jerryho, kocúra a myši, ktoré boli nájdené v kostolnom orgáne.

Úžasné jedlo

Lúky a pastviny sú tu zelené dvanásť mesiacov v roku a pobrežie je na skok z centra mesta. Aj tomu môžeme vďačiť za čerstvé ingrediencie, ktoré ovplyvňujú kvalitu jedla v Dubline. Či už sú to mliečne produkty, morské plody alebo mäso, kuchyňa tu naozaj stojí za to.

Puby s atmosférou

Všade vo svete nájdeš zelený Irish pub, no tie pravé sa nachádzajú pochopiteľne len v Dubline. Večer sa môžeš zastaviť v desiatkach tradičných barov, v ktorých musíš ochutnať miestne pivo aj whiskey. Vyhni sa turistickým miestam a stretni naozajstných lokálov v puboch so skvelou atmosférou. Dublin sa okrem toho vyznačuje aj výbornou živou hudbou.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore