Nájdeš nás aj na:

Amerika

Všetky letenky Air France sú refundovateľné! Leť do Ameriky od 349€

Všetky letenky Air France sú refundovateľné! Leť do Ameriky od 349€

Vedel(a) si, že, všetky letenky Air France sú REFUNDOVATEĽNÉ a to aj v prípade, že sa cestujúci rozhodne nevycestovať z vlastnej vôle? Aktuálne môžeš navyše rezervovať USA, Kanadu aj exotiku a za peckové ceny.

Reklama

Celý výpredaj leteniek s Air France od 349€

Letenky bez starostí: takto refundujú v Air France

Dátum alebo cieľ svojej letenky môžeš kedykoľvek zmeniť, a to bez ohľadu na cestovné podmienky letenky, až do dňa odletu. Ak je cena tvojho nového lístka vyššia, zaplatíš prípadný rozdiel v cene letenky. O vrátenie peňazí za letenku môžeš požiadať kedykoľvek pred odletom svojho prvého letu, a to na každú cestu naplánovanú do 31. decembra 2021.

Pasažieri si tak svoje rezervácie môžu zmeniť bez poplatku, môžu tiež požiadať o preplatenie letenky alebo kreditový voucher. Letenky zrušené leteckou spoločnosťou budú plne preplatené alebo cestujúci môžu odložiť svoj let na inokedy.

SKYTRAX hodnotí Air France štyrmi hviezdičkami

Prestížne hodnotenie SKYTRAX zaradilo minulý rok novú kategóriu – bezpečnosť leteckých spoločností počas pandémie koronavírusu. SKYTRAX týmto spôsobom hodnotí hygienické a bezpečnostné opatrenia zavedené leteckými spoločnosťami na palube aj na letisku. Spoločnosť Air France získala v rámci tohto auditu 4 hviezdičky, čo ju radí medzi špičku v obore.

Air France tiež spustili v spolupráci s Groupe ADP skúšobnú verziu digitálneho COVID pasu, ktorý budú využívať na letoch z letiska Charles de Gaulle v Paríži. Aplikácia bola spustená najskôr na letoch do exotiky Guadeloupe a Martinik, teraz ju rozširujú aj na linky do San Francisca a Los Angeles. Okrem uloženia výsledku PCR testu môžu následne pasažieri využiť QR kód vygenerovaný aplikáciou, ktorým sa preukážu pri odlete.

Nové bezpečnostné video, ktoré sprevádza pasažierov pravidlami, ktoré musia by dodržiavané na palube, natočili Air France vo veľkom štýle. Inštruktážne video berie divákov na výlet po krajine a jej slávnych atrakciách.

Producentom a scenáristom je Romain Quirot. Vo videu, ktorého hlavnými aktérmi sú francúzsky hovoriacia letuška a anglicky prekladajúci stevard, sa objaví okrem iného Opera Garnier, záhrady Versaillského paláca, Francúzska riviéra, usmievajúca sa Mona Lisa v Louvre a na záver nechýba ani Eiffelovka.

Video je súčasťou všetkých letov na dlhé vzdialenosti od 1. marca 2021. Air France vydali inštruktážne video naposledy v roku 2015.

Komfort v ekonomickej triede pre každého

Poďme sa pozrieť na to, ako sa sedadlá premenia na ešte komfortnejšie hniezdočka. Priestor medzi opierkami rúk narástol o desiatky centimetrov, sedadláergonomickou výplňou možno sklopiť do 188° uhla. Priestor na nohy je tiež dostatočne veľký, presne 79 cm. Okrem toho, stolíky sa tiež zamenia za väčšie, a nemôžeme zabudnúť ani na moderné dotykové obrazovky (29,8 cm) multimediálneho zábavného systému Air France.

Vizuál sa zmenil vďaka novým tmavomodrým poťahom (so symbolom Air France, samozrejme) sedadiel a opierok hláv. Tento zdržanlivý odtieň vytvára krásny kontrast so žiarivými a farebnými dekami. Motívy spacích masiek inšpirované jednotlivými destináciami určite potešia zberateľov.

Je veľmi dôležité, že môžeš používať aj svoje elektronické zariadenia počas celého letu vďaka USB-portomelektrickým zásuvkám. Zasurfuješ si aj na internete, prístup na Wi-Fi pribúda postupne do každého lietadla Air France.

Oshibori, šampanské a jedlo

Každý cestujúci na privítanie dostane malý uteráčik podľa japonskej tradície, ktorý sa volá oshibori. Pozornosť príde ale aj v tekutej forme – šampanské. Jedlo na palube Air France je známe svojou kvalitou, cestujúci na letoch dlhších ako 8 hodín a 30 minút dostanú špeciálne gurmánske menu. Nezabúda sa ani na raňajky, tie sa podávajú pod názvom „Bon Appétit“ na letoch medzi 8,5 hodín a 10,5 hodín (na týchto dostanú cestujúci aj francúzske sladkosti na privítanie).

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Thajsko od 1. februára opäť spúšťa program Test & Go! Do Sandboxu pribudli ďalšie destinácie https://t.co/oxe1eFhy3j #letenky7 minút dozadu
Cestujúca na trase Miami – Londýn odmietla mať rúško, lietadlo po hodine letu otočili naspäť https://t.co/V7p447bnLm #novinky16 minút dozadu
Výpredaj pre milovníkov Talianska: Rezervuj letenky od 19€! https://t.co/RodzeiwtmS #letenky22 minút dozadu
PONUKA DŇA: Srí Lanka s letenkami z Viedne, 4*hotelom a polpenziou https://t.co/ciFjsLL5hF #dovolenky19 hodín dozadu
Thajsko rozšírilo program Sandbox o ďalšie tri destinácie. Od februára opäť spúšťa program Test & Go https://t.co/oxe1eFhy3j #letenky22 hodín dozadu
Veľká Británia: očkovaným stačí po prílete antigén, onedlho ho možno nebudú potrebovať vôbec https://t.co/shZ97LwCdy #novinky23 hodín dozadu
Čo by malo pokrývať vaše cestovné poistenie proti COVID-19? https://t.co/wrrQAe4v8X #novinky23 hodín dozadu
Holiday Village Tatralandia, Hotel SKI i Grandhotel Praha. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 169€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky24 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky24 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY NA JAR: Bologna, Miláno či Bari. Objednaj teraz od 9€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore