Nájdeš nás aj na:

Európa

Objav krásny Vilnius! Letenky na jeseň od 59€

Objav krásny Vilnius! Letenky na jeseň od 59€

Nenápadný krásavec, ktorý turistov k ničomu nenúti, iba ich jemne pobáda objaviť svoje skryté poklady. Taký je Vilnius so svojou komplexnou históriou a eleganciou. Ešte si ho nevidel? Na jeseň 2019 máš skvelú možnosť s akciovými letenkami z Viedne od 59 eur. Rezervuj si ich už teraz a získaj zľavu 10 eur!

Ako získať cenu 59 EUR?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYJUL10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie!

Vilnius od 59 eur

✈ odlet z Viedne  🗓 napr. 30. október – 1. november 2019

Viedeň Priamy let Vilnius Priamy let Viedeň
od 59 Rezervuj

Hlavné mesto Litvy má najväčšie barokové staré mesto vo východnej Európe, ktoré sa datuje do 14. storočia. Príkladom barokového štýlu je Kráľovský palác. Nájdeš tu však aj štipku gotiky, majstrovské dielo, ktorým je kostol Svätej Anny. Dláždené ulice a kaviarne dopĺňajú útulný dojem z centra.

Najlepším spôsobom, ako vidieť mesto, je z hora. Takýchto možností je tu plno. Ak sa nebojíš výstupu, vydaj sa na Vrch troch krížov, ktorý ža odmení naozaj krásnym výhľadom. Venovaný je mníchom mučeníkom.

Na svete nie je veľa miest, kde sa spojili umelci a vyhlásili spoločnú štvrť nezávislou republikou. Presne to sa stalo v roku 1997 vo vilniuskej štvrti Užupis. Dnes tu ešte stále nájdeš mnoho galérií a umeleckých dielní. To však nie je všetko. Vystavená je tu aj ústava vo viac ako 20 jazykoch. V informačnom centre si dokonca môžeš dať opečiatkovať pas.

Vo Vilniuse natrafíš na veľa živých barov a klubov. Ochutnať tu môžeš aj skvelé pivá či vína. V meste, v ktorom žije veľa študentov, zábava nikdy nekončí.

5 (100%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ 5* EVA AIR: https://t.co/JjsFgzC5ok Priame lety do Bangkok a iné od 499€!21 hodín dozadu
VIDELI STE? https://t.co/wYKTLJdTJK Týchto 8 miest museli kvôli turistom zavrieť!23 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/O7dYjJSFkQ Grécko s 4* all-inclusive za 509€!23 hodín dozadu
NEW YORK AJ DNES ZA 279€ 🔥 https://t.co/2lisJqSteb Neváhaj dlho!1 deň dozadu
BOLI SME V ŠTOKHOLME: https://t.co/f7wq59E43A Čo všetko stihneš za 1 víkend?1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore