Nájdeš nás aj na:

Európa

Objav krásny Vilnius! Letenky na zimu od 45€

Objav krásny Vilnius! Letenky na zimu od 45€

Nenápadný krásavec, ktorý turistov k ničomu nenúti, iba ich jemne pobáda objaviť svoje skryté poklady. Taký je Vilnius so svojou komplexnou históriou a eleganciou. Ešte si ho nevidel? V zime máš skvelú možnosť s akciovými letenkami z Viedne od 45 eur. Rezervuj si ich už teraz a získaj zľavu 10 eur!

Ako získať cenu 45 EUR?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYOKT10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie!

Vilnius od 45 eur

✈ odlet z Viedne  🗓 november 2019 – február 2020

Viedeň Priamy let Vilnius Priamy let Viedeň
od 45 Rezervuj

Hlavné mesto Litvy má najväčšie barokové staré mesto vo východnej Európe, ktoré sa datuje do 14. storočia. Príkladom barokového štýlu je Kráľovský palác. Nájdeš tu však aj štipku gotiky, majstrovské dielo, ktorým je kostol Svätej Anny. Dláždené ulice a kaviarne dopĺňajú útulný dojem z centra.

Najlepším spôsobom, ako vidieť mesto, je z hora. Takýchto možností je tu plno. Ak sa nebojíš výstupu, vydaj sa na Vrch troch krížov, ktorý ža odmení naozaj krásnym výhľadom. Venovaný je mníchom mučeníkom.

Na svete nie je veľa miest, kde sa spojili umelci a vyhlásili spoločnú štvrť nezávislou republikou. Presne to sa stalo v roku 1997 vo vilniuskej štvrti Užupis. Dnes tu ešte stále nájdeš mnoho galérií a umeleckých dielní. To však nie je všetko. Vystavená je tu aj ústava vo viac ako 20 jazykoch. V informačnom centre si dokonca môžeš dať opečiatkovať pas.

Vo Vilniuse natrafíš na veľa živých barov a klubov. Ochutnať tu môžeš aj skvelé pivá či vína. V meste, v ktorom žije veľa študentov, zábava nikdy nekončí.

Zabudni na zmenárne, skús Revolut

Poznáš platobnú službu Revolut? S touto najrýchlejšie rastúcou finančnou technológiou v Európe si jednoducho miesto fyzickej návštevy banky doma otvoríš aplikáciu na svojom smartfóne a „bankuješ“. Je ako stvorená pre cestovateľov, ktorí často menia finančné meny do iných mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Navyše, výber zo všetkých bankomatov na svete je zdarma až do výšky 200 EUR mesačne! Funguje to veľmi jednoducho – stiahneš si aplikáciu, zaregistruješ sa a k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Revolut je skutočne revolučná služba, vyskúšaj ju teraz s Pelikánom.

ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky14 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky14 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky14 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky20 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky20 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore