Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

HRANICE OTVORENÉ: Od dnes môžeme cestovať do USA (aj na Havaj), Amerika akceptuje takmer všetky vakcíny

HRANICE OTVORENÉ: Od dnes môžeme cestovať do USA (aj na Havaj), Amerika akceptuje takmer všetky vakcíny

USA 8. novembra otvorile dvere plne zaočkovaným turistom zo Schengenského priestoru. Zavedením nového systému sa skončí asi rok a pol trvajúce obdobie, keď mohli z niektorých krajín pricestovať na americké územie len Američania či ľudia so závažným dôvodom.

Reklama

Zahraniční turisti starší ako 18 rokov potrebujú na vstup do Amerika dôkaz o očkovaní a osoby staršie ako 2 roky aj negatívny test na COVID-19 nie starší ako 3 dni.

Nariadenie federálnych úradov rešpektujú všetky štáty, vrátane Havajských ostrovov. Tam minulý rok nakúpili Slováci letenky v obrovskom množstve. Havaj bude akceptovať negatívny test vykonaný aj mimo územia USA, musí však spĺňať časovú hranicu 3 dni pred príchodom.

Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vystavilo nariadenie na kontaktné sledovanie, ktoré zaväzuje aerolinky na zbieranie údajov ako telefónne číslo, e-mailová adresa a iné informácie od cestujúcich. Týmto spôsobom budú môcť kontaktovať ľudí, ktorí mohli prísť do kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19.

Vstupné podmienky pri ceste do USA od 8. novembra

 • Pred nástupom do lietadla smerujúceho do Spojených štátov amerických sú všetci plne zaočkovaní cestujúci od 2 rokov veku povinní preukázať sa negatívnym výsledkom virálneho testu (PCR, antigén) na COVID-19, ktorého vzorka bola odobratá najdlhšie 3 dni pred plánovaným odletom.
 • V prípade, ak cestujúci spadá pod niektorú výnimku na cestu do Spojených štátov amerických bez plného zaočkovania, je potrebné preukázať sa negatívnym výsledkom testu (PCR, antigén) na COVID-19, ktorého vzorka bola odobratá najdlhšie 1 deň pred plánovaným odletom.
 • Od plne nezaočkovaných osôb je navyše možné vyžadovať, aby sa podrobili virálnemu testu na ochorenie COVID-19 3-5 dní po vstupe na územie Spojených štátov amerických, zostali v samoizolácii 7 dní po vstupe na územie Spojených štátov amerických (to aj v prípade negatívneho výsledku testu). V prípade, ak sa takáto osoba plánuje na území Spojených štátov amerických zdržať viac ako 60 dní, je od nej možné vyžadovať, aby sa nechala v Spojených štátoch amerických plne zaočkovať.

Ktoré vakcíny USA uznáva pri vstupe do krajiny?

Za plne zaočkované osoby sa považujú tie, ktoré majú minimálne 2 týždne od druhej dávky vakcíny Pfizer alebo Moderna alebo od jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávajú aj očkovanie vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA pri vstupe akceptuje očkovanie od týchto výrobcov vakcíny:

 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech
 • Sinopharm
 • Sinovac

Do USA teda nemôžu cestovať s potvrdením o očkovaní tí cestujúci, ktorí dostali ruskú očkovaciu látku Sputnik alebo indickú Covaxin.

Administratíva amerického prezidenta Joe Bidena uznáva dôležitosť medzinárodného cestovania a otvorí sa návštevníkom zo zahraničia „bezpečným a udržateľným spôsobom“, uviedol Biely dom.

Akciové letenky do Ameriky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 miest vo Švédsku, ktoré nie sú Štokholm, ale treba ich zažiť! https://t.co/hSJSjNNz1V #cestopisy15 hodín dozadu
Ako si užiť Dubaj za 5 dní? Tu je kompletný bedeker a tipy redakcie https://t.co/LJH9i2qlFW #cestopisy15 hodín dozadu
Oymyakon, Rusko. Najchladnejšie trvale obývané miesto na Zemi https://t.co/22J6B79GcX #cestopisy15 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Maurícius s letenkami z Viedne, 4*hotelom a polpenziou na 9 nocí za 1365€ https://t.co/p6Yk8MT8f5 #dovolenky3 dni dozadu
TOP 10 dog-friendly destinácií v Európe https://t.co/klhHVx1EPe #cestopisy3 dni dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy3 dni dozadu
Broadway v New Yorku je späť! Pri vstupe vyžaduje dôkaz o očkovaní https://t.co/L1wM0GXT8W #novinky3 dni dozadu
LACNÉ LETENKY NA ZIMU A JAR: Miláno, Rím či Zaragoza. Objednaj teraz od 9€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky3 dni dozadu
Nový režim OP plus: na ubytovanie v hoteli platia od 19. januára nové podmienky https://t.co/hnVf6AZOW3 #dovolenky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: aktuálne pravidlá, nový variant omikron a podmienky návratu na Slovensko https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore