Nájdeš nás aj na:
letisko

Novinky

Toto sú najlepšie letiská na svete pre rok 2022. Prekvapí ťa víťaz?

Toto sú najlepšie letiská na svete pre rok 2022. Prekvapí ťa víťaz?

SkyTrax, spoločnosť hodnotiaca rôzne oblasti leteckého priemyslu, vyhlásila víťaza každoročnej World Airport Award pre rok 2022. Ocenenia získavajú najlepšie letiská na celom svete. SkyTrax hodnotí viac ako 550 letísk, prihliada sa pritom aj na podnety zakaznikov.

Reklama

Prieskum, na základe ktorého sa spoločnosť SkyTrax rozhoduje, zahŕňa otázky na témy pohodlia v termináloch, check-in, dostupnosť taxi služieb, prístup zamestnancov letiska, hygienické štandardy, prechod cez security a ďalšie indikátory. Tu je absolútny víťaz, individuálne ocenenia za „naj“ služby však dostali aj iné letiská.

7 najlepších letísk pre rok 2022:

1. Letisko Hamad, Katar

Víťazom je letisko Hamad v Katare. Hlavnou leteckou spoločnosťou je tu Qatar Airways. Benefitom pre pasažierov je vlak, vďaka ktorému sa dokážu k svojmu terminálu presunúť veľmi rýchlo.

letisko hamad katar
zdroj: shutterstock/gnoparus

2. Letisko Tokio, Japonsko

Letisko Tokio, ktoré nazývajú aj Haneda, sa umiestnilo na druhej priečke. Primárnymi aerolinkami sú tu Skymar Airlines, All Nippon Airways, Skynet Asia Airways, Japan Airlines a Air Do. Okrem druhého miesta pre hlavné ocenenie vyhralo letisko Tokio ocenenie za najlepšie letisko v Ázii a najčistejšie letisko na svete.

letisko haneda tokio
zdroj: shutterstock/gnoparus

3. Letisko Singapore Changi, Singapur

Letisko v Singapure sa umiestnilo na top priečke niekoľkokrát od roku 2013 do 2020. Tento rok je tretie a vyhralo tiež ocenenia za najlepších zamestnancov na svete a najlepšie možnosti stravovania. Domovskými aerolinkami sú SilkAir, Jetstar Asia Airways, Scoot a Singapore Airlines. Pre dlhé prestupy má letisko v Singapure kino a bazén.

zdroj: shutterstock/DerekTeo

4. Letisko Narita, Japonsko

Letisko známe aj ako Tokyo-Narita je druhým najväčším v Tokiu po letisku Haneda. Dodatočné ocenenie patrí letisku za najlepšie letisko s 5-10 miliónmi pasažierov. Hlavnými aerolinkami sú Peach, Japan Airlines, Spring Airlines, Japan, Zipair Tokyo, Jetstar Japan a Nippon Cargo Airlines.

letisko narita japonsko

5. Letisko Incheon, Južná Kórea

Najväčšie letisko v Južnej Kórei je domovom mnohým aerolinkám ako napríklad Air Seoul, FedEx Express, Korean Air, Air Busan, Air Seoul a Air Incheon. V roku 2012 bolo letisko Incheon v hodnotení najlepším letiskom na svete. Odvtedy si drží miesto na vysokých pozíciách.

zdroj: shutterstock/Sorbis

Akciové letenky

6. Letisko Paris Charles de Gaulle, Francúzsko

Najväčším skokanom je letisko v Paríži, ktoré si polepšilo z 15. miesta na 6. miesto. Je jedným z najvyťaženejším letísk v Európe. Letisko Charles de Gaulle dostalo dodatočné ocenenie za najlepšie letisko v Európe. Domovskými leteckými spoločnosťam sú Air France Cargo, Air France a FedEx Express.

zdroj: shutterstock/Mila Che

7. Letisko Mníchov, Nemecko

Jedno z najvyťaženejších letísk v Nemecku získalo tento rok viaceré ocenenia. Podľa SkyTrax je najlepším letiskom v strednej Európe a má tiež najlepší letiskový hotel. Hlavnými aerolinkami sú Lufthansa.

zdroj: shutterstock/Markus Mainka

Zdroj informácií: Travel off Path


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.