Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Toto sú najkrajšie vianočné trhy z celého sveta

Aj vy sa už pomaly začínate tešiť na najkrajšie sviatky v roku? Ani my sa tomu nevieme ubrániť. Blížia sa totiž Vianoce, čas domáceho pohodlia, skvelých jedál a sladkého „ničnerobenia.“ A ako si spraviť Vianoce ešte o kúsok krajšie v predstihu? Ak ste už zažili adventné trhy v Bratislave a vo Viedni, prinášame inšpiráciu v podobe najkrajších vianočných trhov po celom svete. Rebríček vytvoril prestížny cestovateľský magazín CNTraveler.com, a my s jeho výberom absolútne súhlasíme. A skoro by sme zabudli: teraz viete cez Pelikán rezervovať vianočné a adventné pobyty od 49 EUR!

Reklama

1. Vianočné trhy v Bryant Parku, New York, USA

Idete pred Vianocami do New Yorku? Toto miesto nevynechajte. Predávajúci zo všetkých kútov sveta tu každoročne predávajú unikátne po domácky vyrobené darčeky, bižutériu, úžasný vianočný street-food a všetko dotvára parádna zamrznutá ľadová plocha, venovaná všetkým milovníkom korčuľovania.

new-york-vianocne-trhy

Zdroj fotografie: EarthScape ImageGraphy / Shutterstock.com

2. Striezelmarkt v Drážďanoch, Nemecko

Tradičná hudba, ohromné osvetlené námestie a neodolateľná vôňa vareného vína priamo v srdci nemeckých Drážďan. Ide o najstaršie a najväčšie vianočné trhy v Nemecku s tradíciou, ktorá siaha až do roku 1434!

drazdany-trhy

3. Nemecký Christkindlmarkt v Chicagu, USA

Daley Plaza každoročne víta tisícky návštevníkov tradičného nemeckého vianočného festivalu. Kde inde v Amerike možno zažiť atmosféru tradičných európskych vianočných trhov? Jedine v srdci Chicaga!

christkindlmarkt-chicago

Zdroj fotografie: Hadrian / Shutterstock.com

4. Vianočné trhy v Štrasburgu, Francúzsko

Hlavné mesto Vianoc. Tak výsostne sa nechajú prezývať vianočné trhy v Štrasburgu. Niečo na tom bude. Údajne najlepšiu atmosféru tu ale zažijete až v noci. Vtedy tu hrá živá hudba, miestne páriky sa korčuľujú na ľadovej ploche a na všetkých vykúka obrovský vianočný stromček.

strasburg-trhy

5. Skansen v Štokholme, Švédsko

Jediné svojho druhu a zároveň najväčšie múzeum pod holým nebom v Európe. Prezentuje tradičnú škandinávsku kultúru na maličkom ostrove Djurgarden v centre Štokholmu. Ak chcete skúsiť niečo menej tradičné z nášho pohľadu, určite zvoľte Škandináviu.

stokholm-trhy

Zdroj fotografie: Stefan Holm / Shutterstock.com

6. Vianočné trhy v Prahe, Česká republika

Vianočné trhy v Prahe majú úžasnú atmosféru. Kto tam bol, ten vie, o čom je reč. Už len prechádzka po malebných pražských uličkách v čase adventu je niečo výnimočné. Nechýba skvelé jedlo a pitie a množstvo home-made výrobkov.

praha-vianocne-trhy

7. Christikindlesmarket v Norimbergu, Nemecko

Vianočné trhy v Norimbergu sú považované za jedny z najkrajších a najväčších v Európe. A nie je to len kvôli famóznej kulise a perfektnému jedlu. Preslávil ich najmä Norimberský vianočný anjel, ktorý sa za sprievodu orchestra objavuje na balkóne kostola Frauenkirche.

norimberg-vianocne-trhy

Zdroj fotografie: Scirocco340 / Shutterstock.com

8. Christkindlmarkt v Salzburgu, Rakúsko

Navštíviť Salzburg počas Vianoc je veľký zážitok. Atmosféru dopĺňa všadeprítomný Mozart a úžasne vysvietená ulica Getreidegasse. Ale napríklad aj takáto parádna panoráma:

salzburg

9. Tivoli Gardens v centre Kodane, Dánsko

Druhý najstarší zábavný park v Európe je nádherné miesto počas celého roka. Na Vianoce ale ožíva ešte viac a vďaka unikátnemu osvetleniu, severským ornamentom a výborným jedlom vám ponúkne skutočne výnimočný zážitok.

tivoli-gardens-vianoce

Zdroj fotografie: Lucian Milasan / Shutterstock.com

10. Bronnerova krajina zázrakov v Michigane, USA

Pravdepodobne jediné miesto na Zemi, ktoré žije 365 dní v roku Vianocami. Unikátny obchod obrovských rozmerov v inak nenápadnom mestečku Franknemuth vám umožní zažiť atmosféru Vianoc 361 dní v roku, presne toľko dní je totiž otvorený. Ročne ho navštívia približne 2 milióny ľudí a nachádza sa za Veľkou mlákou, v Michigane.

bronnerova-krajina-zazrakov

Zdroj fotografie: James R. Martin / Shutterstock.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

5 tipov, ako si užiť peckovú udržateľnú dovolenku v Grécku https://t.co/iQxf214YJG #letenky19 hodín dozadu
Sardínia – 10 dôvodov, prečo býva v toľkých srdciach (a letenky za pár eur) https://t.co/uf6bkqzYpR #cestopisy19 hodín dozadu
Poď na Sardíniu: Talianske Alghero od 97€! https://t.co/7CVd3MNrDR #letenky19 hodín dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky na leto https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky21 hodín dozadu
Tenerife: Tvoja ideálna dovolenka na Kanárskych ostrovoch (reportáž a letenky) https://t.co/KWe8rRQgpy #cestopisy21 hodín dozadu
10 najkrajších tatranských túr s deťmi aj bez nich (tipy redakcie) https://t.co/lbvpCpByNw #cestopisy21 hodín dozadu
Spoznaj Bolognu. Máme letenky z Viedne od 84€! https://t.co/XCki1lMxtM #letenky22 hodín dozadu
Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty https://t.co/F2hnlD524O #cestopisy4 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Tunisko na 7 nocí s letenkami a luxusným 5*hotelom od 671€ https://t.co/Mj89ZPVlYP #dovolenky4 dni dozadu
Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 89€ https://t.co/QdxhNsncp6 #letenky4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore