Nájdeš nás aj na:
sri lanka

Novinky

Srí Lanka predĺžila platnosť víz pri príchode na 180 dní. Chce podporiť turizmus

Srí Lanka predĺžila platnosť víz pri príchode na 180 dní. Chce podporiť turizmus

Srí Lanka chce podporovať turizmus v krajine po globálnej pandémii aj naďalej. Isté obdobie počas pandémie udeľovala tzv. voľné víza, teraz chce turistom pobyt uľahčiť pomocou víz po príchode prostredníctvom autorizácie ETA.

Reklama

Tzv. Visa on arrival budú platné s predĺžením až po dobu 180 dní. Toto rozhodnutie je platné od 11. októbra 2022 do 25. júna 2023. Poplatok za víza je 35 dolárov.

Nenechajte si ujsť:

Cestovný ruch tvoril v roku 2018 na Srí Lanke tretí najväčší a najrýchlejší zdroj cudzej meny – takmer 4,4 miliardy dolárov, čo predstavuje 4,9 percenta tamojšieho HDP za rok 2018. Cestovný ruch v prvom polroku2019 roka upadol o 13,4 percenta.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore