Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ak ste v USA a potrebujete ísť domov, využite tento let

Ak ste v USA a potrebujete ísť domov, využite tento let

Slovenské veľvyslanectvo v USA prinieslo cez víkend dôležitý oznam pre všetkých Slovákov v Amerike, ktorí sa potrebujú dostať domov, no kvôli zrušeným letom či obmedzenej prevádzke nemajú ako. Prinášame celé znenie správy.

Reklama

Oznam pre občanov SR v USA

Prosíme občanov, ktorí majú záujem o repatriáciu z USA do SR, aby si pozorne prečítali nasledovné informácie.

  • Aktuálne je pripravovaný priamy let z Washingtonu, D.C. do Bratislavy (bez medzipristátia) v stredu 25.3.2020 v popoludňajších hodinách. O presnom čase budeme informovať.
  • Na let sa môžete prihlásiť cez formulár – https://bit.ly/3bbGutt, kde nájdete všetky potrebné inštrukcie. Po spracovaní a potvrdení Vašej objednávky Vám bude zaslaný odkaz na platobnú bránu a následne v priebehu niekoľkých hodín Vám bude zaslaná elektronická letenka.
  • Spoločnosť, ktorá leteckú repatriáciu zabezpečuje stanovila cenník leteniek nasledovne: 1100 EUR Economy, 1500 EUR Premium, 2500 EUR Business. V prípade, že by sa let z akýchkoľvek dôvodov nerealizoval (nízky záujem zo strany cestujúcich, obmedzenia zo strany úradov), spoločnosť garantuje vrátenie platby.

Informácie k batožine

Táto informácie sa môže zmeniť. Letecká spoločnosť sa pokúsi navýšiť limity, avšak v tejto chvíli limity nevie garantovať.

  • Príručná batožina: 55x40x25 cm / 5kg
  • Podpalubná batožina: Vonkajšie rozmery jedného kusu nesmú prekročiť rozmer 158 cm (dĺžka + šírka + výška)
  • 20 kg na osobu v Economy / Comfort triede
  • 40 kg na osobu v Business triede
  • 10 kg na dieťa do 2 rokov
  • Jeden kus batožiny nesmie prekročiť 32 kg.

Prekročenie uvedených limitov bude dodatočne naúčtované.

Keďže očakávame plne obsadené lietadlo, neodporúčame prekročenie hmotnostných limitov batožiny – nemusí byť akceptovaná.


Kto má prednosť?

Pri repatriácii budú uprednostňované urgentné prípady, no predpokladáme dostatočné kapacity aj pre ostatných občanov. V prípade prekročenia kapacity lietadla Vás budeme informovať o možnom ďalšom pripravovanom lete. Rovnako tak v prípade, že sa nachádzate v inej lokalite alebo z uvedeného miesta v uvedenom termíne nemôžete cestovať, je pravdepodobné, že let bude v nasledovných týždňoch vypravený aj z inej oblasti USA. Prosíme v takom prípade zadajte svoje údaje cez tento odkaz – https://bit.ly/3aaIGB8.

Každý cestujúci musí mať na letisku a v lietadle rúško alebo si chrániť ústa a nos iným obdobným spôsobom. Podmienkou vstupu na palubu lietadla je mať platný cestovný doklad a spĺňať náležitosti Ministerstva vnútra SR pre vstup do SR (občan Slovenskej republiky alebo osoba s udeleným pobytom na území SR).

Let bude umožnený cestujúcim, ktorí neboli pozitívne testovaní na koronavírus 2019-nCoV (COVID-19). Po príchode do SR budete umiestnení do zriadenej karantény v zariadeniach Ministerstva vnútra SR po dobu vykonania a vyhodnotenia testov. V prípade, že Vám nebude potvrdená choroba COVID-19, budete prepustení do domácej karantény. (Podmienky sa môžu meniť v závislosti od aktuálnych nariadení platných v SR).

Občania sú povinní mať pri sebe vyplnené a podpísané čestné vyhlásenie a GDPR oznámenie, ktoré sú súčasťou tohto postu.

Praktické otázky týkajúce sa letu môžete adresovať priamo partnerskej spoločnosti, ktorá zabezpečuje komerčný charterový let (flyhome@charteradvisory.cz). Prosíme Vás o trpezlivosť, keďže niektoré dôležité informácie, vrátane presného času odletu, zatiaľ nie sú finalizované.

Dúfame, že Vám ponúknutá možnosť pomôže pri Vašom návrate domov.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Svet zachraňuje aerolinky, Európa na čele s Merkelovou aj cestovky https://t.co/fGOlfT3sJw #novinky3 hodiny dozadu
Aerolinky strácajú milióny, aj keď sú ich lietadlá územnené https://t.co/FUdB6wIS0C #novinky6 hodín dozadu
Cestujete na Slovensko zo zahraničia? Musíte sa registrovať https://t.co/0w1tLOcIRX #novinky10 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky10 hodín dozadu
Repatriácia z Miami do Bratislavy sa odkladá o týždeň (aktualizované) https://t.co/k0o2fNZUQR #novinky11 hodín dozadu
Emirates od 6. apríla obnovia niektoré lety. Zatiaľ len jedným smerom https://t.co/anHbtjVaed #novinky3 dni dozadu
Airbnb ponúka ubytovanie zadarmo pre doktorov a záchranárov bojujúcich s COVID-19 https://t.co/d2dAnWfBRZ #novinky3 dni dozadu
Kultúrny program počas karantény: Van Gogh, Banksy, Rómeo a Júlia online https://t.co/W5ZggbUhcU #novinky3 dni dozadu
Lufthansa zrejme dostane miliardovú pomoc od Nemecka https://t.co/1rfSjWdqjK #novinky3 dni dozadu
Belgicko zvažuje zoštátnenie Brussels Airlines https://t.co/qUeWCVm2gM #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore