Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Prečo sa oplatí navštíviť mesto módy Miláno?

Prečo sa oplatí navštíviť mesto módy Miláno?

Mesto módy a jedno z najvyhľadávanejších miest v Taliansku. Stojí za návštevu, alebo len hrdo nosí nálepku obľúbeného mesta? Bez pochýb ide o skvelú destináciu pre nákupných maniakov, nakoľko sa tu nachádza niekoľko nákupných ulíc. Ponúka históriu, prekrásne budovy a talianske uličky. Prečo sa oplatí spraviť si výlet do metropoly módy?

Reklama

Do Milána najskôr priletíš na jedno z letísk. Prvou možnosťou je hlavné letisko Milano Malpensa, ktoré je od Milána vzdialené necelú hodinu vlakom. Druhou je prílet na letisko pri mestečku Bergamo, o ktorom sa hovorí, že je zaujímavejšie než samotné Miláno. Preto je z môjho pohľadu efektívnejšie priletieť sem a pozrieť si o miesto viac. Cesta trvá približne rovnako. My sme prileteli práve na letisko Malpensa (avšak pri letenkách za 0,02€ si nevyberieš).

Milánske Duomo

Začnem najikonickejšou budovou, ktorá sa spája s Milánom snáď každému. Nádherná gotická katedrála, ktorá stojí na námestí plnom turistov. Je okúzľujúca nie len z námestia, ale aj zo strechy. Je to jedna z mála pamiatok na ktoré som si zaplatila vstup a rozhodne to za to stálo. Krásna architektúra, príjemný výhľad, skrátka krása. A dokonca aj väčší pokoj, nakoľko hore je značne menej ľudí, než dole. A samozrejme sa tam nedostanú ani pouliční predavači. Máš dve možnosti: kúpiť si lacnejší lístok a vyjsť hore po schodoch, alebo drahší výťahový lístok. Rozhodne odporúčam lístky kúpiť dopredu, vyhneš sa tak dlhému radu a ušetríš čas. Taktiež na výťah býva zväčša omnoho dlhšia rada.

Galéria Viktora Emanuela

Túto galériu určite veľmi dobro poznáš z fotografií. Ako Duomo tiež patrí k obľúbeným atrakciám. Nachádza sa hneď pri Duome, takže zabiješ dve muchy jednou ranou. Galéria spája niekoľko pasáži v ktorých sa nachádza množstvo obchodov svetových značiek, luxusné reštaurácie, kaviarne, ale taktiež veľa turistov, či domáciach. Pasáž je krásna s presklenou kopulou, ktorá jej dodáva atmosféru. Vedel si o tom, že vnútro zdobia mozaiky, ktoré symbolizujú talianské mestá?

Navigli

Predstavuje útulnú štvrť s vodným kanálom v strede ulice, ktorý je najstarším Talianskym kanálom. Je tu mnoho kaviarni, či malých obchodíkov. Vyžaruje presne takú Taliansku atmosféru, ktorú mnoho ľudí postráda práve v centre Milána.

Víťazný oblúk

Aj Miláno ma svoj víťazný oblúk, ktorý je hneď vedľa krásneho rozľahlého parku Sempione. Ak sa prejdeš cez park, na jeho okraji sa nachádza hrad Castello Sforzesco, ktorý tiež stojí za krátku návštevu. Nájdeš tu niekoľko múzeí. Napríklad múzeum hudobných nástrojov, či nábytku. Taktiež sa tu nachádza Michelangelova socha- Pieta Rondanini, ktorá predstavuje jeho posledný výtvor.

Starbucks v Miláne?

Fanúšici Starbucksu by si návštevu tejto Milánskej kaviarne nemali nechať ujsť. Nachádza sa v krásnej historickej budove. Okrem kaviarne je to zároveň aj pražiareň. Avšak nakoľko ide už o obľúbenú atrakciu je možné, že si budeš musieť na svoju kávu vystáť dlhý rad.

Da Vinci a jeho Posledná večera

Snáď každý milovník umenia by rad videl toto dielo na vlastné oči. Nachádza sa v kostole Santa Maria delle Grazie. Ak nevieš, tak maľba predstavuje posledné Ježišove chvíľky s jeho 12timi apoštolmi. V maľbe sa však ukrýva mnoho šifier o ktorých by sa dalo polemizovať. Odporúča sa lístky si rozhodne zakúpiť dopredu, nakoľko ide o jednu z najžiadanejších atrakcií v Miláne.

Nákupy v Miláne

Pre nákupne maniačky, či maniakov je v Miláne nakúpna zóna, ktorú vymedzujú rovno štyri ulice: Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via della Spiga a Corso Venezia. Ulice sú lemované luxusnými butikmi najznámejších značiek. Prepychové výklady, uhladení pracovníci a SBS-ka pri každom vchode je samozrejmosťou.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore