Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

7 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať na zázračný ostrov Ischia

7 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať na zázračný ostrov Ischia

Ischia. Nádherný vulkanický ostrov ležiaci v Neapolskom zálive, približne 30 kilometrov od talianskej pevniny. Sen všetkých milovníkov kúpeľov a ostrovnej dovolenky v Stredozemnom mori vzdialený len pár hodín cesty lietadlom z našich končín. Ešte ste o ňom nepočuli? Tak si pozrite náš krátky článok s tipmi, prečo sa oplatí dovolenkovať na Ischii a koľko to vlastne stojí (áno, máme dovolenky za MEGA CENY, pozrite nižšie ;).

Reklama

Nás očarilo príjemné stredomorské podnebie, celoročne zelená bujná vegetácia, liečivé účinky tunajších termálnych a minerálnych vôd, priezračne čisté more aj ústretovosť a príjemnosť miestnych ľudí.

ischia

Spojenie, ktoré milujú mnohí: hory a more

Povrch Ischie je prevažne hornatý (najvyššia hora Epomeo 789 m.n.m.) a nachádza sa tu nespočetné množstvo pozostatkov vulkánov. Ostrov je dlhý 10 km a široký 7 km, aj napriek tomu je druhým najväčším ostrovom Neapolského zálivu. Legenda hovorí, že sám Jupiter vo vojne s kyklopmi hodil lávovú horu proti vodcovi kyklopov obrovi Tyfon a pritisol ho tak k morskému dnu. Tyfonov vzdor bol márny, avšak ako sa tak zúril, jeho horúce slzy umožnili vzniknúť ostrovnom termálnym prameňom.

Niekoho lákajú Piešťany, niekoho Ischia

Sopečný pôvod ostrova sa prejavuje v mnohých formách – prírodné horúce pary, prírodné sauny a horúce piesky. Na ostrove sa nachádza cez 100 minerálnych prameňov s teplotou do 40°C. Špecialitou pre dovolenkárov sú najmä bahenné zábaly z vulkanickej hliny, ktorá zreje 8 mesiacov v nádržiach s minerálnou vodou. Termálne pramene sú využívané na liečenie reumatických a gynekologických ochorení, bronchitídy, astmy, kožných chorôb. Vhodné sú tiež k rehabilitácii.

Už ste sa kúpali v Poseidonovej záhrade?

Na ostrove pramení viac ako 150 liečivých prameňov, cenených už v časoch starých Grékov, ktorí ostrov kedysi osídlili. Dodnes sú využívané priamo na terapeutické účely v kúpeľoch, hoteloch či pod holým nebom v termálnych parkoch, ktoré sú skutočnou pýchou ostrova, ale aj na výrobu kozmetiky či na vykurovanie domov. Poseidonove záhrady sa nachádzajú priamo pri mori na západnej strane ostrova a nájdete v nich 22 bazénov s minerálnou vodou (28°C – 40°C), bazén s morskou vodou, detské bazény, Kneippove bazény a Japonský bazén.

Veľmi známy je aj termálny park Negombo s 13 bazénmi, termálnou morskou vodou, tureckými kúpeľmi alebo park Castiglione známy silným prameňom s alkalicko-bikarbonátovou termálnou vodou. Že netušíte čo to znamená? Aj my sme si to museli naštudovať – v skratke – lieči sa tým pohybový aparát. Obľúbené sú aj Afroditine a Apollonove záhrady či Tropical Park.

Ischia, to je božské jedlo všade, kam sa pozriete

Najviac si tu samozrejme užijete darov mora – sardinky, chobotnice, kalamáre, krevety, tresky langusty alebo morskí ježkovia. Na svojej dovolenke by ste nemali vynechať ančovičky (alici), špagety s mušľami (vongole) alebo typickú miestnu špecialitu králika na divoko (Coniglio all Caccia). Ak si chcete pobyt osladiť, zabehne si do niektorej z pekární na múčnik baba – nadýchaný piškótový múčnik plnený šľahačkou, krémom alebo citrónovým likérom.

Komfortný let do Neapolu

Štandardne sa lieta do neďalekého Neapolu, ktorý sa nachádza na talianskej pevnine. Buď z Viedne alebo Budapešti. Z letiska ste potom dopravení na ostrov trajektom (90 minút) alebo rýchloloďou (50-60 minút), ktorý je vždy v cene zájazdu. Z prístavu vás už odvezie transfer do daných ubytovacích kapacít, ktorý je takisto samozrejmosťou v rámci dovolenky cez cestovnú kanceláriu.

Akciové letenky do Neapolu

Ischia a veľmi široká ponuka výletov

O zaujímavé výlety na Ischii skutočne nie je núdza. Možno ich zakúpiť aj priamo na mieste a absolvovať všetky s česky hovoriacim sprievodcom. Vyberáme tie najlepšie:

Ischia: okružná jazda okolo ostrova autobusom

Poldňový výlet vám umožní spoznať charakteristické miesta s výhliadkami a prírodnými krásami, ktoré by ste inde ťažko hľadali.

Bájny ostrov Capri 

Celodenný výlet na fascinujúci a romantický ostrov Capri s rozlohou jedenásť kilometrov štvorcových.

Amalfitánske pobrežie autobusom

Celodenný výlet do malebného mestečka Positano ukrytého v nádhernej prírode presláveného módou a najrôznejšími kultúrnymi podujatiami.

Pompeje / Vezuv

Celodenný výlet s výstupom na sopku Vezuv s možnosťou nahliadnuť do kráteru.

Okruh po vínnych pivničkách

Poldňový výlet zameraný na objavovanie antických tradícií výroby vína a ischitánske kulinárstvo.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.2/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore