Nájdeš nás aj na:

Novinky

Letisko Praha zrejme získa nové zaujímavé spojenia. PRAGUSA.ONE chystá diaľkové lety do Ameriky i Ázie

Letisko Praha zrejme získa nové zaujímavé spojenia. PRAGUSA.ONE chystá diaľkové lety do Ameriky i Ázie

New York, Singapur či Južná Afrika. Ambiciózny britský start-up PRAGUSA.ONE plánuje začať lietať z Prahy a Dubrovníka do celého sveta na štyroch nových lietadlách Airbus A350-900. Špecialitou má byť usporiadanie sedadiel v kabíne a tiež to, že všetky ponúknu zážitok ako z prémiovej ekonomickej triedy. Očakáva sa, že aerolínie začnú lietať už v júni 2021, zatiaľ na požičaných lietadlách.

Reklama

PRAGUSA.ONE tvrdí, že chce vyplniť medzeru na trhu pre prémiové cestovanie zo strednej Európy do sveta.

Obe letiská, Praha aj Dubrovník, sa už podľa informácií SimpleFlying.com dohodli, že poskytnú potrebné stimuly spoločnosti PRAGUSA.ONE. Každá zo spomínaných základní by mala prijať dve lietadlá.

Samotný názov spoločnosti je kombináciou slov Praha a Ragusa (historický názov pre Dubrovník).

Ázia, Afrika i Amerika

Z plánovaných základní v Prahe a Dubrovníku plánuje spoločnosť PRAGUSA.ONE prevádzkovať lety do: Spojených štátov, Číny, Japonska, Malajzie, Singapuru a Južnej Afriky. Spoločnosť tiež nadviazala kontakt so sieťou letísk v týchto destináciách: New York (EWR), Tokio (NRT), Peking (PEK), Los Angeles (LAX), Singapur (SIN), Johannesburg (JNB), Chengdu (CTU) a Kuala Lumpur (KUL).

Spoločnosť už rokuje s Airbusom o zadaní objednávky na štyri lietadlá A350-900 v konfigurácii jednej triedy. Každý stroj bude mať v kabíne 251 sedadiel. Dodávky týchto lietadiel A350 sa uskutočnia v roku 2024.

Spoločnosť PRAGUSA.ONE však neplánuje na spustenie prevádzky čakať, kým nebudú dodané lietadlá A350. Chce začať lietať už v júni 2021 a plánuje na to využiť prenajaté lietadlá s posádkou od osvedčeného európskeho poskytovateľa lietadiel. Spoločnosť rokuje o prenájme dvoch lietadiel Airbus A350-900 a dvoch lietadiel A330-330.

Novinka prichádza v čase, kedy spoločnosť American Airlines nebude prevádzkovať svoje pravidelné denné lety Philadelphia – Dubrovník a tiež v čase kedy spoločnosť Qatar Airways zrušila začatie linky medzi Dohou a Dubrovníkom. V Prahe boli tiež zrušené priame lety do Šanghaja a Pekingu, keď z Českej republiky odišli spoločnosti Hainan Airlines a China Eastern Airlines.

Zdroj foto: PRAGUSA.ONE

Zdroj informácií: SimpleFlying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky3 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy7 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky7 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky7 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky7 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore