Nájdeš nás aj na:

Novinky

NOVÁ LINKA: Priame lety Piešťany – Tel Aviv oficiálne odštartovali. Letenky sú už v predaji!

Piešťanské letisko má nové letecké spojenie s izraelskou metropolou Tel Aviv. Trnavský kraj chce takto prilákať najmä dovolenkárov z Izreala, no linka je samozrejme venovaná aj všetkým slovenským turistom, ktorí chcú spoznávať Tel Aviv.

Reklama

Novú linku prevádzkuje letecká spoločnosť Arkia Airlines. Včera na letisku v Piešťanoch slávnostne priletelo prvé lietadlo, išlo o Airbus A320 vo farbách Electra Airways. Trnavský kraj očakáva tisícky cestujúcich z Izraela.

Prílet prvého lietadla na linke Tel Aviv – Piešťany 10. mája 2023

V závislosti na termíne je cena spiatočných leteniek na linke Piešťany – Tel Aviv od 269 eur. Lietadlo pre 180 pasažierov z Tel Avivu pristane v kúpeľnom meste vždy v stredu podvečer (18.10 h), odlety do Izraela sú plánované na 19.25 h. Let trvá približne 3,5 hodiny. Linka by mala fungovať od mája do novembra.

Podľa informácií predstaviteľov Trnavského kraja majú o letenky na smer Piešťany – Tel Aviv Slováci záujem najmä v októbri. Zároveň aktuálne avizujú voľné kapacity na týchto letoch na máj a jún 2023.

Jaffa, Tel Aviv

Tel Aviv je známy pre svoj rušný nočný život, pestré gastronomické zážitky či krásne, piesočnaté pláže. Takisto môžu turisti spoznávať kultúru ekonomického a technologického centra Izraela a tiež pamiatky v Jeruzaleme či Betleheme. Letenky sa už dajú objednať aj cez Pelikán.

Letenky do Tel Avivu z Piešťan

Piešťany – Tel Aviv od 10. mája 2023

Spúšťame novú leteckú linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom, ktorou pokračuje úspešný príbeh nášho letiska s obrovským potenciálom pre cestovný ruch v kraji. Letenky sú k dispozícii aj pre cestujúcich zo Slovenska, ktorí chcú objaviť Izrael, jeho kultúru či miesta spojené s koreňmi kresťanstva. Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku. Potvrdzuje sa, že zachrániť a rozlietať letisko malo zmysel,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

letisko tel aviv

Piešťanské letisko má pomôcť k zvýšeniu počtu návštevníkov z Izraela v Trnavskom kraji, kde pred pandémiou práve oni patrili po Čechoch a Nemcoch počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným hosťom. V roku 2022 zaznamenal Štatistický úrad SR výrazný nárast počtu izraelských turistov, do Trnavského kraja ich zavítalo 2 854, pričom rok predtým ich bolo iba 558. V hoteloch a penziónoch strávili vlani dohromady 33 561 nocí.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore