Nájdeš nás aj na:

Novinky

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Ruský prezident v júli 2019 podpísal dekrét, ktorý umožní zahraničným turistom spoznať Petrohrad aj s elektronickými vízami. Počet návštevníkov Leningradskej oblasti by tak mohol stúpnuť až o tretinu.

Reklama

Možnosť využiť pri ceste do Ruska elektronické víza by sa mala zatiaľ týkať len návštevy samotného Petrohradu a priľahlej Leningradskej oblasti.

Víza do Ruska sú tvrdší oriešok

Získať turistické víza do Ruska nie je vôbec jednoduché. Vždy musíte mať takzvané pozvanie. Existujú pritom v podstate len tri spôsoby ako na to. Pozvánka od občana Ruskej federácie, od ruského ubytovacieho zariadenia, alebo ak formou zájazdu cez cestovnú kanceláriu, ktorá vám pozvanie vybaví.

Okrem platného pasu treba mať vyplnený a podpísaný osobný dotazník s fotografiou v špecifickom rozmere, potvrdenie o prijatí zahraničného turistu a cestovné komerčné poistenie na celú dobu pobytu v Rusku.

Po novom elektronický dotazník

Po novom si od byrokracie pri vstupe do Petrohradu či Leningradskej oblasti v značnej miere oslobodený.

Vyplniť bude treba špeciálny dotazník na internete a po jeho schválení, ktoré by malo prebehnúť automaticky a online v priebehu niekoľkých minút až hodín, budeš môcť navštíviť obe miesta najviac na osem dní.

Dotazník bude potrebné odoslať najneskôr 4 kalendárne dni pred odjazdom do Ruska.

Schválené elektronické vízum by malo následne automaticky platiť až 30 kalendárnych dní, no umožní vám pobyt len na spomínaných osem dní.

Viedeň Priamy let Petrohrad Priamy let Viedeň
2h 30m 2h 40m
od 199 Rezervuj

Elektronické víza má viacero krajín

Takzvané „elektronické víza“, presnejšie elektronickú autorizáciu na vstup, už niekoľko rokov úspešne používajú aj iné krajiny ako USA, Kanada či Azerbajdžan.

Slováci najčastejšie potrebujú takéto online povolenie na vstup do USA (ESTA) či Kanady (eTA). No obdobu „elektronických víz“ potrebujete napríklad aj pri vstupe do Austrálie, Azerbajdžanu či Vietnamu.

  • Petrohradu s letenkami, hotelom a raňajkami teraz od 209€ REZERVUJ POBYT
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy2 hodiny dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky5 hodín dozadu
Máš rád(a) pivo a hory? Za prejdenie Apalačských vrchov dostaneš 20 tisíc eur https://t.co/KRCFWAvIxU #novinky5 hodín dozadu
TOP letenky k moru od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky6 hodín dozadu
Kam ísť tento rok na dovolenku? TRENDY 2020 ovplyvnil koronavírus https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky7 hodín dozadu
Návštevníkom zábavných parkov v Japonsku odporúčajú nekričať https://t.co/dZZGnmLRfP7 hodín dozadu
Qatar Airways dostali zákaz lietania do Grécka. Cestujúci z Ázie mali COVID-19 https://t.co/EC76vrCjHx #novinky7 hodín dozadu
TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy7 hodín dozadu
USA od 16. júna pozastavujú všetky lety do Číny https://t.co/vSmiZXN4oV #novinky7 hodín dozadu
7 výborných leteniek k moru na leto od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore