Nájdeš nás aj na:

Novinky

Parlamentné voľby 2020: Posledné dni pre Slovákov v zahraničí

Parlamentné voľby 2020: Posledné dni pre Slovákov v zahraničí

Ak sa nenachádzate v mieste svojho trvalého bydliska, vybaviť voľbu na diaľku v parlamentných voľbách 2020 si môžete do 10. januára 2020. O voľbu možno požiadať formou listu alebo e-mailom. Právo na voľbu prostredníctvom pošty alebo online pošty máte v prípade, že nemáte trvalý pobyt na územi Slovenskej republiky alebo máte trvalý pobyt, ale zdržiavate sa v čase volieb mimo územia Slovenska. Ako na to?

Reklama
  • Žiadosť o voľbu musí byť doručená na adresu obce alebo e-mailovú adresu obce najneskôr 50 dní predo dňom konania volieb – teda do 10. januára 2020. (žiadosť musí obsahovat: meno a priezvisko, rodné číslo, adresu trvalého pobytu v Slovenskej republike, adresu miesta pobytu v cudzine)
  • Pre zjednodušené vybavenie voľby zo zahraničia vymyslela nezisková organizácia Slovensko.Digital elektronický formulár. Vďaka formuláru vybavíte žiadosť za pár minút.

A čo ďalej? Obec zašle najneskôr 35 dní predo dňom konania volieb voličovi oficiálnu obálku, hlasovacie lístky, návratnú obálku a poučenie o spôsobe hlasovania.

Viac informácií pre voličov mimo územia SR nájdete aj na stránke Ministerstva vnútra.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky a určil deň ich konania na sobotu 29. februára 2020.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy2 hodiny dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky5 hodín dozadu
Máš rád(a) pivo a hory? Za prejdenie Apalačských vrchov dostaneš 20 tisíc eur https://t.co/KRCFWAvIxU #novinky5 hodín dozadu
TOP letenky k moru od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky6 hodín dozadu
Kam ísť tento rok na dovolenku? TRENDY 2020 ovplyvnil koronavírus https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky7 hodín dozadu
Návštevníkom zábavných parkov v Japonsku odporúčajú nekričať https://t.co/dZZGnmLRfP7 hodín dozadu
Qatar Airways dostali zákaz lietania do Grécka. Cestujúci z Ázie mali COVID-19 https://t.co/EC76vrCjHx #novinky7 hodín dozadu
TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy7 hodín dozadu
USA od 16. júna pozastavujú všetky lety do Číny https://t.co/vSmiZXN4oV #novinky7 hodín dozadu
7 výborných leteniek k moru na leto od 40€ https://t.co/8piLJaLThs #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore