Nájdeš nás aj na:

Amerika

New York v lete musíš zažiť! Letenky z Viedne aktuálne za 359 eur

Sú tu. Super letenky do New Yorku z neďalekej Viedne s termínmi na august a september za parádnych 359 eur. Ak chceš letieť skočiť „za veľkú mláku“ toto je aktuálne jedna z najlepších leteniek v ponuke. Letíš s holandskou spoločnosťou KLM a v cene máš samozrejme aj palubný servis (multimediálna zábava, jedlo, pitie) a príručnú batožinu je tam aj jedna chybička krásy – na ceste tam sa musíš v rámci Paríža presunúť z letiska Charles de Gaulle na letisko Orly.

New York v lete za 359 EUR

✈ odlet z Viedne 🛄 príručná batožina 🗓 máj – jún 2019

Viedeň ➜ New York ➜ Viedeň za 359 EUR REZERVUJ LETENKY

New York

Objavte spoločne s nami mesto, ktoré nikdy nespí – zbehnite si na nákupy na 5th Avenue, odfoťte sa z Top of the Rock, alebo si choďte ráno zabehať do Central parku. Je úplne jedno, kedy sa rozhodnete pre cestu do Veľkého Jablka, pretože vás nikdy nesklame. New York je krásny v lete aj na jar, v zime aj na jeseň. New York je skrátka vždy dobrý nápad!

New York Brooklyn Bridge

Počasie v New Yorku

Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto, kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Doprava v New Yorku

New York je tak veľkolepý, že ho asi len veľmi ťažko prejdeš pešo. Určite sa ale o to pokús! Minimálne Manhattan za to stojí. Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro, premáva nonstop. MetroCard stojí od 2 do 80 USD. Ďalšou alternatívou je autobus – linky v meste sú čisté, spoľahlivé a premávajú dostatočne často. Ich jedinou nevýhodou je, že dokážu byť extrémne pomalé. Taxíky môžu vyjsť veľmi draho, no sú pohodlné (dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek). Newyorské autopožičovne sú notoricky drahé, benzín v meste je oveľa drahší než na iných miestach v USA. Najväčšie autopožičovne sídlia na všetkých troch letiskách. Náš tip, ak chceš vycestovať z mesta? Požičaj si auto cez Pelikán.

Ubytovanie

Ceny za ubytovanie sú oveľa vyššie ako v celej krajine. Cena za noc sa vo väčšine hotelov pohybuje nad 100 USD. Čím bližšie budeš k Manhattanu, tým bude cena samozrejme vyššia. Oplatí sa rezervovať si izbu vopred. Tak ako v každom veľkomeste sa však aj v New Yorku dá ubytovať za super ceny. Skontroluj si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán.

Chceš vedieť, prečo je New York skvelá voľba v každom ročnom období? ➡ Pozri si našu reportáž

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

1 2 3 63

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore