Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Nepál ruší karanténu po prílete. Negatívny PCR test po prílete umožňuje voľný pohyb po krajine

Nepál ruší karanténu po prílete. Negatívny PCR test po prílete umožňuje voľný pohyb po krajine

Turisti prilietajúci do Nepálu už nebudú musieť putovať do karantény, ak budú mať po príchode negatívny test. Doteraz sa od návštevníkov vyžadovalo, aby po príchode ostali v hoteli a na piaty deň sa dali otestovať. Nepál vzhľadom k blížiacej sa sezóne ruší tieto opatrenia a uvoľňuje podmienky vstupu.

Reklama

„Teraz sa môžu otestovať hneď po príchode,“ povedal hovorca ministerstva kultúry, cestovného ruchu a civilného letectva. Ak bude test negatívny, návštevníci budú môcť pokračovať vo svojej ceste, v opačnom prípade budú musieť zostať v hoteli až do uzdravenia.

Povinnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus nie starším ako 72 hodín, respektíve dokázať, že bol návštevník Nepálu zaočkovaný vakcínou proti ochoreniu covid-19, stále zostáva v platnosti.

Novými pravidlami sa Nepál snaží počas jarnej sezóny do krajiny prilákať predovšetkým horolezcov a turistov, ktorí sa vydávajú na najvyššie štíty sveta vrátane Mount Everestu, informuje TASR.

Otvorený od novembra minulého roka

Nepál sa v novembri po siedmich mesiacoch uzávery pre koronavírus znovu otvoril krajinu pre cudzincov. Pricestovať však mohli len tí s negatívnym testom a presným itinerárom cesty v niektorej z nepálskych horských oblastí. Následne putovali do minimálne 5-dňovej karantényl.

„Vstúpiť do Nepálu môžu len horolezci a cestovatelia, ktorí majú dopredu vybavené povolenie,“ povedal zástupca nepálskeho ministerstva turistiky. 

Pribúdať začali aj medzinárodné letecké spojenia do Káthmandu.

O víza v Nepále možno žiadať už od 15. júna

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí ešte pred letom informovalo, že vláda Nepálu od 15. júna 2020 ukončila väčšinu reštrikčných opatrení, s výnimkou otvorenia nákupných centier, kín a ďalších vybraných služieb. Reštaurácie už môžu otvoriť svoje prevádzky, avšak mnohé naďalej ostávajú zatvorené, z rozhodnutia ich majiteľov.

Od 15. júna 2020 je taktiež možné požiadať o všetky druhy víz na cestu Nepálu.

Informuje o tom mzv.sk.

Prečo cestovať do Nepálu a čo vidieť?

Pozri si niekoľko našich inšpiratívnych textov a fotiek:

Zdroj: AP, mzv.sk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore