Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajšie pláže Španielska: nájdete ich v obľúbených mestách aj na ostrovoch

Najkrajšie pláže Španielska: nájdete ich v obľúbených mestách aj na ostrovoch

Španielsko je jednou z najobľúbenejších destinácii Slovákov aj tento rok a my sa tomu vôbec nečudujeme. Krásne počasie, veselí ľudia, siestu strieda fiesta – proste všetko čo si počas prímorskej dovolenky môžete priať. Lákajú ťa najmä pláže? Táto destinácia je pre teba tá pravá. Tu sú tipy na najkrajšie ostrovné pláže, ktoré čakajú kým ich objavíte. Lákajú vás viac Baleáry alebo Kanárske? Je to z každého rožku trošku. Toto sú podľa nás najkrajšie pláže v Španielsku:

Reklama

1. Playa de la Malagueta, Malaga

Ak ste si niekedy prezerali fotky Malagy, s najväčšou pravdepodobnosťou ste narazili aj na ikonický nápis Malagueta imitujúci pieskovú sochu. Nachádza sa na pláži Playa de la Malagueta, ktorá je v Malage najviac navštevovaná či už miestnymi alebo turistami. Nedá sa tomu čudovať, veď leží priamo v centre mesta.

2. Playa de Bolonia, Sevilla

Sevilla oficiálne nemá žiadne pláže. To však neznamená, že pobyt v tomto nádhernom meste neponúka žiadnu príležitosť na dlhé leňošenie pri mori, pretože v blízkosti Sevilly sa nachádza niekoľko krásnych pláží. Playa de Bolonia láka svojich návštevníkov zlatistým pieskom, zaujímavými dunami a tajomnými rímskymi ruinami. Ako stvorené na oddych.

3. Playa de la Concha, San Sebastián

Ak by ste sa chystali do Bilbao, zvážte aj návštevu mesta San Sebastián a v rámci neho pláž Concha. Je obklopená krásnou krajinou, ktorá zahŕňa malebný záliv a pohoria. Nie je teda náhoda, že pre mnohých je najkrajšia v celej krajine. Ponúka relax na zlatistom piesku s pohľadom na tyrkysové more, ako aj aktívny oddych vo forme potápania, vodných športov alebo prechádzkami na promenáde.

4. Barceloneta, Barcelona

Je horúci letný deň, prechádzate sa v Barcelone a medzi historickými budovami, v ruchu veľkomesta dostanete neodolateľnú chuť na schladenie sa v mori. Žiadny problém. V centre mesta sa nachádza Barceloneta dlhá 4,2 kilometra a široká 80 metrov. Takže určite sa zmestíte.

5. Malvarrosa, Valencia

Najdlhšia a najobľúbenejšia pláž vo Valencii sa nachádza hneď vedľa centra mesta. Disponuje jemným pieskom a čistou vodou Stredozemného mora. Je to ideálne miesto na oddych na lehátku, ale nebudú sa nudiť ani fanúšikovia vodných športov. Nádhernú pobrežnú promenádu si môžete vychutnať pešo alebo na bicykli, a takmer každý jeden deň v roku.


6. Playa San Juan de Alicante, Alicante

Playa San Juan de Alicante je malebná pláž pozdĺž Costa Blanca, kde nájdete svetlý pieskok a azúrové vody. Lemujú ju vysoké palmy a niekoľko živých plážových chát. Táto pláž je pomerne populárna, takže za dobrým jedlom nebudete musieť chodiť ďaleko. Gastronomické možnosti v okolí tejto pláže sú vynikajúce, no v porovnaní s mnohými inými reštauráciami v meste sú tiež značne cenovo dostupné. Pláž nájdete asi 8 kilometrov od centra mesta, ak sa vydáte na východ.

Playa San Juan de Alicante

7. Cala d´Hort, Ibiza

Iba 20 minút autom z hlavného mesta Ibiza je vzdialená pláž Cala d´Hort. Má krásny piesok, čistú vodu a dokonalý výhľad. Priamo oproti je totiž grandiózna skala Es Vedrá. Vraví sa, že ide o tretie najmagnetickejšie miesto na svete a zblbnú tu aj kompasy. Vieme potvrdiť, že západy slnka sú tu naozaj magické.

8. Es Trenc, Malorka

Es Trenc je najkrajšou plážou Malorky. Zároveň je asi jediná pláž na ostrove, ktorá zostala ako tak prírodná a nie je obklopená hotelmi a reštauráciami. Je súčasťou národného parku, má jemný piesok a tyrkysové more jej dotvára exotický vzhľad. Napriek tomu, že je dlhá 2km a takpovediac dobre zašitá, počas sezóny je veľmi vyhľadávaná turistami.

9. El Cotilo,  Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Masový turizmus tu ale nezažijete. Vybrať z dokonalých pláži bolo priam nemožné, ale náš tip je El Cotilo. Nachádza sa pri malej pôvodne rybárskej dedinke s rovnakým názvom, ktorá ponúka príjemné reštaurácie s lokálnym jedlom, tapas bary a starý prístav s čarovnou atmosférou. Na rozdiel od väčšiny pláži v Španielsku tu nebudete mať problém nájsť súkromie a pokoj – pláž má kilometre a ak ste ochotní zájsť ďalej, nájdete nerušené miesta.

Zdroj: Dziewul / Shutterstock.com

10. Papagayo, Lanzarote

Lanzarote je dokonalé miesto plné kontrastov. Drsná scenéria vulkanického ostrova v kombinácii s nádhernými, kilometre-dlhými plážami dostane každého. Jedna z najkrajších pláži ostrova je práve Papagayo. Zátoka, ktorá je zbokov chránená útesmi je obľúbeným miestom domácich aj turistov. Dovidíte z nej až na ďalší ostrov Kanárov – Fuerteventuru.

Pozri si aktuálnu ponuku akciových leteniek alebo leteckých pobytov. Najkrajšie pláže v Španielsku začínajú super letenkami:

Akciové letenky na španielske pláže

Článok vznikol v spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore