Nájdeš nás aj na:

Európa

Malorka v septembri z Viedne za 52€!

Malorka v septembri z Viedne za 52€!

Najväčší hit tohto i minulého roka? Nepochybne Malorka! Najväčší z Baleárskych ostrovov, sa v posledných rokoch stal obľúbenou destináciou Slovákov. Oprávnene, pretože má potenciál uspokojiť chute každého cestovateľa či dovolenkára. Ostrov zasadený do Stredozemného mora vás strhne svojou prírodou, širokými plážami, bohatou kultúrou a neutíchajúcim nočným životom. Malorku si najlepšie vychutnáte v lete a na jeseň a vďaka novej linke s leteckou spoločnosťou Lauda sa na Malorku v májových termínoch dostanete lacnejšie ako kedykoľvek predtým. 😯

Malorka z Viedne 52€

✅ september

Ako získať cenu 52 EUR?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYJUL10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie!

Viedeň Priamy let Palma Mallorca Priamy let Viedeň
od 52 Rezervuj

Malorka

✅ pláže ✅ teplo ✅ história ✅ paella

Začnime plážami. Medzi najkrajšie rozhodne patrí Cala Agulla, ktorá sa rozprestiera na severovýchode ostrova a obklopuje ju píniový les. Určite sa oplatí navštíviť aj Cala Mondrago, piesočnato-skalnatú pláž, ktorá sa nachádza na juhu Malorky a je vychyteným miestom pre šnorchlovanie. Trojicu pláží, ktoré stoja za to, uzatvára Es Trenc, opäť južná pláž, kde panensky biely piesok kontrastuje so surovými skalami.
Malorka sa môže pýšiť celoročne veľmi príjemným podnebím. Charakterizuje ju až 300 slnečných dní v roku a priemerná ročná teplota takmer 19 stupňov Celzia. Vrchol sezóny nastáva samozrejme v letných mesiacoch júl a august. Pre pešie túry a výlety na bicykli sa najlepšie hodí apríl. Máj je mesiac, kedy sa teploty začínajú príjemne zvyšovať. Teplota tu dosahuje 23°C a neklesá pod 14°C. Priemerná teplota vody je síce 22°C, no v júni už má o 2 stupne viac a v júli dosahuje 26°C. Priemerná teplota v júni dosahuje 26°C a v júli potom 29°C. Je dobré vedieť, že Malorku charakterizuje v priemere až 300 slnečných dní v roku. Rovnako teda ako jar, aj jeseň je ideálny čas na spoznávanie Malorky. Až do októbra je voda v mori dostatočne vhodná na kúpanie. Noci sú príjemne svieže a cez deň je poväčšinou slnečné a teplé počasie. Ak túžite po nedotknutej prírode, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete masívne skaly a množstvo prírodných rezervácií. Najmä La Reserva, dobrodružný park, je vhodný pre dospelých aj deti. Malorka, ako aj ostatné ostrovy Stredozemného mora, je tiež skvelým miestom na pozorovanie vtákov. Najlepším obdobím na sledovanie migrujúceho vtáctva je jar a jeseň. História na ostrove zanechala aj množstvo ruín kaštieľov a starobylých opátstiev z dlhého obdobia vlády Rímskeho impéria. Maurská kultúra sa zase pričinila o rozvoj miestnej kuchyne a folklóru. Hlavné mesto ostrova, Palma de Mallorca, je príjemné stredne veľké kozmopolitné mesto. Medzi jej dominanty patrí nepochybne gotická katedrála La Seu, postavená začiatkom 13. storočia. Je obľúbeným miestom snúbencov, ktorí sa do manželstva rozhodnú vkročiť práve tu. Okrem toho v Palme nájdete množstvo múzeí a galérií. Vyberáme hlavne Poble Espanyol, španielsku dedinu, kde na jednom mieste uvidíte prierez celou španielskou architektúrou. Očaria vás typické domčeky alebo reprodukcie slávnych budov z celého Španielska. Pre nadšencov výtvarného umenia odporúčame Fundació Pilar I Joan Miró, galériu venovanú slávnemu španielskemu maliarovi a sochárovi. Joan Miró síce väčšinu svojho života strávil v Barcelone, no bol rodený Malorčan. Kúpil si tu dom a štúdio, kde žil až do svojej smrti. Kolekcia v súčasnosti ponúka viac ako 100 malieb a 25 sôch. Okrem bohatého kultúrneho vyžitia nájdete v Palme aj príjemnú atmosféru, množstvo kaviarničiek a výbornú španielsku gastronómiu. Punc luxusu mestu dodáva prístav, kde môžete obdivovať milionárske jachty. Či sa rozhodnete vydať sa na pokojnejšiu východnú časť ostrova, alebo uprednostníte ruch hlavného mesta, Mallorca vás určite nesklame.
Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Bulharsko na 13 dní s hotelom, raňajkami a letenkami za 359€ https://t.co/FfF4soYiUs15 hodín dozadu
MULTICITY OD EMIRATES: 2 až 3 destinácie od 499€ (https://t.co/8RqBk6ZZW0)15 hodín dozadu
MÁŠ JETLAG? Pozri si túto appku: https://t.co/07ZWcehaYL18 hodín dozadu
FLASH SALE! https://t.co/Wly1eJdtgt Letenky do Ázie od 339€!18 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/uKgCtzUdmB Čierna hora s polpenziou a delegátom za 448€!2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore