Nájdeš nás aj na:

Európa

Víkendová pecka: Malorka v máji z Viedne za 33 EUR!

Víkendová pecka: Malorka v máji z Viedne za 33 EUR!

Najväčší hit tohto i minulého roka? Nepochybne Malorka! Najväčší z Baleárskych ostrovov, sa v posledných rokoch stal obľúbenou destináciou Slovákov. Oprávnene, pretože má potenciál uspokojiť chute každého cestovateľa či dovolenkára. Ostrov zasadený do Stredozemného mora vás strhne svojou prírodou, širokými plážami, bohatou kultúrou a neutíchajúcim nočným životom. Malorku si najlepšie vychutnáte v lete a na jeseň a vďaka novej linke s leteckou spoločnosťou Lauda sa na Malorku v májových termínoch dostanete lacnejšie ako kedykoľvek predtým. 😯

Malorka z Viedne 33€

✅ máj

 Viedeň ➜ Malorka ➜ Viedeň od 33 EUR REZERVUJ LETENKY

Malorka

✅ pláže ✅ teplo ✅ história ✅ paella

Začnime plážami. Medzi najkrajšie rozhodne patrí Cala Agulla, ktorá sa rozprestiera na severovýchode ostrova a obklopuje ju píniový les. Určite sa oplatí navštíviť aj Cala Mondrago, piesočnato-skalnatú pláž, ktorá sa nachádza na juhu Malorky a je vychyteným miestom pre šnorchlovanie. Trojicu pláží, ktoré stoja za to, uzatvára Es Trenc, opäť južná pláž, kde panensky biely piesok kontrastuje so surovými skalami.

Malorka sa môže pýšiť celoročne veľmi príjemným podnebím. Charakterizuje ju až 300 slnečných dní v roku a priemerná ročná teplota takmer 19 stupňov Celzia. Vrchol sezóny nastáva samozrejme v letných mesiacoch júl a august.

Pre pešie túry a výlety na bicykli sa najlepšie hodí apríl. Máj je mesiac, kedy sa teploty začínajú príjemne zvyšovať. Teplota tu dosahuje 23°C a neklesá pod 14°C. Priemerná teplota vody je síce 22°C, no v júni už má o 2 stupne viac a v júli dosahuje 26°C. Priemerná teplota v júni dosahuje 26°C a v júli potom 29°C. Je dobré vedieť, že Malorku charakterizuje v priemere až 300 slnečných dní v roku. Rovnako teda ako jar, aj jeseň je ideálny čas na spoznávanie Malorky. Až do októbra je voda v mori dostatočne vhodná na kúpanie. Noci sú príjemne svieže a cez deň je poväčšinou slnečné a teplé počasie.

Ak túžite po nedotknutej prírode, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete masívne skaly a množstvo prírodných rezervácií. Najmä La Reserva, dobrodružný park, je vhodný pre dospelých aj deti. Malorka, ako aj ostatné ostrovy Stredozemného mora, je tiež skvelým miestom na pozorovanie vtákov. Najlepším obdobím na sledovanie migrujúceho vtáctva je jar a jeseň.

História na ostrove zanechala aj množstvo ruín kaštieľov a starobylých opátstiev z dlhého obdobia vlády Rímskeho impéria. Maurská kultúra sa zase pričinila o rozvoj miestnej kuchyne a folklóru.

Hlavné mesto ostrova, Palma de Mallorca, je príjemné stredne veľké kozmopolitné mesto. Medzi jej dominanty patrí nepochybne gotická katedrála La Seu, postavená začiatkom 13. storočia. Je obľúbeným miestom snúbencov, ktorí sa do manželstva rozhodnú vkročiť práve tu.

Okrem toho v Palme nájdete množstvo múzeí a galérií. Vyberáme hlavne Poble Espanyol, španielsku dedinu, kde na jednom mieste uvidíte prierez celou španielskou architektúrou. Očaria vás typické domčeky alebo reprodukcie slávnych budov z celého Španielska. Pre nadšencov výtvarného umenia odporúčame Fundació Pilar I Joan Miró, galériu venovanú slávnemu španielskemu maliarovi a sochárovi. Joan Miró síce väčšinu svojho života strávil v Barcelone, no bol rodený Malorčan. Kúpil si tu dom a štúdio, kde žil až do svojej smrti. Kolekcia v súčasnosti ponúka viac ako 100 malieb a 25 sôch.

Okrem bohatého kultúrneho vyžitia nájdete v Palme aj príjemnú atmosféru, množstvo kaviarničiek a výbornú španielsku gastronómiu. Punc luxusu mestu dodáva prístav, kde môžete obdivovať milionárske jachty. Či sa rozhodnete vydať sa na pokojnejšiu východnú časť ostrova, alebo uprednostníte ruch hlavného mesta, Mallorca vás určite nesklame.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
10:27 | 389 eur za 8-dňový all-inclusive v Turecku? Sprav si leto už budúci týždeň.
8:41 | Bezkonkurenčná ponuka na Rio de Janeiro! Letenky z Prahy s návratom do Viedne za 479 eur.
8:06 | Nádherná a dobrodružná Keňa za 439 eur: Objavili sa lacné letenky Ethiopian Air Lines.

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
1 2 3 43

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore