Nájdeš nás aj na:

Európa

Jesenná alebo zimná Malorka? Z Viedne od 36€!

Jesenná alebo zimná Malorka? Z Viedne od 36€!

Najväčší z Baleárskych ostrovov, sa v posledných rokoch stal obľúbenou destináciou Slovákov. Oprávnene, pretože má potenciál uspokojiť chute každého cestovateľa či dovolenkára. Ostrov zasadený do Stredozemného mora vás strhne svojou prírodou, širokými plážami, bohatou kultúrou a neutíchajúcim nočným životom. Malorku si najlepšie vychutnáte vďaka novej linke s leteckou spoločnosťou Lauda. Na Malorku sa v jesenných  (október) a zimných (január) termínoch dostanete lacnejšie ako kedykoľvek predtým. 😯

Malorka z Viedne za 36€

✅ október 2019 a január 2020

Viedeň Priamy let Palma Mallorca Priamy let Viedeň
od 36 Rezervuj

Malorka, akáže si?

Začnime plážami. Medzi najkrajšie rozhodne patrí Cala Agulla, ktorá sa rozprestiera na severovýchode ostrova a obklopuje ju píniový les. Určite sa oplatí navštíviť aj Cala Mondrago, piesočnato-skalnatú pláž, ktorá sa nachádza na juhu Malorky a je vychyteným miestom pre šnorchlovanie. Trojicu pláží, ktoré stoja za to, uzatvára Es Trenc, opäť južná pláž, kde panensky biely piesok kontrastuje so surovými skalami.

Malorka sa môže pýšiť celoročne veľmi príjemným podnebím. Charakterizuje ju až 300 slnečných dní v roku a priemerná ročná teplota takmer 19 stupňov Celzia. Vrchol sezóny nastáva samozrejme v letných mesiacoch júl a august.

Nedotknutá príroda, konzum v meste aj pláže

Je dobré vedieť, že Malorku charakterizuje v priemere až 300 slnečných dní v roku. Rovnako teda ako jar, aj jeseň je ideálny čas na spoznávanie Malorky. Až do októbra je voda v mori dostatočne vhodná na kúpanie. Noci sú príjemne svieže a cez deň je poväčšinou slnečné a teplé počasie.

Ak túžite po nedotknutej prírode, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete masívne skaly a množstvo prírodných rezervácií. Najmä La Reserva, dobrodružný park, je vhodný pre dospelých aj deti. Malorka, ako aj ostatné ostrovy Stredozemného mora, je tiež skvelým miestom na pozorovanie vtákov. Najlepším obdobím na sledovanie migrujúceho vtáctva je jar a jeseň.

Čo tu zanechala história

História na ostrove zanechala aj množstvo ruín kaštieľov a starobylých opátstiev z dlhého obdobia vlády Rímskeho impéria. Maurská kultúra sa zase pričinila o rozvoj miestnej kuchyne a folklóru.

Hlavné mesto ostrova, Palma de Mallorca, je príjemné stredne veľké kozmopolitné mesto. Medzi jej dominanty patrí nepochybne gotická katedrála La Seu, postavená začiatkom 13. storočia. Je obľúbeným miestom snúbencov, ktorí sa do manželstva rozhodnú vkročiť práve tu.

Okrem toho v Palme nájdete množstvo múzeí a galérií. Vyberáme hlavne Poble Espanyol, španielsku dedinu, kde na jednom mieste uvidíte prierez celou španielskou architektúrou. Očaria vás typické domčeky alebo reprodukcie slávnych budov z celého Španielska. 

Pre nadšencov výtvarného umenia odporúčame Fundació Pilar I Joan Miró, galériu venovanú slávnemu španielskemu maliarovi a sochárovi. Joan Miró síce väčšinu svojho života strávil v Barcelone, no bol rodený Malorčan. Kúpil si tu dom a štúdio, kde žil až do svojej smrti. Kolekcia v súčasnosti ponúka viac ako 100 malieb a 25 sôch.

Okrem bohatého kultúrneho vyžitia nájdete v Palme aj príjemnú atmosféru, množstvo kaviarničiek a výbornú španielsku gastronómiu. Punc luxusu mestu dodáva prístav, kde môžete obdivovať milionárske jachty. Či sa rozhodnete vydať sa na pokojnejšiu východnú časť ostrova, alebo uprednostníte ruch hlavného mesta, Mallorca vás určite nesklame.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X2 hodiny dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO35 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT5 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM5 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc8 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt09 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354924 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore