Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Maldivy chcú turistom ponúkať očkovanie proti COVID-19

Maldivy chcú turistom ponúkať očkovanie proti COVID-19

Užiť si exotickú dovolenku v raji a nechať sa zaočkovať skôr, než bude vakcína dostupná v domácej krajine. Takú novinku aktuálne zvažujú Maldivy, aby prilákali ďalších turistov do krajiny. Ekonomika krajiny je od turistického ruchu značne závislá, tvorí okolo 67 % HDP, píše Independent.

Reklama

Návšteva vzdialenejších krajín za účelom očkovania nie je žiadnou novinkou. Vakcinačný turizmus sa stal trendom aj v mnohých iných krajinách sveta ako Izrael, Kuba či Barbados.

Maldivské autority nazvali pilotný vakcinačný projekt 3V – teda visit, vaccine and vacation. Minister cestovného ruchu pre Maldivy Abdulla Mausoom uviedol, že dúfa, že táto ponuka ešte viac zatraktívni cestovanie na ostrovy pomôže vytvoriť ešte „pohodlnejší“ spôsob návštevy krajiny. Novinka tiež prichádza v čase, kedy Maldivy oznámili uvoľnenie opatrení pre plne zaočkovaných turistov. Tí po novom už pri vstupe nepotrebujú negatívny PCR test. Všetkým ostatným návštevníkom stačí k vstupu na Maldivy negatívny test a doklad o rezervácii hotelového ubytovania.

Maldivy tiež patria medzi TOP10 krajín v rýchlosti zaočkovania. Vakcínu proti koronavírusu tam dostala už viac ako polovica obyvateľstva. Zaočkovaní sú už takmer všetci pracovníci cestovného ruchu (viac ako 93%).

Akciové letenky na Maldivy

Zdroj: Lonely Planet


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Vysoké Tatry majú nový 5-hviezdičkový hotel https://t.co/GEz3LBgSpH #dovolenky2 dni dozadu
Výpredaj leteniek s aerolinkami Pegasus: Turecko, Egypt či Omán od 99€ https://t.co/4yBlS3lgC5 #letenky2 dni dozadu
Čo robiť v zime v Tatrách a okolí, ak nechcete lyžovať https://t.co/XN0rFs8f2N #cestopisy2 dni dozadu
Lisabon z Viedne spiatočne za 60€! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky2 dni dozadu
Oslo musíš zažiť: Letenky dnes rezervuješ od 33€! https://t.co/b66cx3flPc #letenky2 dni dozadu
Varšava z Viedne od 27€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Poď na Kanárske: Slnečná Fuerteventura v decembri od 97€! https://t.co/eoktkmdpvV #letenky2 dni dozadu
Peckový zimný citybreak: Rezervuj Miláno už od 27€ https://t.co/FO8tj4CODf #cestopisy2 dni dozadu
PECKA DŇA: 14 nocí v Egypte s 4*hotelom, all inclusive a letenkami za 517€! https://t.co/RunVG3WG41 #dovolenky3 dni dozadu
Austrian Airlines majú letenky do Európy na leto od 89€ spiatočne! https://t.co/yid1s81tJ1 #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore