Nájdeš nás aj na:

Európa

Kráľovský Madrid v septembri od 42€!

Kráľovský Madrid v septembri od 42€!

Madrid je prezývaný tiež mestom kráľov. Síce nemá prístup k moru a častokrát leží v tieni slávnej Barcelony, no je rovnako krásny. Madrid ťa veľmi milo prekvapí, stačí mu jednoducho dať šancu a navštíviť ho. Navyše, keď sú teraz v ponuke lacné letenky september, môžeš túto španielsku krásku spoznať ešte aj v príjemnom počasí a nie počas letných horúčav.

Madrid od 42€!

✈ odlet z Viedne alebo Bratislavy 🛄 malá prír. batožina 🗓 september 2019

Ako získať cenu 42 eur?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYJUN10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie!

Viedeň / Bratislava Priamy let Madrid Priamy let Viedeň / Bratislava
od 42 Rezervuj

Krásna a moderná metropola ležiaca priamo v srdci Španielska s viac ako 3 miliónmi obyvateľov. Najkrajšie pamiatky Madridu nájdeš v samostatného článku.

Madrid doprava

Kráľovský palác. Na rozdiel od Buckinghamského paláca v Londýne, tu vás pustia dovnútra. Kráľovský palác má 2800 izieb a po silnom požiari v roku 1734 ho museli renovovať až 26 rokov!

Madrid palác

Symbolom Madridu je… medveď! A nie hocijaký, ale medveď opierajúci sa o strom madroňo. To všetko preto, že kedysi bola v Španielsku kopa medveďov, bohužiaľ, postupne zmizli.

Madrid medveď symbol mesta

Madrid je nám všetkým historicky bližšie, než by sme si mysleli. Najstaršia časť tohto mesta sa totiž nazýva Rakúsky Madrid a pochádza z čias Habsburgovcov, ktorí tu vládli v 16-17. storočí.

Madrid Habsburgovci

Gran Via je obrovský dopravný uzol a najväčšia dopravná tepna, ale ani turisti by si toto miesto nemali nechať ujsť. Tu nájdete najlepšie obchodíky so suvenírmi a je tu aj veľa dobrých hotelov.

Madrid Gran Via

Španielski králi mali odjakživa záľubu v dvoch veciach. Zaujímal ich lov a záhrady. A preto si hneď všimnete, že takmer celým mestom vedie krásny pás zelene. Jeden zo súčasných madridských parkov bol dokonca kedysi polovníckym revírom!

Madrid záhrady

Ak sa zaujímate o umenie, isto by vám nemala ujsť táto galéria. Vlastne ide o jednu z najvýznamnejších galérii na svete – Museum Prado. Diela tu zhromažďujú už neuveriteľných 400 rokov.

Madrid Museum Prado

Plaza Mayor. Miesto, kde sa kedysi konali popravy, neskôr toto miesto slúžilo ako trhovisko a zároveň aréna, kde boli aj býčie zápasy. Mnohí sa zhodujú v tom, že ide o najkrajšie námestie Madridu.

Madrid Plaza Mayor

Nočný život v Chueca a La Latina. Madrid neprekvapí iba cez deň, ale aj v noci. Všetko sa začína až tesne po polnoci a trvá do skorého rána. A to pokojne aj cez pracovný týždeň!

Madrid nočný život

A samozrejme futbal. Dva z troch najlegendárnejších španielskych klubov sa nachádzajú priamo v Madride. Real Madrid a Atlético Madrid. Vidieť zápas na preplnenom štadióne Santiago Bernabeu je predsa snom každého futbalového fanúšika.

Madrid futbal

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore