Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Austrian Airlines už vyžadujú na palube respirátor FFP2, Lufthanse stačí aj chirurgické rúško

Austrian Airlines už vyžadujú na palube respirátor FFP2, Lufthanse stačí aj chirurgické rúško

Austrian Airlines začali od 25. januára 2021 požadovať od cestujúcich na palube lietadla nosenie respirátorov typu FFP2. Od 1. februára prechádzajú ostatné aerolinky skupiny Lufthansa na podobné pravidlo, avšak respirátor FFP2 tam nie je nevyhnutný – cestujúci môže vstúpiť na palubu aj s chirurgickým rúškom, prípadne použije respirátor KN95.

Reklama

Letecká skupina sa opatrenie rozhodla zaviesť pre šírenie infekčnejších verzií koronavírusu. V Rakúsku je od 25. januára 2021 respirátor povinnou ochranou v prípade cestovania hromadnou dopravou, v Nemecku je to zatiaľ odporúčané.

Ktoré aerolinky spadajú pod skupinu Lufthansa?

Lufthansa má niekoľko dcérskych spoločností a je zakladajúcim členom Star Alliance, najväčšej leteckej aliancie. Do leteckej skupiny patria aerolinky Lufthansa, SWISS, Eurowings, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti. Kým Austrian Airlines požadujú respirátor FFP2, prípadne vyššiu radu (FFP3), ostatné aerolínie zatiaľ umožňujú vstup cestujúcim na palubu aj s chirurgickým rúškom, prípadne respirátorom KN95.

Takéto pravidlá platia od 25. januára 2021 na letoch Austrian Airlines:

Takéto pravidlá platia v lietadlách skupiny Lufthansa (okrem Austrian Airlines) od 1. februára:

Nosenie respirátora/rúška je na zodpovednosti cestujúcich, aerolinky ich podľa oficiálnych údajov na ich stránkach cestujúcim nemusia poskytnúť.

Aerolinky budú dotknutých cestujúcich o nových pravidlách informovať prostredníctvom e-mailu a rovnako aj na webových stránkach leteckých spoločností či sociálnych sieťach.

Infekcia na palube je v zásade veľmi nepravdepodobná, píše sa v oficiálnom vyhlásení skupiny Lufthansa. Všetky lietadlá skupiny Lufthansa Group sú vybavené vzduchovými filtrami najvyššej kvality (HEPA), ktoré zaisťujú kvalitu vzduchu podobnú ako na operačnom sále. Okrem toho vzduch cirkuluje vertikálne namiesto toho, aby sa rozptýlil po celej kabíne.

Zdroj: Lufthansa Group

Výnimky z nosenia rúšok či respirátorov

Cestujúci vo veku od 6 do 14 rokov a tehotné ženy môžu cestovať s rúškom, deti do 6 rokov sú z povinnosti nosenia rúška vyňaté úplne. Ak zo zdravotných dôvodov nemôžete nosiť rúško, musíte predložiť negatívny test na COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín pri plánovanom začiatku cesty a lekárske potvrdenie.

Akciové letenky Lufthansa Group

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore